Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Hamilelikte Düşüğü Önlemek İçin Dua ,Düşük Yapmamak İçin Dua

28.02.2023
2.951
Hamilelikte Düşüğü Önlemek İçin Dua ,Düşük Yapmamak İçin Dua

Hamilelikte Düşüğü Önlemek İçin Dua ,Düşük Yapmamak İçin Dua

Hamilelikte Düşüğü Önlemek İçin Dua ,Düşük Yapmamak İçin Dua yazımızı az ve öz biçimde sizlerle paylaşıyoruz. Hamilelik sürecinde yaşanabilecek bir durum olan düşük yapmak tıpta normal karşılanmaktadır. Elbette basitçe ifade edilebiliyorlar ama bunu yaşayan anne adayı için sarsıcı bir durum oluyor. Daha sonra ki gebelik dönemin de anne adayı korku ve endişe içinde oluyor. Hamile kalmak için tedavi sürecinde olanlar ,riskli gebelik dönemi yaşayanlar ve ya  yaşanan başka aksilikler sonucu düşük olabiliyor.

Gebelik döneminde hareketlerinizin temposunu düşürmelisiniz . Sağlıklı ve dengeli beslenmelisiniz. Kendinize ve bebeğinize ayrı bir özen göstermeniz gerekir. Eskilerin dediği bazı sözleri dinlemek lazım. Çok zorlayarak üst raflara uzanmamak , ağır kaldırmamak gibi temel şeyler. Bunların yanında manevi olarak da kendinizi iyi hissetmek ve korumaya almak için duaları sizlerle paylaşıyoruz.

Düşük Yapmamak İçin Dua

Aşağıda paylaşacağımız ayetleri düzenli okuyarak okursanız ve kedinizi daha rahat hissedecekseniz kolye gibi üzeriniz de de taşıyabilirsiniz. Sadece dualar değil Esma’lar da okunabilir. Hepsini aşağıda paylaşıyoruz.

  • Fatır Suresi 41. Ayet: ” İnnellahe yümsiküs semavati vel erda en tezula ve lein zaleta in emsekehüma min ehadim mim ba’dih innehu kane halımen ğafura”
  • Hac Suresi 65. Ayet: “E lem tera ennellahe sehhara leküm ma fil erdı vel fülke tecrı fil bahri bi emrih ve yümsiküs semae en tekaa alel erdı illa bi iznih innellahe bin nasi le raufür rahıym.”
  • Kehf Suresi 11. Ayet: ” Fe darabna ala azanihim fil kehfi sinıne adeda.”
  • Kehf Suresi 14. Ayet: ” Ve rabatna ala kulubihim iz kamu fe kalu rabbüna rabbüs semavati vel erdı len ned’uve min dunihı ilahel le kad kulna izen şetata”
  • Kehf Suresi 25. Ayet: ” Ve lebisu fı kehfihim selase mietin sinıne vazdadu tis’a.”
  • Kehf Suresi 25. Ayet: ” Ve lebisu fı kehfihim selase mietin sinıne vazdadu tis’a.”

Bu dualar dışın da Allah’ın “Ya Mübdi” ismini 99 kere okuduğunuz taktirde, Rabbimizin izni ile hamile kadın her türlü tehlikeden korunacaktır.

Hamilelikte düşüğü önlemek için bu Esman’ın anlamı şu şekildedir:

Mübdi (Herşeyi Başlatan): Allah’ın bütün her şeyi yoktan var eden olduğu anlamındadır.

Hamilelikte Bebeğin Sağlıklı Olması İçin Okunacak Dualar

A’raf Suresi 54. Ayeti: “Bismillahirrahmanirrahîm İnne rabbekumullâhullezî halakas semâvâti vel arda fî sitteti eyyâmin summestevâ alâl arşı, yugşîl leylen nehâre yatlubuhu hasîsen veş şemse vel kamere ven nucûme musahharâtin bi emrihi, e lâ lehul halku vel emr(emru), tebârakallâhu rabbulâlemîn(âlemîne).”

Anlamı: “Bismillahirrahmanirrahîm Semaları ve arzı altı günde yaratan, muhakkak ki sizin Rabbiniz Allah’tır. Sonra arşa istiva etti. Gündüz, onu süratle talep eden (takip eden) gece ile örtülür. Ve güneş ve ay ve yıldızlar O’nun emrine musahhardır (boyun eğmişlerdir). Yaratma ve emir O’nun değil mi? Âlemlerin Rabbi mübarektir, şanı yücedir.”

Yukarıda ki dua sayesinde gebelik dönemin de yaptığınız fiziksel önlemler ve dikkat ettiğiniz hususlara ek olarak manevi olarak kendinize bir koruma sağlamış olabilirsiniz.

Herkese sağlıklı bir hamilelik ve  bebeğini sağlıkla kucağını alacağı günler diliyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.