Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Kalça Büyütme Kürleri Çayları Yağları – Kalça Büyütmek İçin Ne Yemeliyiz?

28.02.2023
10.751
Kalça Büyütme Kürleri Çayları Yağları – Kalça Büyütmek İçin Ne Yemeliyiz?

Kalça büyütmek, kalçalarının dik ve dolgun olması pek çok kadının hayalidir. Bu nedenle kadınlar istedikleri kalça formuna sahip olmak için çalışmalar yaparlar. Kalça büyütmek kimi kadın için genetik faktörlerden dolayı oldukça kolay olsa da kimi kadınlar için ise oldukça zor olmaktadır. Böyle durumlarda ise kadınlar farklı yöntemlere başvurulur. Büyük ve şekilli kalçalar her zaman kadınları daha seksi ve alımlı göstermektedir. Kadınlar sürekli spor yapsalar dahi üst bedenlerini inceltirken kalçalarının dik ve kıvrımlı bir şekilde olması için daha çok uğraşırlar.

Kalçanın dik ve kıvrımlı olması kadınların daha çekici görünmesini sağlar. Bu nedenle kadınlar kalçalarının bu forma girmesi için farklı yollar denemektedirler. Bazı kadınlar bu duruma ulaşmak için uzun yıllar spor yapsalar da bazı kadınlar ise basit birkaç tüyo ile kısa zamanda bu kalça formuna ulaşabilirler. Çevremize baktığımızda kalçası düz olan çok sayıda kadın bulunmaktadır. Hatta özel günlerde kadınların kalça büyütmek için birkaç kat külot giyenleri bile bulunmaktadır. Bu durumlarla uğraşmak istemiyorsanız sizler de bu basit yöntemleri deneyerek daha büyük ve dolgun kalçalara sahip olabilirsiniz. Kalça büyütmek zor gibi gözükse de doğru hareketler ile oldukça kolay olacaktır.

Sağlıklı beslenme, düzgün yapılacak spor ve düzenli kalça hareketleri ile birbirini tamamlayıcı olan bu 3 adımda daha büyük ve dolgun kalçalara ulaşabilirsiniz. Bu düzene uyarak ve düzenli olarak çalışarak istediğiniz sonucu almanız mümkündür. Şimdi daha düzgün ve daha dolgun kalçalara sahip olmak istiyorsanız sizlere tavsiye edeceğimiz yöntemleri detaylıca inceleyelim.

POPODAN KİLO ALMAK VE KALÇA BÜYÜTMEK İÇİN TÜKETEBİLECEĞİMİZ YAĞLAR, ÇAYLAR VE KÜRLER

 

 

1. Kalça Büyütmek için Ne Yemeliyiz? | Beslenme Önerileri

POPODAN KİLO ALMAK VE KALÇA BÜYÜTMEK İÇİN TÜKETEBİLECEĞİMİZ YAĞLAR, ÇAYLAR VE KÜRLER

Kalça büyütmek için çalışmalara başladığınızda birkaç adımda gerçekleşecek bir yolculuğa girmişsiniz demektir. Düzenli bir şekilde beslenmek de bu yollardan bir diğeri. Kalça büyütmeniz için beslenmenize de ayrı bir şekilde dikkat etmeniz gereklidir. Kalçaların büyük olması genellikle genetik faktörlerden dolayı olsa da sizlerde dolgun kalçalara sahip olmak istediğinizde belli uğraşlarla bu sonucu elde edebilirsiniz.

Kalça büyütme egzersizlerini yaparken doğru beslenme sizi istediğiniz sonuca en kısa sürede ulaştıracaktır. Kalça büyütmek için ne yemeliyiz diye düşündüğünüzde kesinlikle yağ oranı düşük olan besinler tüketmelisiniz. Çünkü yapacağınız sporu bu besinler destekleyecektir. Kesinlikle kalçalarının büyümesi adına yağlı beslenmeye yönelmeyin. Yağlı beslendiğiniz de kalçalarınız ve basenleriniz büyüyebilir fakat bu büyüme şekilsiz bir kalçayı da beraberinde getirir. Yağlı beslendiğinizde kalçalarınızda selülitler oluşur ve dik bir kalça yerine yaygın ve kötü görüntüde bir kalça oluşmaya başlar.

Bu Yazı da İlginizi Çekebilir:  Selülitlerden Kurtulmak için 5 Doğal Yöntem

 

Kalça kaslarınızı geliştirip daha dik durmasını istiyorsanız protein ağırlıklı beslenmelisiniz. Proteini yanında bol miktarda sebze ve meyve de yemeyi unutmamalısınız.

 

Spor yaparken kalça büyütmek için proteinli beslenmek istiyorsanız;

 • Tavuk
 • Yoğurt
 • Yumurta akı
 • Et
 • Baklagiller
 • Soya proteini
 • Yağsız süt
 • Balık
 • Hindi
 • Peynir altı suyu proteini tüketebilirsiniz.

 

Sağlıklı yağlardan ise;

 • Zeytinyağı
 • Fındık yağı
 • Kanola yağı
 • Badem yağı
 • Susam yağı
 • Mısırözü yağı
 • Ayçiçek yağı

gibi doymamış yağlar kullanmalısınız.

Ayrıca kalçanıza spor ile şekil verirken kalça bölgeniz genetik olarak büyümeye müsait değilse kalça bölgenizi büyütmek için patates cipsi, tatlı ve kırmızı et ile beslenebilirsiniz. Bu besinler kalça bölgelerindeki yağlanmayı arttıracaktır. Daha sonra yapacağınız egzersizler ile yağ dokusunu eritmeye çalışmalısınız. Aksi takdirde kalça büyütmek isterken daha kötü görüntüde bir kalçaya sahip olmanız olasıdır.

Bu Yazı da İlginizi Çekebilir:  Doğal Yoldan Göğüs Büyütmek için 6 Güvenilir Yöntem

 

 

2. Kalça Büyütme Kürleri

Spor ve beslenme ile kalça büyütmek zor oluyor ise kalça büyütme kürlerini deneyebilirsiniz. Vücudunuzda kadınlık hormonu olarak da bilinen östrojen hormonunun artması kalça büyümesine artıran faktörlerden bir tanesidir. Durum böyle olunca da bazı bitkisel yöntemler ile kalça büyütmek daha kolay olmaktadır. Çünkü kullanacağınız kürler ve doğal bitkiler östrojen hormonunun artmasını sağlayacaktır.

Kalça büyütmek için kullanılabilecek bitkiler şunlardır:

 • Rezene Tohumu: Rezene tohumunu çay olarak tüketebilirsiniz. Günde içeceğiniz 3 fincan rezene çayı ile vücudunuzdaki östrojen hormonu miktarı artarken bir yandan da vücudunuzun sakinleşmesini sağlayabilirsiniz.

 • Boyotu: Basen ve kalçaların büyümesinde diosjenin oldukça önemlidir. Boyotunun içerisinde diosjenin ve bunun yanı sıra mineral ve vitaminler de vardır. Hormonlarınızın da düzenlenmesi için bu bitkiyi kullanabilirsiniz.

 • Dong Quai: Hormonların daha iyi bir şekilde çalışmasını sağlayan bu bitki düzenli olarak kullanıldığında kalça büyümesinde etkili olmaktadır. Fakat bu bitkinin bazı kişilerde alerjik reaksiyon bunlar yaratmasından dolayı kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

 • Çemen Otu Tohumu: Çemen otu tohumu rezene çayı gibi tüketilen bir bitkidir. Sıcak suda demledikten sonra günde yaklaşık 3 fincan kadar bu bitkiyi tüketerek östrojen hormonunuzun artırmasının sağlayabilirsiniz.

 • Devedikeni: Bu bitkinin iştah açıcı özelliği bulunmaktadır. Düzenli kullanıldığında açılan iştahınız ve beraberinde kilo alımı da artırmaktadır. Kilo alımıyla beraber kalça büyümesi de aynı şekilde artacaktır. Deve dikeni bitkisini rezene çay gibi demleyerek içebilirsiniz.

 • Su Teresi: Östrojen hormonunu arttıran bitkilerden bir tanesi de su teresi olmaktadır. Ayrıca emziren kadınların süt miktarını da arttıran bu bitki, düzenli olarak kullanıldığında kalça büyümesine de yardımcı olmaktadır. Su teresini yemeklerde ve salatalar da tüketebilirsiniz.

 

 

3. Kalça Büyütme Hareketleri

Vücudumuzdaki kaslar durduğu yerde değil, kullanıldığında gelişmektedir. Yani kalça büyütmek istiyorsanız kalçanızı çalıştıracak hareketler yapmanız çok önemlidir. Öncelikle kalça büyümesini sağlayacak hareketlere başlayarak daha sonra kalçamızı dikleştirebilir ve daha dolgun ve sıkı bir kalça sahip olabilirsiniz. Kalçanızı büyütmek için yapabileceğiniz bazı hareketler vardır. Bu hareketlerin bazılarını spor salonlarında yapabileceğiniz gibi bazılarını da evde kendiniz kolaylıkla yapabilirsiniz. Kalçanızı büyütmek için yapacağınız bazı kalça egzersizleri şu şekildedir:

 

Squat

Kalça büyümesi ve şekillenmesi için yapılan en önemli hareketlerinin başında gelmektedir. Bu hareket için bacaklarımızı omuz genişliğinde açtıktan sonra kollarınızı gergin bir şekilde öne doğru uzatın. Daha sonra bu şekilde iken yere doğru çömelin ve geri kalkın. Bu hareketi birkaç kez tekrarlayarak yapmalısınız.

 

 

Kick Back | Arkaya Tekme Hareketi

Dizlerinizin mi ellerinizin üzerinde yerde durduktan sonra önce bir bacağınızı geriye doğru gergin bir şekilde iterek geri çekin. Daha sonra bu hareketi diğer bacağınıza uygulayın. Bu hareketi uygularken gerdiğiniz bacağınızı kırmadan geriye doğru itin.

 

 

Lunge Hareketi

Bir bacağınız önde adım atar şekilde diğeri arkada kalarak yere çömelip kalkıyorsunuz. Sıra ile ayaklarınıza değiştirerek bacaklarınız gelinceye kadar bu hareketi yapabilirsiniz. Kalçanızın daha fazla gerilmesini istiyorsanız bacağınızı daha fazla açarak bu hareketi yapabilirsiniz.

 

 

Yan Yatarak Bacaklarınızı Kaldırma

Yan bir şekilde yaptıktan sonra bacaklarımızı birbirine paralel konuma getirin ve bir bacağınız yerde sabit olmak üzere diğerini gergin bir şekilde yukarı kaldırarak geri indirin. Sıra ile iki bacağınıza da bu hareketi uygulayın.

 

 

Kalça Dikleştirme Ve Biçimlendirme Hareketleri

Kalça büyütmek, dikleştirmek ve biçimlendirmek için yapacağınız hareketler genellikle birbirine benzemektedir. Fakat dikkat etmeniz gereken en önemli husus bu hareketlerini düzenli bir şekilde yapılması gerektiğidir. Sabır ile düzenli bir şekilde yapacağınız spordan sonra sizler de dolgun ve dik kalçalara sahip olabilirsiniz. Kalça büyütme hareketlerinin akabinde bu dikleştirme hareketlerini de uyguladığınızda biçimli kalçalara sahip olabilirsiniz. Devam niteliğinde yapacağınız hareketler şu şekilde olmaktadır:

 

Glute Kick Back

Dizlerinizi ve dirseklerinizi yere koyarak emekleme pozisyonuna geldikten sonra bir diziniz yerde iken diğer bacağınızı kırmadan yukarı doğru kaldırıyorsunuz. Bu hareketi düzeninizi yere koymadan yukarı aşağı şekilde tekrar etmelisiniz. Daha sonra aynı hareket diğer bacakta da uygulanmalıdır.

 

 

Hip Bridge

Sırtüstü yere yaptıktan sonra ayaklarınıza yere koyarak belinizi ve sırtınızı yerden yukarı kaldırın. Omzunuz ve ayaklarınız yerde iken belinizi ve kalçanızı gerdirerek sıkıştırın. Bu şekilde kaslarınızı sıkarak bir süre bekleyerek durmalısınız.

 

 

Booty Lift

Bu hareketi yerde ya da bir pilates topu ile beraber yapabilirsiniz. Yerde yüzüstü yattıktan sonra ayak topuklarınızı birleştirerek bir araya getirin. Daha sonra ayak topukları bir aradayken kalçanızı sıkarak bacaklarınızı yerden yukarı kaldırın.

 

 

Kalça Büyütme Ameliyatı

Spor ve beslenme cevap vermediğinde kalça büyütme operasyonu ile sizler de istediğiniz şekilde biçimli ve şekilli dik kalçalara sahip olabilirsiniz. Kalça büyütme ameliyatı sadece kalçanızın ebat olarak genişlemesi anlamına gelmez. Bu ameliyat sayesinde kalçalarınız oldukça sıkı ve dik bir hale gelir.

Kalça ameliyatı da sadece küçük kalçalara sahip olan kişiler olmaz. Kalça bölgesinde yağ olmasına rağmen bu yağlar biçimsiz bir şekilde dağılmış ve kalçası da oldukça şekilsiz olan kişilerde bu kalça büyütme ameliyatı olmaktadır.

Kalça büyütme ameliyatının üç farklı yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler:

 • Silikon implant ile kalça büyütme
 • Aquafilling ile kalça büyütme
 • Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme

Kalça büyütme ameliyatı yaptırmak isteyen kişiler, doğal yöntemleri denedikten sonra bu seçeneği düşünmeliler ve mutlaka işinde uzman profesyonel bir doktor ile bu işlemi gerçekleştirmeliler. Ucuza bu işi yapabildiğini vadeden merdiven altı kliniklerde asla bu tür ameliyatlara girmemeliler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.