Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Lamiderm Yara ve Yanık Kremi Nedir ?

28.02.2023
998
Lamiderm Yara ve Yanık Kremi Nedir ?

Lamiderm Yara ve Yanık Kremi Nedir ?

Lamiderm Yara ve Yanık Kremi kullanımı oldukça yaygın bir kremdir. Bu krem Fransa menşelidir ve bir yanık kremine göre aşırı güzel kokuyor. Lamiderm Yara ve Yanık Kremi 1. ve 2. derece yanıklar, güneş yanıkları, radyoterapi ve yatak yaralarında, ameliyat sonrasında iyileşme ve izlerin azalmasında, yara izlerinin azaltılmasına yardımcı olur. tahrip olmuş bölgeyi bir kaç gün içerisinde toparlamaya başlar.

Ciltte Yanık İzi Kalmaması İçin Krem Önerileri ” yazımıza da bakabilirsiniz.

Kan akımını hızlandırır, dokunun oksijenle beslenmesini sağlar ve ölü dokuları ortadan kaldırır.  Cildiniz de yanıklardan dolayı su toplamış ,ödem oluşmuş bölgeler içinde kullanabilirsiniz. Derinizde ki acının dinmesini de sağlar.

Lamiderm Yara ve Yanık Kremi Fiyatı

Bu krem sadece eczaneler de satılmamaktadır. e- Ticaret sitelerinde de satışı mevcuttur. Eczanelerdeki en güncel fiyat ise 60 ml 89,90 TL’dir.

Lamiderm Yara ve Yanık Kremi Nedir ?

Lamiderm Krem Kullanımı

Birinci derece yanıklar, ikinci aşama yanıklar ve öteki enfekte olmayan kesikler için bu kremi kullanmadan ilkin yarayı kesinlikle paklayın. Etkilenen bölgeye kremi kalın bir tabaka halinde uygulayın ve kesiğin üstünde daima bir krem tabakası olması için bunu günde birkaç kere tekrarlayın. Gerekirse etkilenen bölgeyi bir pansuman ile kapatın. Kuru emici bir pansuman kullanmayın.

Radyoterapi tedavilerinden kaynaklanan ikincil eritem durumlarında, bu kremi, günde iki ila üç defa uygulayın ve aralıklı olarak hafifçe masaj yapın.

Kremin cilt tarafından emilmesi zaman alabilir. Doktorunuz tarafından başka şekilde önerilmediği takdirde yanık ve yaralarınızın iyileşmesine bağlı olarak tatbik süresi 1 haftayı geçebilir. Bu süreyi geçmesine karşın iyileşmeyen yanık ve yaralar için ne olursa olsun doktorunuza başvurunuz ve kremi daha çok kullanmayınız.

Lamiderm Yara ve Yanık Kremi Nedir ?

Lamiderm Krem Faydaları

Bu krem genel olarak radyosyon tedavisinden sonrasında oluşan kızarıklıklar için uygulanır. Birinci ve ikinci aşama yanıklar ve öteki enfekte olmayan kutanöz yaraların tedavisinde bu krem kullanılır. Bunun haricinde radyasyon tedavisinden dolayı oluşan kabarcıklar, yanıklar ve yaraların giderilmesi için uygulanır.

Lamiderm Yara ve Yanık Kremin Etken Maddeleri

Lamiderm kremin içeriğinde etken madde bileşimleri olarak Propilen Glikol, Stearik Asit, Trolamin, Sıvı Parafin, Etilen Glikol Stearat ve Avokado yağı, Potasyum Sorbat, Distile su gibi yardımcı maddeler bulunmaktadır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.