Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Yumurtalık ve Rahim İltihabı Söktürücü Bitkiler

Yumurtalık ve Rahim İltihabı Söktürücü Bitkiler

iltihap nedir, vücuttaki iltihabı dışarı atmak için en etkili doğal iltihap söktürücüler

İltihap; vücuda çeşitli yollardan girmiş olan zararlı maddelerin, vücudun içinde ya da dışında meydana gelip çoğalarak oluşturduğu enfeksiyon, mantar gibi rahatsızlıklardan oluşan bir dizi ağrılı, acılı, zaman zaman ateş yapabilen ve kötü kokabilen duruma verilen addır.

Vücuttaki iltihabın atılması ve kurutulması için tıbbi olarak uygulanan antibiyotik tedavisi gibi yöntemler dışında, uzman herbalistlerin önerdiği, tamamen doğal yollardan yapılmış ve bitki içerikli organik ilhitap kurutucular da mevcuttur ve düzenli kullanımları sayesinde, rahim iltihabından, akciğer iltihabına, tırnak iltihabındani diş iltihabına vücuttaki enfeksiyon kaynaklı basit durumların sökülüp atılmasını ve tamamen geçirilmesini, yeni iltihap oluşumunun engellemesini sağlayabilir.

Yumurtalık ve Rahim İltihabı Söktürücü  Bitki Kürleri ile Tedavi Yöntemleri

İltihaplı romatizmadan, akciğer ve solunum yolu enfeksiyonlarına, basit deri iltihaplarından, lupus ya da zatürre gibi hastalıklara kadar, doktorunuzun önerilerine ek, yardımcı tedavi olarak kullanılabilecek, doğal antibiyotik etkili en başarılı iltihap söktürücü bitkiler ve besinler ile vücuttaki iltihabın atılmasına yardımcı olabilirsiniz;

 • Sarımsak Kürü ile Yumurtalık İltihabı Sökmek

Doğal antibiyotik denilince ilk akla gelen besin maddesi kesinlikle sarımsak olmalı, enfeksiyon kapmış yaraların tedavisinden tutun, iltihaplı romatizmaya kadar pek çok bakteri kaynaklı sorunla kendi başına savaşabilen sarımsağın faydalı olması aç karnına ve çiğ olarak tüketmek gerekiyor ancak mideye zararından dolayı bu şekilde tüketimin abartılmamasında da fayda var ancak bilinçli ve düzenli bir kullanım sayesinde sarımsak kürünün anti-bakteriyel özelliği ile pek çok enfeksiyondan kurtulabilirsiniz.

 • Zerdeçal Kürü

Özellikle eklem iltihaplarını gidermek konusunda oldukça başarı olan Zerdeçal bitkisini toz halinde satın alarak, sütün ya da suyun içerisine karıştırarak kullanabilirsiniz.

 • Zencefil Kürü

Soğuk algınlığı, farenjit, larenjit ve hatta zatürre gibi yani özellikle solunum yolunu ilgilendiren enfeksiyon kaynaklı hastalıkların önlenmesinde ve tedavi edilmesinde şahane bir yardımcı bitki olan zencefilin tadı biraz acı olduğundan, tüketmek için balla karıştırılması ve limonun C vitami faydasından da istifade edebilmek için, içine biraz da limon damlatılması en sık yapılan pratiklerdendir.

 • Zeytinyağı Limon Kürü

Özellikle ağrılı ve harici enfeksiyonlarınıza- cilt üstü iltihaplarına zeytinyağı ve limon karışımı – sayesinde çare bulabilirsiniz.

 • Nar Suyu

Eklem iltihabına iyi gelen nar suyu, günlük düzenli içilmesi durumunda, iltihaplı romatizması olan hastaların şikayetlerinde %60’a varan azalma gösterdiği kanıtlanmıştır. Etki mekanizması tam olarak belli olmasa da hem ağrıyı gidermede hem de iltihabı kurutmada etkilidir.

 • Somon Balığı
 • Ispanak
 • Ceviz
 • Yaban Mersini

ise yine doğal iltihap giderici olarak kullanabileceğiniz yanında sağlığa pek çok faydası olan hem kendiniz hem de çocuklarınız için pişirmeniz, bulundurmanız ve tüketmeniz gereken bitki ve besinlerden..

Ünlü Herbalistlerden Önerilerle İltihap Kurutucu Kürler

Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu gibi ünlü herbalist ve beslenme uzmanlarının çeşitli vücut bölgelerinde enfeksiyon sorunu olan kişilere önerdikleri en etkili doğal kürleri ve iltihap attırıcı bitkileri de aşağıdaki listemizde bulabilirsiniz;

Ahmet Maranki’den Doğal İltihap Söktürücü Bitki Önerileri:

Ahmet Maranki hocamızın önerdiği doğal iltihap kurutucu kür ile aşağıdaki durumları sıklıkla tedavi edebilirsiniz;

 • Göz ve kirpik dibi iltihabı
 • Bağırsak iltihabı
 • Rahim ve Yumurtalık İltihabı
 • Böbrek İltihabı
 • Mide İltihabı
 • İltihaplı Romatizma
 • Sinir Ucu İltihabı ( Zona Hastalığı )

Ahmet Maranki’nin Önerdiği Enfeksiyon Kurutucu Kür Şu Şekildedir;

Malzeme Listesi

 • Adaçayı
 • Funda yaprağı
 • 1 demet maydonoz sapı
 • Mersin yaprağı

Hazırlanışı

Yukarı verilen ürünler bir kabın içerisine alınır. (Bir tutam şekilde) 1 LT sıcak su ilave edilerek 20 dk boyunca kaynamaya bırakılır. Daha sonra boş kaba alınarak soğuması sağlanır. Günde 3 kez boyunca aç karına içilir. Ortalama 3 hafta boyunca yapılması gerekmektedir. Günlük bu tarifin yapılması uygundur.

Ahmet Maranki iltihap kurutucu bitkiler tariflerine devam ediyoruz. Kurutucu bitkiler ile iltihabın kaynağı kurutulması için verilen tarifleri harfiyen yapmanız gerekmektedir. Ayrıca son zamanlar her 20 kişide bir görülen romatizma hastalığı Ahmet Maranki iltihaplı romatizma için çok iyi gelmektedir.

 

İbrahim Saraçoğlu’dan Kulak İltihabına İYi Gelen Bitki Kürü:

Kahverengi soğanı presleyerek suyunu çıkarıp, elde ettiğiniz soğan suyundan bir damladan fazla ve günde bir kereden sık olmayacak şekilde ağrı yapan kulağınıza ya da bebeğinizin kulağına damlatacak olursanız, İbrahim Saraçoğlu hocaya göre iltihabı kısa süre içinde kurutabilirsiniz.

 

Sedimentasyon Yüksekliği için CRP Düşürücü Doğal Bitkiler

Kandaki iltihapı sökmek, kurutmak ve CRP oranı adı verilen sedimentasyonu düşürmek için kurutulmış kiraz sapı ve ısırganı otunu karıştırarak kaynatarak günde 2 bardaktan fazla olmamak kaydıyla tüketiniz.

Doğal İlhitap Söktücü Bitkiler ve Yiyecekler Nasıl Etki Ediyor?

Kandaki enfeksiyon seviyesini belirleyen bir parametre olan CRP’nin düşüşüne yardımcı olanların yanı sıra, bağışıklık sistemi zayıflıkları sebebiyle aktive olmuş, normalde pasif halde olan bakterilerin etkisini düşürmek amacıyla immun sistemi kuvvetlendiren yiyecekler ve bitkilerin kombinasyonundan oluşan doğal iltihap kurutucu ve vücuttan attırıcılar, sağlık için pek çok açıdan faydalıdır.

İltihap Kurutucuları Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Yukarıda ismi geçen doğal bitkiler ya da besinlerden herhangi bir tanesine alerjiniz var ise doktor kontrolü olmadan kullanmayınız.
 • Gebelik emzirme dönemi gibi özel dönemlerde, bitkisel tedaviler faydadan çok zarar sağlayabildiğinden, uzmana danışmadan tüketmemelisiniz.
 • Doğal iltihap söktürücüler, hekiminiz önermiş ise, antibiyotik ilaçların yerini tutamaz. Doktorunuz tarafından gerekli görüldüyse, mutlaka reçete edilen ilaçlarınızı kullanmaya devam ediniz ve bu alternatif tedavi yöntemlerini koruyucu ya da yardımcı tedavi olarak uygulamaya devam ediniz.

Yüzünüzdeki sivilce iltihaplarını kurutmak için bir çözüm arıyorsanız, en etkili sivilce kremleri yazımıza bakabilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.