Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Ketoral Krem Ne İşe Yarar ? , Ketoral Krem

28.02.2023
2.031
Ketoral Krem Ne İşe Yarar ? , Ketoral Krem

Ketoral Krem Ne İşe Yarar ? , Ketoral Krem

Ketoral Krem enfeksiyon sebepli oluşan mantar ve mantar çeşitleri , ciltte oluşan döküntülü kaşıntılar için temel olarak kullanılır. Daha detaylı bilgiyi bu yazımız da sizlerle paylaşıyoruz. Bu ilaç değişik cilt enfeksiyonlarını ve cilt hastalıklarını rehabilitasyon eden bir mahsuldür. Kremin bir özelliği de çeşitli türdeki mantar enfeksiyonlarını tedavi etme yeteneğine sahip oluşudur.

Krem ; kasık mantarı, ayak mantarı, saçkıran, ellerde oluşan mantar ve kepek gibi cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Bu ilaç aynı zamanda pityriasis (tinea versicolor) olarak bilinen bir cilt rahatsızlığını tedavi eder. Pityriasis boyun, göğüs, kollar veya bacaklarda cildinin açılmasına veya kararmasına neden olan bir mantar enfeksiyonudur.

Bu konuda bu ilacın kullanıldığını rahatsızlıkları detaylıca yazdığımız diğer makalelerimizi paylaşıyoruz. Başlıklara tıklayarak kolayca ulaşabilirsiniz.  Bu ilaç hakkında sorularınız ve ya tecrübeleriniz var ise lütfen yorum yapmaktan çekinmeyin.

Ketoral Krem Nedir ?

Bu ilaç yukarıda saydığımız rahatsızlıklara ek olarak şunu da söylemeliyiz.  Koltuk altı bölgesi, göğüs altı bölgesi ve genital bölgelerde oluşan pullanma sorununu gideren bir üründür. Bu krem, mantarın büyümesini ve çoğalmasını önleyerek çalışan bir azol antifungal ilaçtır. Bu krem adını etken maddesine bağlı olarak almıştır. İlacın aktif maddesi ketokonazol adı verilen bir maddedir.

Ketoral şampuan ise kepek ve seboreik dermatit gibi durumları tedavi etmek ve önlemek için kullanılır. Bu krem, mantarın normal hücre duvarları yapmasını önleyerek mantar büyümesini durdurarak çalışır. Sizinle aynı semptomlara sahip olsalar bile, bu ilacı kimseye vermeyin. Doktorları reçete etmediyse, insanların bu ilacı kullanmaları zararlı olabilir. Bu yüzden reçeteli ile alınan bir ilaçtır.

Ketoral Krem

Ketoral Krem Ne İçin Kullanılır ?

  1. Kasık mantarı sebebiyle ortaya çıkan yanma hissinin şiddetinin azalmasını sağlar.
  2. İltihaplı yararları iyileştirir.
  3. Döküntülü ve kaşıntılı yaraların iyileşmesini sağlar.
  4. Ayak ve ellerde ortaya çıkan mantarları geçirir.
  5. Mantar enfeksiyonun sebep olduğu yanma ve kaşıntı hissini geçirir.
  6. Pullanma belirtilerinin tedavi edilmesini sağlar.
  7. Sırtta, kolların üst kısımlarında meydana gelen kahverengi ve pembe renkli cilt lekelerinin giderilmesine yardımcı olur.
  8. Vücudun yağlı bölgelerinde varlık gösteren kaşıntılı deri döküntülerinin tedavi edilmesinde kullanılır.
  9. Genital bölgelerde, memelerin altında, koltuk altı bölgesinde meydana gelen kabuklanma gibi sorunları önler, bu sorunların söz konusu olması halinde giderilmesine yardımcı olur.

Ketoral Krem Fiyatı

İlacın 2022 güncel fiyatı 23, 21 TL ‘dir. 2022 yılında gelen zamlardan sonra en güncel satış fiyatı budur. Eczanelerden temin edebilirsiniz. Şayet bu ilacı bulamaz iseniz muadil ürünleri de şimdi sizler ile paylaşıyoruz.

Ketoral Krem Muadili , Ketoral Krem Eşdeğeri

Fungoral şampuan, Ketoderm krem, Ketoral şampuan, Ketoral tablet, Ketoral supozituar, Konazol krem, Konazol şampuan, Nizoral krem, Nizoral şampuan, Nizoral tablet ve Nizoral ovül bu ilacın muadilleridir.

Ketoral İlacı Nasıl Kullanılır ?

İlacı sorunlu bölgeye ve yakın çevresine hafifçe ovalayarak uygulayın. Ardından ellerinizi suyla ve sabunla temizleyin. Bu kremi iki ila altı haftalık bir tedavi süresi boyunca günde bir kez uygulayın.

Seboreik dermatit tedavisi için krem ​​genellikle dört hafta boyunca günde iki kez kullanılır. Birçok şey, kişinin vücut ağırlığı, diğer tıbbi durumlar ve diğer ilaçlar gibi ihtiyaç duyduğu bir ilacın dozunu etkileyebilir. Hekiminiz  burada listelenenlerden farklı bir doz önerdiyse, hekiminiz ile konuşmadan  ilacı kullanma şeklinizi değiştirmeyin.

Belirtiler kaybolmuş gibi görünse bile, bu kremi önerilen tedavi süresi boyunca kullanılmalıdır. Bu, mantar enfeksiyonunun tekrar etme olasılığını azaltacaktır. Bu ilacı tam olarak doktorunuz tarafından reçete edildiği gibi kullanmak önemlidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.