Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Kabartma Tozu İle 5 Güzellik Önerisi

28.02.2023
436
Kabartma Tozu İle 5 Güzellik Önerisi

Kabartma Tozu İle 5 Güzellik Önerisi

Kabartma tozu artık sadece mutfaklarda , hamur işlerinde değil güzellik içinde kullanılıyor. Sizler için hazırladığımız bu yazımızda kabartma tozundan yapılan ; şampuan , maske , ölü deri temizleme yöntemleri gibi ve daha nice uygulama yöntemlerini anlatacağız.  Kabartma Tozu İle 5 Güzellik Önerisi :

1-Kabartma Tozu ile Diş Beyazlatma

Kabartma Tozu İle 5 Güzellik Önerisi

Malzemeler

  • 1 çay kaşığı su
  • 5 damla hidrojen peroksit
  • 1 yemek kaşığı kabartma tozu

Hazırlanışı 

  1. Bir kaç damla su, 5 damla hidrojen peroksit ve 1 yemek kaşığı kabartma tozunu karıştırın.
  2. Hazırladığınız karışımı dişlerinize diş fırçası ile sürerek 5-6 dakika kalmasına izin verin.
  3. Temiz bir diş fırçası ile dişlerinizi temizleyin ve su ile durulayın.

Bu uygulamayı haftada bir yaparak daha beyaz dişlere sahip olabilirsiniz. Sadece dişlerinizi beyazlatmakla kalmaz, aynı zamanda oral mikroplara ve plaklara karşı da etkilidir. Hidrojen peroksit ve kabartma tozu kombinasyonu, plak oluşumunun kırılmasına ve dişlerinizdeki lekelerin çıkarılmasına yardımcı olur.

2-Kabartma Tozu ile Parlatıcı Şampuan

Saçlarınız için kullandığınız her bakım ürünü biz farkında olmasak da saçınızda bir tortu bırakır. Kullanılan her şampuanın içerisine küçük bir miktarda kabartma tozu eklediğinizde, bu tortular gidecek ve saçlarınız her zaman olduğundan daha çok sağlıklı ve parlak duracak.

3-Kabartma Tozu ile Kuru şampuan

Kuru şampuana para vermek yerine daha organik ve sağlıklı olan bu tozu seçmenizi öneririz. Kuru şamğuan yerine elinize bir tutam kabatma tozu alın ve saçlarınıza serpiştirin tarayıp temizlemeye devam edin. Kabartma tozu yağı emici etki gösterdiği için saçlarınızdaki yağlılık anında yok olacaktır. Eğer saçlarınız çok yağlı ise miktarı artırarak deneyebilirsiniz.

Kabartma Tozu İle 5 Güzellik Önerisi

4-Koltuk altı kararmaları

Hindistan cevizi yağı biliyorsunuz ki hem mutfak da hem güzellik için kullanılan bir üründür. Kabartma tozu ile Hindistan cevizi yağını karıştırarak bu karışımla koltuk altınızda kararmaya sebep olan ölü hücreleri ovalayarak cildinizden uzaklaştırabilirsiniz.

Bu karışımı haftada bir kere düzenli olarak yaptığınızda teninizde ki renk açılımını görebilirsiniz. Kimyasal kremler de kullanmak zorunda da kalmazsınız.

5-Sivilce tedavisi

Sivilceleri ve sivilcelerden geriye kalan lekeleri tedavi etmek için kabartma tozundan faydalanabilirsiniz. Tüm yapmanız gereken su ve kabartma tozu ile krem kıvamında bir karışım oluşturmak ve bunu sivilcelerin üzerine uygulamak.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.