Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Furacin Merhem Yüze Sürülür Mü?

14.07.2022
54
Furacin Merhem Yüze Sürülür Mü?

Furacin merhem yüze sürülür mü?  Kaşıntı ve kurdeşen için kullanılan Fulya cin merhem kullanmak isteyen kişilerde özellikle hangi bölgelerde kullanılması gerektiği konusunda merak duygusu uyandırmaktadır bunun nedeni her ilacın özellikle her kremi her bölgeye uygulanamayacağı ve bazı bölgelerde özellikle yüz bölgesinde sorunlara neden olabileceği için birçok kişi tarafından Furacin merhem yüze sürülür mü? sorusu araştırılmaktadır.

Sivilceli ciltlerde kullanılabilen Furacin merhem yüz bölgesinde sorunlu olan bölgeye uygulanabilmektedir. Ancak her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da kullanmadan önce doktor tavsiyesi oldukça önemlidir.

Furacin Merhem Yüze Sürülür Mü?

Furacin Merhem Dudağa Sürülür Mü?

Birçok ilaç gibi Fulin merhem her bölgeye kullanılamamaktadır özellikle göz ve ağız bölgesinde kullanılmaması gereken ilaçlar kategorisinde yer almaktadır bu nedenle Furacin merhem dudağa sürülür mü? sorusuna ne yazık ki olumsuz yanıt vermek zorundayız. Eğer dudak noktasına sürülmesi halinde vücuda girerse birtakım zehirlenmelere yol açabilmektedir.

Furacin Merhem Nasıl Kullanılır?

Ilaçların nasıl ve ne kadar kullanılacağı kişi sağlığı için önem arz etmektedir. Bu nedenle ilaçlar kullanılmadan önce doktor önerisi ile kullanılmalıdır. Bu bağlamda Furacin merhem kullanacak kişilerin özellikle araştırdıkları bir konu Furacin merhem nasıl kullanılır? olmaktadır.

Doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmanız gereken bu krem için genellikle uygulamadan hemen önce ellerin sabunla iyice yıkanıp temiz olduğundan emin olunmalıdır ve daha sonra gazlı bir bezin üzerine ince bir tabaka halinde sürerek sorunlu bölgenin üzerine bu bez sarılmalıdır. Bu uygulamayı gün içerisinde 2 kere yapabilir ve genellikle tavsiye edilen kullanım süresi 7 ila 10 günü aşmamalıdır.

Furacin Merhem Yüze Sürülür Mü?

Furacin Merhem Yan Etkileri

Hemen hemen her ilaçta olduğu gibi Furacin merhem de birtakım yan etkiler görülebilmektedir. Önerilen dozun dışında kullanılması halinde 1 takım semptomlar görülebilmektedir. Furacin merhem yan etkileri şöyle sıralanabilmektedir;

  • Cilt döküntüsü
  • Kaşıntı
  • Lokal ödem
  • Kontakt dermatit
  • Ciltte süperenfeksiyon

Furacin Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Furacin krem kullanmadan önce bilinmesi gerekenler içerisinde en önemlisi içerisinde yer alan etken maddelere ve yardımcı maddelere kişilerin alerjisi olup olmadığını dikkate almaları gerekmektedir. Diğer bir önemli unsur ise göz, ağız ve burun ile temasından mümkün olduğunca kaçınılmalı yanlışlıkla temas etmesi anında bol su ile yıkanması gerekmektedir.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.