Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Fraksiyonel Lazerle Yara Sivilce Leke İzi Tedavisi Yaptıranlar

Fraksiyonel Lazerle Yara Sivilce Leke İzi Tedavisi Yaptıranlar

CO2 fraksiyonel lazer tedavisi yaptıranlar ve yara sivilce izi, leke izleri tedavisindeki işe yaraması konusundaki gerçek kullanıcı görüşleri

Cildindeki sivilcelerden, sivilce izlerinden, yara izlerinden, güneş lekelerinden ve yaşlanmaya bağlı koyu kahverengi lekelerden şikayetçi pek çok kadın ve erkek, leke izi tedavisi için en etkili yöntemlerden bir tanesi olarak bilinen fraksiyonel lazer uygulaması yaptırmayı düşünüyor ancak leke izi geçirmede etkinliğinden şüphe duydukları için fraksiyonel lazer tedavisi yaptıranların yorumlarını ve gerçek kullanıcı görüşlerini okuyarak, tedaviyi görüp görmemek konusunda karara varmak istiyorlar. Bakalım yaptıranlar ne diyorlar?..

Karbondioksit Fraksiyonel Lazerle Yara İzi Tedavisi Yaptıranların Yorumları

 • Fraksiyonel lazer işleminin cilt hücrelerini yenilerken, oldukça acıtan bir işlem olduğunu ve yüzün hem çok kızardığını hem de yandığını duyduğum için bir türlü yaptırmaya cesaret edememiştim ancak doktorum cildimdeki derin sivilce çukurlarını geçirmek için tek çarenin karbondioksit lazer yaptırmak olduğunu söylediği için her şeyi göze alarak gittim. 1. seans sonunda neredeyse hiç bir şey değişmedi. Düşündüğüm kadar canım acımadı sadece yüzümde hafif kızarıklıklar oldu ancak sivilce izlerimde de çok büyük bir fark yaratmadı.

Dermatoloğumun önerisi üzerine devam ettim ve ikinci seans adeta kabus gibiydi. Yüzüm biber gibi yandı ve adeta kızarmış tavuk gibi oldu. Eve gittikten sonra da pul pul dökülmeye başladı ve lekeler lazer tedavisi öncesinden beter hale geldi ancak aradan 15 gün geçtikten sonra hücrelerim yenilenip cilt dokuları onarılmaya başladığında, alttan çok daha sağlıklı ve sivilce lekelerinden arınmış bir cilt çıktı. Acısına rağmen yaptırdığıma kesinlikle değdi. Ciddi yara izleri olanlara da tavsiye ederim.

 • C02 lazer tedavisini, yüzümdeki yanık izi için yaptırdım. Elimde çaydanlıkla yürürken üstüne düşmek suretiyle geçirdiğim kaza sonucu cildimde çok ciddi bir yanık oluşmuştu ve iyileşmesini takiben hemen Madecassol yanık izi giderici merhem kullanmama rağmen, yanık izinin %30-40 kadarı kaldı. Bir arkadaşım her türlü yara ve yanık izi için fraksiyonel lazer yaptırılabileceğini söylemişti. Şansımı denemek istedim. Acıttığını da biliyordum ama kaza sonrası canım acıdığı kadar ağır yanıklar oluşacak değildi ya. 4 seans boyunca tedaviyi yaptırdım ve sonuçlar gerçekten yüz güldürücü. Tamamen geçti mi diye sorarsanız hayır ancak izler neredeyse belli olmayacak vaziyette.
 • Sivilce izlerim iz olmaktan çok öteye geçmiş, koca koca yaralar halinde gelmiş vaziyette tüm yüzümü kaplıyordu. Dermabrazyon, kimyasal peeling TCA, mikro enjeksiyon.. v.s. aklınıza gelebilecek her türlü yolu denedim. Cildim delik deşik oldu da yine de izlerim bir parça olsun geçmedi. Aralarından denediğim en iyi yöntem kesin çözüm yolu olmasa da yine de fraksiyonel lazer oldu. Sivilce izi kremleri kullanarak paralel olarak yol aldığım co2 tedavisinden, duyduğum acıya rağmen nispeten memnun kalmış olanlardanım ancak bu kadar acıyacağını bilseydim yine de cesaret edemezdim. Sadece işlem sırasında değil, sonrasında da yüzü yanıyor insanın. Sivilce lekesi sorunundan muzdapirseniz, bu yazıyı da okuyabilirsiniz.
 • Cildimdeki ince kırışıklıkları kullandığım hiç bir kozmetik krem geçiremeyince, ününü çok duyduğum Fraksiyonel lazer tedavisini de denemeye karar verdim. Aman Allahım! İyi güzel hoş işe yaramasına yarıyor da o acısı nedir. Eve geldikten sonra suratım balon gibi şişti sonra da pul pul olarak dökülmeye başladı. Daha 1. seans sonrası 2-3 hafta geçmemişti de ince çizgilerden eser kalmamıştı, üstelik alttan bebeksi dokuda, yenilenmiş, hücreleri onarılmış, misler gibi de bir deri çıktı. Adeta cildim beyazladı. 2 ton da rengim açıldı desem yalan olmaz ancak cidden acısı dayanılacak gibi değil. Uyuşturucu bir krem filan da sürmüyorlar çünkü lazer ışınlarının etkisini mi ne azaltıyormuş.
 • Keloid tedavisinde de etkin olarak kullanılan işlemin bu derece can yaktığı söylentileri biraz beni korkutsa da uygulamayı yaptırdıktan sonra edindiğim tecrübe sonucu rahatlıkla söyleyebilirim ki hiç de abarttıkları kadar bir durum yok. Bence karbondiyoksit lazer tedavisinde canınızın ne kadar acıyacağı ağrı eşiğiniz ile ilgili. Benim koyu renk cilt lekelerim vardı ve kullandığım hiç bir krem etki etmemişti. Bir de lazere şans vermek istedim. Doktorum başlangıçta 2 seansta lekelerin rengi açılır demişti ancak benim için etki etmesi 5 seansı buldu. Böyle cildinize küçük küçük elektrik veriyorlarmış gibi bir acı hissediyorsunuz. Eve geldikten sonra da hafif bir yanma hissi devam ediyor. 5. seansım bitti ve güneş lekelerimin hemen hepsi geçti diyebilirim ancak eskiden kalma derin sivilce izlerim vardı. Onlar tamamen iyileşmedi. Bakalım.. diyorlar ki son hali, en son seanstan 3 ay kadar sonra ortaya çıkıyor. Bir geçsin 3 ay tekrardan yorumumu düzenlerim.
 • Çok derin ve geniş yara izlerinde işe yarayıp yaramadığından emin değilim ancak ufak çağlı yaraların tedavisinde gerçekten çok etkili. Yüzümde gözümde ellerimde o kadar çok kedi tırmığı izi vardı ki insanlar artık kendimi kestiğimi filan düşündüler. Faça ve jilet izleri gibi derinlemesine durumlarda yeterli geleceğini düşünmüyorum ancak ben ufak kesiklerden kalan izlerim için fraksiyonel lazer tedavisi yaptırmış olmaktan çok memnun kaldım. Daha derinleri için de denenebilir. Belki tedavi süresi daha uzun olur bilemiyorum. jilet izleri nasıl geçer yazımıza da bakabilirsiniz.
 • Yüzüm mayın tarları gibiydi. Denemediğim yöntem kalmadı. Fraksiyonel lazerin kesin tedavisi çözümü olduğunu duyduğum için son çare başvurdum ve 4. seanstan sonra anladım ki kendimle barışmam gerekiyor artık. Bu sivilce izlerine hiç çare yok! Kısacası bende hiç işe yaramadı ama tabi belki de yanlış yöntem de uygulanmış olabilir.
 • Lazerle çatlak tedavisi adına bence fraksiyonel lazer yöntemi devrim niteliğinde bir çözüm sağlıyor. Tamamen kurtuldum diyemesem de denediğim onlarca etkili çatlak kremi markasının sağladığını tedavinin en az 10 katını sağladığını söylersem yalan olmaz.

 

CO2 Fraksiyonel Lazer Ameliyat İzlerine de İyi Geliyor! Hakkında Görüşler

Fraksiyonel lazer tedavisini yaptıranlar sadece sivilce izlerinden, yanıklardan ve yara izlerinden muzdarip kişiler değil. Plastik cerrahi doktorlarının da tamamlayıcı tedavisi olarak önerdiği CO2 lazer tedavisi, özellikle estetik amaçlı yapılan kozmetik ameliyatlarından sonra hastanın büsbütün memniniyeti için, ameliyattan kaynaklı kalan dikiş izlerinin tedavisi amacıyla da etkili bir şekilde kullanıyor ve yaptıran hastalar sonuçlardan çok memnunlar.

Sivilce lekelerine kesin çözüm 1 haftada sivilce izlerinden kurtulma rehberi yazımızdan faydalanabileceğinizi düşünüyoruz!

Siz de fraksiyonel lazer uygulaması yaptırdıysanız, tecrübelerinizi ve görüşlerinizi yorumlar aracılığıyla bizlere ileterek diğer okuyucularımıza ve araştıranlara, faydaları ve gerçekten işe yarayıp yaramadığı konusunda rehberlik edebilirsiniz.

 

Yorumlar
 1. Tuğçe dedi ki:

  Merhabalar bundan 4 ay önce bacağımın iki bölgesinde lazer yanığı oluştu. Yanıklar olduktan 2 ay sonra fraksiyonel lazere başladım ve 1 seans gittim sadece şuan seansımın üzerinden 1bucuk ay geçmesine rağmen fraksiyonel lazerin bıraktığı izler (kırmızı ve kahverengi) geçmedi. Bu izler geçer mi lütfen yardım eder misiniz?

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   1.5 ay içerisinde erken dönemde oluşması muhtemel kızarıklıkların geçmesi beklenirdi. Kalıcı izler olabilir. Fraksiyonel lazeri ehil bir elde yaptırmadıysanız bir dermatoloji uzmanına danışmayı düşünme zamanınız gelmiş olabilir.

 2. Serap dedi ki:

  Merhaba, bir dermotoloji uzmanına fraksiyonel lazer çatlak tedavisi oldum.6 ay önceydi hala kahverengi izleri kaldı.Baslangıçta 2 ay sonra gel demişti.Izler geçmeyince sen bu sene gelme dedi.Bu izler geçer mi yoksa beni oyalıyorlar mı? Gercekten benim için önemli bir bilgi yardımcı olursanız sevinirim