Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Kalça Kaldırma Hareketleri

28.02.2023
603
Kalça Kaldırma Hareketleri

Kalça Kaldırma Hareketleri

Kalça kaldırma hareketleri olarak yapabileceğiniz egzersizlerle siz de sıkı bir kalçaya sahip olabilirsiniz.  Etkili kalça kaldırma hareketleri ile kalçanızın sıkılaşmasını sağlayabilir ve daha düzgün bir kalçaya sahip olmanız mümkündür. Düzenli bir şekilde hareketleri her gün uygulayarak siz de sıkılaştırılmış kalçalara sahip olabilirsiniz. Bu basit ve etkili hareketleri evinizde düzenli yaparak istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

Kalça Büyütme Kürleri Çayları Yağları – Kalça Büyütmek İçin Ne Yemeliyiz? ” makalemiz de dikkatinizi çekebilir.

Aşağıda resimleriyle birlikte paylaştığımız 6 hareketi doğru ve etki şekilde yapmayı deneyin. Hızlı ve yanlış bir şekilde yapmamaya özen gösterin aksi halde bir minik sakatlanma yaşayabilirsiniz. Ya da istediğiniz kalça şekline ulaşmanız zor olacaktır. Sakin ve istikrarlı olun .

1- Geriye tekme hareketi

Sıkı kalçalara sahip olmak isteyen kişilerin denemesi gereken etkili kalça sıkılaştırma hareketlerinden birisidir. Hareketi yapmak için iki dirseğinizi ve iki dizinizi 90 derece olacak şekilde bükmeye çalışın. Dizinizin açısını değiştirmemeye çalışın. Resimdeki gibi pozisyon sağlayın ve bir bacağınızı yukarı doğru kaldırın. Geriye tekme atar şekilde hareketinizi yapıp tekrarlayın.

Kalça Kaldırma Hareketleri

2- Bir bacak havada omuz köprüsü

Ayaklarınız yerde olacak şekilde sırt üstü olarak yere uzanın. Kalça ve karın kaslarınızı kasın ve gövdenizi yerden kaldırın. Tek bacağınızı vücut hizasına gelecek şekilde havaya kaldırmaya çalışın. Aynı hareketi diğer bacağınızda da uygulayın.

Kalça Kaldırma Hareketleri

3- Geriye bacak itme

Bu egzersiz için ihtiyacınız olan egzersiz bandıdır. Egzersiz bandını bağlayarak bandı tutarak ayağınızdan geçirin. Bir diziniz yerde olacak şekilde bandın olduğu bacağınızı geri doğru itmeye çalışın. Dizinizi bükerek bacağınızı öne çekmeye çalışın ve geriye doğru itin.

Kalça Kaldırma Hareketleri
4-Yatarak yukarı bacak atma

Yere sırt üstü uzanın ve ellerinizi belinizin altına koyun. Ayağınızın birini yere koyun, diğerini yukarı doğru itmeye çalışın. Bu hareketleri yaparken omuzlarınızı yerde tutmaya çalışın.

5-Yatarak kalça kaldırma

Kalça sıkılaştırma hareketleri içerisinde etkili hareketlerden birisi de yatarak kalça kaldırma hareketidir. Bu hareketi uygulamak için ayak tabanlarınızın yerde olması gerekir. Kollarınızın yanlarda olacak şekilde sırt üstü uzanın. Nefes alıp vermeye başladığınızda vücudunuz kalçanızla birlikte kaldırın. Nefes alıp verme hareketlerini düzenli şekilde yapın. Nefes alıp verdikten sonra gövdenizi yere indirmeye çalışın.

Kalça Kaldırma Hareketleri

6-Bank pozisyonunda bacak yana açış

Elleriniz ve dizleriniz yerde olacak şekilde bank pozisyonunda olacak şekilde duruş sergileyin. Bir bacağınız 90 derece açı yapacak şekilde bükün. Diğer bacağınız ise yana olacak şekilde düz bir şekilde uzatın. Aynı işlemi diğer bacağınız için de uygulayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.