Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Saçı Besleyerek Hızlı Saç Uzatan Yağlar

28.02.2023
1.240
Saçı Besleyerek Hızlı Saç Uzatan Yağlar

Uzun ve bakımlı saçlara sahip olabilmek pek çok kadının hayalidir. Özellikle saç uzatan yağlar bu konuda çok işinize yarayacak en doğal çözümlerden birisidir. Kırmızı kantaron yağı başta olmak üzere pek çok besleyici doğal yağ, saç köklerinizi güçlendirerek, hızlı ve sağlıklı şekilde saç uzamasına yardımcı olur.

Uzun saçlara sahip olabilmek için saçlarınıza çok iyi bakmanın yanı sıra kendinize de çok iyi bakmanız gerekmektedir. Bunun için yediklerinize içtiklerini de dikkat etmeli sağlıklı yaşamaya özen göstermelisiniz. Kadınların saçlarını ve güzelliklerine ne kadar düşkün olduğunu bilen pek çok firma birbirinden farklı içerikler de ürünler hazırlayıp piyasaya sürmektedir. Fakat kozmetik ürünlere başvurmadan önce doğanın bize sunduğu harika bitkisel yağlar vardır ki hiçbir kozmetik ürününün yapamayacağı kadar etkili ve hızlı sonuç almanızı sağlar. Tüm bunların sonucunda sağlıklı ve hızlı uzayan saçlara sahip olabilirsiniz. Bugünkü konumuzda saç uzatan yağlardan bahsedeceğiz. Hangi yağlar nasıl kullanılır, saç uzatan yağlar nelerdir ve saç uzatan yağlar ile nasıl saç bakım maskeleri yapılır? Tüm soruların yanıtını bu makalede kaleme alacağız. Hızlı ve etkili saç uzatan yağların genel özellikleri ile yapılabilecek saç bakım maskelerini siz de merak ediyorsanız makalemizi beğenerek okuyacağınızı ümit ediyoruz.

 

Saç Uzatan Yağlar ve Hızlı Uzama için Kullanımları

Pek çok bitkisel yağ hem saç sağlığı için oldukça iyi hem de saç uzatmak için harika bir yöntemdir. Fakat Maalesef ki bu saç yağlarından birisini veya pek çoğunu sürdüğünüz andan itibaren saçlarınız birdenbire uzayacak. Saç uzatan yağlar yalnızca düzenli kullanıldığında bu etkiyi gösterir ve ancak o zaman işe yarayabilir. Bahsedeceğimiz saç uzatan yağlar dan Dilerseniz tek bir tanesini düzenli kullanabilir ya da istediğiniz yağların çoğunu birleştirerek kendiniz için bir saç yağı maskesi oluşturarak da aynı etkiyi hızlandırarak alabilirsiniz.

 

 •  Zeytin Yağı ile Saç Uzatma

Bildiğiniz gibi zeytinyağı doğanın bize sunduğu mucizevi yağlardan bir tanesidir. Hem yiyerek vücudumuza aldığımızda çok faydalı ve sağlıklı bir yaşam sürmemiz sağlar hem de saçlarımızda muhteşem etkilere sahiptir. Özellikle Ege Bölgesi’nde kendi üreticisinden alacağınız %100 sızma zeytinyağı ile saçlarınızı uygulayacağınız herhangi bir maske daha önce kullandığınız hiçbir saç maskesi neden göremediniz kadar etkili sonuçlar görmenizi sağlayabilir. Saçlara direkt olarak da uygulanabilen zeytinyağı yaklaşık olarak bir yarım saat kadar saçlarda bekletilmesi halinde hem saçları yumuşatır hem parlatır hem de saçlarınızı daha hızlı uzatır.

 

 

 

 • 2) Tatlı Badem Yağı

Hızlı saç uzatan yağlar dan bir diğeri ise tatlı badem yağıdır. İçerisinde bulunan A, B ve K vitaminlerinin yanı sıra içerisinde bulunan kalsiyum ve potasyum sayesinde Kıl köklerini uyararak hem yeni saç oluşumunu destekler hem de var olan saçın daha hızlı uzamasını sağlar. Tatlı badem yağı zeytin yağı ile birlikte kullanıma uygundur ve birlikte kullanıldığında saçları daha parlak gösterirken daha etkili bir şekilde uzamasını sağlar. Tatlı badem yağı yalnızca saçlarda değil aynı zamanda kaş ve kirpikler üzerinde de çok etkilidir. Bu amaç ile kullanmak isteyenler bir pamuklu çubuk yardımı ile kirpik diplerine ve kaşlarına direkt olarak da uygulayabilirler.

 

 • 3) Hint Yağı ile Saçları Besleme

İçerisinde bulunan E vitamini ve protein sayesinde saçlar için oldukça etkili ve ekonomik bir bakım sağlayan Hint yağı en iyi saç bakım yağları arasında gösterilir. Hint yağının en önemli özelliği saç derisine uygulandığında Bu bölgedeki kan dolaşımını hızlandırır ve saç köklerini uyararak canlanmasını sağlar. Saç derisinde ve saç köklerinde oluşan enfeksiyonun önlenmesinde de oldukça başarılı olan Hint yağı aynı zamanda saç uzatan yağlardan birisi olarak da bilinmektedir. Saçları en hızlı uzatan yağların başında olan Hint yağı oldukça yoğun kıvamlı olması dolayısıyla dikkatli kullanılmalı ve saçtan iyice arındırılması gerekmektedir. Aksi halde saçlara bakım yaparken iyi temizlenmediği takdirde saçların kirli görünmesine de sebep olabilir.

 

 

 • 4) Argan Yağı ile Uzun ve Sağlıklı Saçlar

Son zamanların en popüler saç bakım yağlarından birisi olan argan yağı saç uzatan yağlar arasında bu popülerliği en çok hak edenlerden bir tanesi. İçerisinde pek çok vitamin barındıran argan yağı saçlar için oldukça önemlidir. Özellikle saça doğal yoldan parlaklık kazandırmak isteyenler için hem çok pratik hem de çok etkilidir. Bunun dışında boyalı saçlar için de boyanın daha uzun ömürlü olmasını sağlar ve kısa sürede akıp gitmesini engeller. Argan yağı içerisinde bulunan vitaminler sayesinde saçları onararak gerekli bakımı yapar. Ayrıca saç köklerini düzenli olarak kullanıldığı zaman saç uzatan yağlar kategorisinde ilk beşe girebilir. Argan yağının saça faydaları saymakla bitmez. Öyle ki saç derisinde ve saçları nemlendirerek kabarıklığı ve kepek oluşumunu engeller. Özellikle uzun saçlarda kullanıldığında saçın daha kolay açılmasını sağlar ve bu şekilde saçların kırılmalarını önler.

 

 • 5) Sarımsak Yağı ile Kökten Uca Besleme

Sarımsak hem bütünü ile hem de yağı ile saçlar için çok ama çok faydalı. Özellikle sarımsak yağı saç derisine masaj yapılarak uygulandığı zaman hem saçları çok hızlı bir şekilde uzatır hem de saçların gürleşir ek daha sağlıklı ve canlı olmasını sağlar. Sarımsak yağını evde yapabilmek de çok kolaydır. Bir çay bardağı kadar zeytinyağının içerisine 4-5 diş sarımsağın kabuklarını soyup biraz ezdikten sonra zeytinyağının içerisine ekleyerek bir hafta bekletmeniz yeterli olacaktır. Bu şekilde elde ettiğiniz sarımsak yağı yıpranmış saçlarınız için de çok etkili olurken aynı zamanda saçların hızlı uzamasını sağlarken saç derisinde kaşıntı ve kızarıklık varsa da bu tarz rahatsızlıklara da çok iyi gelmektedir. En iyi saç uzatan yağlardan birisi olduğunu söylememize bile gerek yok sanıyoruz.

 

 • Kırmızı Kantaron Yağı ile Uzun ve Sağlıklı Saçlar

Kırmızı kantaron yağının saça faydaları saymakla bitmez ancak parlak, güçlü, hacimli ve sağlıklı saçların yanı sıra son derece hızlı uzayan saçlara sahip olmak istiyorsanız, haftada bir kaç kez yatmadan önce saçlarınıza bol miktarda kırmızı kantaron yağını dipten uca olacak şekilde kafa derinize biraz masaj yaparak sürecek olursanız, hem saç köklerinizi besleyerek hem de masaj sayesinde kan dolaşımınızı arttırarak daha süratle uzayan güzel saçlara sahip olabilirsiniz.

 

 

Hızlı Uzayan Saçlar İçin Yağ Maskesi Tarifleri

Saç uzatan yağlar ile yapılabilecek hem besleyici hem de sağlıklı olan bu yağ maskeleri tarifleri ile saçlarınızın pek çok sorununa çözüm olurken aynı zamanda da hiç olmadığı kadar sağlıklı ve uzun saçlara kavuşmak mümkün. Hepsi denenmiş ve sonuç alınmış olduğu için gönül rahatlığı ile uygulayabileceğiniz bu doğal saç maskesi tariflerini çok seveceğinizi umut ediyoruz.

 

 • 1) Uzatan ve Gürleştiren Saç Maskesi Tarifi

Gerekli Malzemeler:

 • Yarım çay bardağı sarımsak yağı
 • Yarım çay bardağı Hint yağı

 

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Spreyli bir şişe içerisine sarımsak yağı ve Hint yağını ekleyin. Her kullanımdan önce mutlaka çalkalayın ve daha sonrasında saçlarınıza uygulayın. Uygulama sırasında dikkat edilmesi gereken şey bu yağ direkt olarak saç diplerinize uygulanmalı ve daha sonra saçlarınız da bekletilmelidir. Yarım saat kadar beklemeniz yağ maskesinin işe yaraması için oldukça önemlidir. Daha uzun süreler bekleye biliyorsanız mutlaka beklemelisiniz. Bu saç uzatan yağlar sayesinde saçlarınız hem çok hızlı uzayacak hem de dipten yeni saçlar oluşmaya başlayacaktır.

 

saç uzatma yöntemleri evde

 

 • 2) Nemlendirerek Uzatan Yağ Maskesi Tarifi

Gerekli Malzemeler:

 • 50 ml argan yağı
 • 50 ml tatlı badem yağı

 

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

En güçlü saç uzatan yağlar olarak bilinen argan yağı ve tatlı badem yağı ile hazırlayacağınız bu saç uzatıcı maske sayesinde saçlarınız kuruluktan kurtularak ne evlenecek ve kısa süre içerisinde oldukça hızlı bir şekilde uzayacak. Bunun için belirtilen malzemeleri bir şişe içerisinde karıştırarak elde edeceğiniz karışımı hem saç diplerinize hem de saç boylarınıza uygulamamız gerekiyor. Ya maskesi saçlarınıza uygulandıktan sonra en az yarım saat kadar beklenmeli ve daha sonrasında ılık su ile temizlenmelidir. Nemlendirerek uzatan yağ maskesi haftada iki defa uygulamaya uygundur. Düzenli kullanıldığında 3 ay içerisinde sonucu görebileceksiniz.

>>>>Hızlı Saç Uzatmanın Doğal Yöntemleri İçin TIKLAYIN

 

SON SÖZ

Saç uzatan yağlar hakkında bildiklerimizi aktardığımız makalemizde en etkili ve en hızlı sonuca ulaşabileceğiniz maske tariflerimizi de paylaştık. Sizin de kendinize özgü tarifleriniz varsa bizimle yorum yazarak paylaşabilirsiniz. Saç uzatan yağlar ile yaptığınız maskeleri ve direkt uygulama sonucu elde ettiğiniz sonuçları diğer okurlarımız ile de fikir alışverişi yapabilmek adına yazabilirsiniz.

Hızlı saç uzatan yağlar saçlarınızı yalnızca uzatmak ile kalmaz aynı zamanda oldukça etkili bir saç bakımı da sağlar. Hiçbir kozmetik üründen göremeyeceğiniz faydaları içerisinde barındıran bu hızlı saç uzatan yağlar sayesinde aylar içerisinde harika uzun ve bakımlı saçlara kavuşmanız hiç de zor değil.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.