Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Kayısı Yağının Faydaları

28.02.2023
574
Kayısı Yağının Faydaları

Kayısı yağı içeriğindeki çekirdeğin damıtılması yoluyla meydana gelmektedir. Doğal bir içerik olan kayısı yağının pek çok faydaları bulunmaktadır. En önemli faydalarından birisi cilt üzerinde olan faydalarıdır. Doğru kullanımı ile kayısı yağı pek çok şeyde yarar sağlamaktadır.


Kayısı Yağı Faydaları

-Kayısı yağının içeriğinde bulunan D vitamini sayesinde güneşin zararlı ışınlarından cildiniz korunmaktadır.
-Cilt tarafından kayısı yağı seri bir şekilde emilmektedir. Bu bakımdan kayısı yağını cilt ya da dudak kremi olarak tercih edebilirsiniz.
-Alerjik hastalıklara yakalanma eğilimleri olan kişilerin ciltlerini korumada etkilidir.
-Kuru ciltleri nemlendirmede etkilidir.
-İçeriğinde bulunan E vitamini sayesinde cildin daha genç bir görünümde olmasını sağlamaktadır.
-Cildin nemlenmesini sağlayarak ciltteki gözeneklerin açılmasında etkilidir.
-Kayısı Yağının Cilde Faydaları
-Kayısı yağının cilde faydaları çoktur. Özellikle cildin sıkılaşmasında kayısı yağı etkili bir üründür. -İçeriğinde bulunan yüksek orandaki gama linolik asit sayesinde ciltteki yağ ihtiyacını gidermede etkilidir ve aynı zamanda cildin renk farklarını ortadan kaldırmada etkili bir üründür. Kayısı yağı içeriğinde A ve –D vitamini bulunmaktadır. Bu vitaminler sayesinde ciltte oluşan yaşlanma belirtilerini gidermede de etkili bir üründür. Organik kayısı yağında Omege 6 bileşenleri bulunmaktadır. Bu da cildin sıkılaşmasında önemli etki sağlamaktadır.
Kayısı Yağı İle Saç Bakımı
Kayısı yağı ile saç bakımı etkili bir şekilde yapılmaktadır. Kayısı yağı içeriğindeki bitkisel özler sayesinde saçlarınızın bakımı en iyi şekilde sağlanmaktadır. Kayısı yağı içeriğindeki yararlı bileşenler saç köklerinin en iyi şekilde beslenmesinde etkilidir. Saçların aynı zamanda dolaşmadan kolay bir şekilde açılıp taranmasını sağlamaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.