Ana Sayfa / Pratik Yöntemler / Güneş Lekelerine Kesin Çözüm Olarak Kullanılabilecek En İyi 10 Yöntem
güneş lekesi tedavisinde kullanılabilecek kalıcı ve kesin çözüm yöntemleri, en etkili leke giderici çözümler ile güneş lekeleri ve çillerden kurtulma

Güneş Lekelerine Kesin Çözüm Olarak Kullanılabilecek En İyi 10 Yöntem

güneş lekesi tedavisinde kullanılabilecek kalıcı ve kesin çözüm yöntemleri, en etkili leke giderici çözümler ile güneş lekeleri ve çillerden kurtulmaGüneşin zararlı ışınlarının ciltte meydana getirdiği çiller ve koyu kahverengi cilt lekeleri, güneşe korunmasız şekilde ve uzun sürelerde maruz kalan kişiler en büyük sorunlarından bir tanesi. Neyse ki gelişen teknoloji sayesinde, güneş lekelerini geçirmek artık çok daha kolay ve  leke tedavisi için kullanılacak en etkili yöntemlerden bir ya da bir kaç tanesini kombine olarak kullanarak güneş lekelerine kesin çözüm elde edebilirsiniz.

Advertisements

Güneş Lekelerine Kesin Çözüm Sağlayarak En Etkili Yöntemler

Yüz bölgesinde, çenede, alında, yanaklarda ve boyun-omuz bölgesinde ağırlıklı olarak bulunmak üzere, cildin her kısmında yaygın olarak bulunabilecek güneş lekelerinizi geçirmek için, lekelerinizin niteliğine ve koyuluğuna göre, cildinizin tedaviye verdiği yanıtla doğru orantılı olarak aşağıda bahsedeceğimiz yöntemlerden bir ya da bir kaçını kullanabilirsiniz.

Medikal ve Kozmetik Leke Merhemleri ile Güneş Lekelerinden Arınabilirsiniz;

Madecassol krem v.b., ciltteki dokuları onararak, hücre yenileyerek deri değiştirmenizi sağlayan ve sivilce izlerinin yanı sıra her türlü yara, yanık izini de gideren merhem, güneş lekelerinden arınmak için düzenli kullanımı sayesinde muazzam fayda görebileceğiniz ürünler. Reçeteli ve reçetesiz bir şekilde kullanılabilen Madecassol kremin yanı sıra, Expigment krem, Fito krem v.b. cilt yenileyici merhemler hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabileceğiniz en etkili leke giderici kremler yazımıza da bakabilirsiniz.

Ev Yapımı Doğal Leke Giderici Maskeler Kullanarak Güneş Lekelerine Kesin Çözüm Elde Edin

İçerisinde E vitamini ve A Vitamini barındıran doğal ürünlerin yanı sıra, cildi beyazlatan ve lekeleri ve izleri geçiren nitelikte yağları meyve ve sebzeleri kullanarak evde yapabileceğiniz, hem yapımı hem uygulaması kolay ve ekonomik olan cilt lekeleri için maske alternatifini deneyerek, güneş lekelerine kalıcı ve kesin çözüm elde etmeniz olası. Özellikle çok koyu renkte olmayan ve oluşmasının üstünden çok uzun zaman geçmemiş lekeler için bu tip doğal yüz maskeleri gayet tatmin edici sonuçlar verebiliyor.

Karbon Peeling

Cilt üstüne uygulanan karbon içerikli bir solüsyonun lazer ile buharlaştırılması sonrası ısı ve ses dalgalarının etkisiyle ciltteki lekelerin giderilmesini sağlayan, yalnızca güneş lekeleri üstünde etkili olmakla kalmayıp, güneşin ciltte yarattığı diğer tahribatlara da iyi gelen, cildi aynı zamanda parlatan ve aydınlatan bir uygulamadır. Tamamen ağrısız ve acısız bir şekilde güneş lekelerinden arınmak için kullanabileceğiniz etkili bir yöntemdir.

Fraksiyonel Lazer

Biraz ağrılı bir işlem olsa da sonuçları açısından son derece yüz güldürü olan fraksiyonel lazer uygulaması ise güneş lekeleri tedavisi için biraz fazha agresif bir çözüm yolu olsa da, kesin sonuca ulaşmak isteyen cesaretli hanım ve beyler için gerçekten iyi bir alternatif. Cildin üst tabakasının buharlaştırılması yoluyla güneş lekeleri ve sivilce izlerinden kurtulunmasını sağlayan yöntemi uygulatanlar, yöntem hakkında iyi geri bildirimlerde bulunuyorlar. Lazerle leke tedavisi yaptıranlar yazımızda, fraksiyonel lazerin güneş lekelerine kesin çözüm olması dışındaki her türlü kullanım alanı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kimyasal Peeling ile Lekesiz Bir Cilde Kavuşun

TCA peeling adıyla da bilinen kimyasal peeling, ciltte kontrollü olarak hasar oluşturulması suretiyle, tahrip olmuş ve lekelenmiş derinin soyulup yerine yeni, taze, beyaz ve lekesiz bir cilt dokusu gelmesini amaçlayan, orta agresiflikte, çok ağrılı olmayan ve uzman kişiler, ehil eller tarafından gerçekleştirildiğinde, her türlü güneş lekesinin, çillerin, yüzdeki yara ve yanık izlerinin, tırnak izlerinin ve aklınıza gelebilecek çeşitli deri tahribatlarının giderilmesini sağlayan kesin çözüm yöntemi olarak kullanılabilecek etkili bir uygulamadır.

Dermapen Tedavisi

Dermapen uygulamasının güneş lekeleri üstündeki etkisi de şu şekilde oluyor; Dermapen tedavisi mümkün olan minimum epidermal hasar ile, ciltte kontrollü bir çok küçük yara oluşturarak, deride yeniden yapılanma sağlayan cildin doğal kollajen ve elastin üretimini harekete geçiren mikro iğneleme yöntemidir ve dermapenin oluşturduğu mikro yaralar geçtikten sonra yeni oluşan onarılmış cilt dokusu güneş lekelerinden kesin olarak arınmış şekilde ortaya çıkacaktır.

Mezoterapi

İğneli ve iğnesiz mezoterapi şeklinde iki çeşidi bulunan tedavi uygulamasında amaç, leke giderici ajanların doğrudan güneş lekelenmeleri olan cilt bölgesindeki derinin altına çok ince enjeksiyonlar ile zerk edilerek, deri altında çalışan ilacın lekelerin rengini açarak ve cildi yenileyerek etki etmesini sağlamaktır.

PRP ile Güneş Lekesi Tedavisi

Hastanın kendi kadının alınıp plazmalara ayrılması ve alyuvarlar ve akyuvarların ayrıştırılarak cildini yenileyecek özellikte bir ilaç haline getirilmesi ardından, güneş lekelerinin olduğu bölgelere enjekte edilmesi yöntemiyle gerçekleştirilen PRP ile güneş lekesi tedavisi, deniz suyu sebebiyle daha da artan ve yüzü kaplayan lekelerin tedavisinde üstün etkili, yaz aylarından sonra uygulanabilen kesin çözüm bir tedavi yöntemi.

Güneş lekelerinden kalıcı olarak kurtulmak amacıyla yukarıda bahsi geçen yöntemlerden hangisini kullanmış olursanız olun, güneşin zararlı UV ışınlarından kendinizi ve cildinizi yeterince ve doğru şekilde korumadığınız sürece, lekeleriniz geçse bile eninde sonunda geri dönecektir. Özellikle güneşten etkilenmeye meyilli olan cilt tiplerinde, gün ışığının hakim olduğu her saatte, sokağa çıkacakları zaman tam güneş korumas olmazsa olmazlardan bir tanesi. Bronzlaşmak istiyor dahi olsanız, yüksek koruma faktörlü güneş kremleri kullanarak, cildinizi ağır ağır, lekelere yol açmadan, düzgün bir şekilde çikolata rengine çevirebilirsiniz.

Ancak dünyadaki genel geçer güzellik kavramında, beyaz kadınların makbul olduğunu ve güneş yanıklarının ve lekelerinin hiç kimse tarafından sevilip takdir edilmediğini de size hatırlatmak isteriz.

Güneş lekelerinizin hiç oluşmaması için, güneşe çıktıktan sonra hafif şiddetteki yanıklarınıza Fito v.b. bir merhem kullanarak, lekeleri daha oluşmadan önleyebilir en aza indirgeyebilir, yukarıdaki olağanüstü önlemlere hiç ihtiyaç duymayabilirsiniz..

Güneş lekesi sorunu olanlara kesin çözüm yöntemi olarak önerebilecekleriniz var ise, yorumlar aracılığıyla bizlerle iletişime geçerek, lekelerinizi gidermek için kendi kullandığınız ürünleri ya da uygulamaları bize anlatabilirsiniz.

Bunlara da bakabilirsin!

E Vitamini Kapsülü Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Sürülür mü?

Göz çevresinde yaş almaya bağlı olarak ve aynı zamanda sık mimik kullanımıyla da derinleşerek rahatsız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir