Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Feramat Nedir ? , Feramat Yan Etkileri , Feramat Kullananlar

28.02.2023
3.106
Feramat Nedir ? , Feramat Yan Etkileri , Feramat Kullananlar

Feramat Nedir ? , Feramat Yan Etkileri , Feramat Kullananlar

Feramat nedir ” ilacı ne işe yarar hemen kısa ve net bir şekilde açıklıyoruz. Değişik cinsteki tüm demir noksanlığı ve demir noksanlığı kansızlığı rehabilitasyonlarında, gebelik, laktasyon ve büyümekte olan çocuklarda bulunan demir noksanlığı için demir takviyeyi veren kapsül halindeki ilaçtır.

İlacın tüm kapsüllerde 100 mg. demire eşit seviyede pellet formunda Ferro fumarat bulunur. 30 ve 100 kapsül olarak ambalajlarında satılır.  Hamilelik, emzirme ve gelişme çağındaki çocuklarda demir desteği için tedavilerinde kullanılır.

İlaçlar ve kremler hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsa sağlık kategorimize bakabilirsiniz. 

Feramat Nedir Nasıl Kullanılır ?

 1. Demir eksikliği hastalarının demir ihtiyacı olan hamilelik dönemi, emziren anneler, gelişme çağındaki çocuklarda ve hafif demir eksikliği tedavileri için günlük olarak 1 kapsül (100 mg) alınır.
 2. Çok fazla demir eksikliği olan bir hastanın kendi başına kullanmaması gerekmektedir. Sadece doktorunuzun düzenleyeceği tedaviyi uygulamalısınız.
 3. Doktorunuz sizin için en uygun dozu belirleyecektir.

Feramat Yan Etkileri

Kullandığınız her ilacın yan etki gösterme ihtimali vardır. Her ilaçta olduğu gibi bu ilacında yan etkileri mevcuttur. Aşağıdaki olaylardan birini yaşarsınız lütfen ilaç kullanımını bırakıp doktorunuz ile görüşün. Ama bu ilaç için özellikle arasında gastrointestinal sistem rahatsızlıklarının görülmesi yer alıyor. Bu rahatsızlıklar bulantı, ishal, kazıntı, iritasyon ve kabızlık olarak yorumlanıyor.

 • Mide ve bağırsak sisteminde rahatsızlık
 • Deride tahriş
 • Bulantı
 • Kusma
 • Kazıntı
 • İshal
 • Kabızlık
 • Deride kaşıntılı kabarıklık, döküntü ve kızarıklık

https://mikrobilgiler.com/feramat-nedir-feramat-yan-etkileri-feramat-kullananlar/Feramat Yan etkileri

Feramat Kullananlar , Feramat Kullanıcı Yorumları

Feramat Nedir ? sorusu üzerine kullanan insanların da internet üzerinde ki bloglar da paylaşılan en güncel yorumları sizler için derledik . Sizinde paylaşmak istediğiniz bilgi  ve  ya sorunuz var ise lütfen yazının altına yorum yapmaktan çekinmeyin. 

 • Allah bu ilacin belasini versin. kapsul formlu ilac guya ama icerken bile o igrenc kokusu rahatsiz ediyor. butun gun kendimi yurek yemis khaleesi gibi hissettiriyor. ya da cig ciger yemis gibi. off olsem de kurtulsam. allah belani versin feramat.

 • keşke bu ilaca eşdeğer bir çözüm olsa. gerçekten mide bulandırıyor ve çok rahatsız ediyor. bugün portakal suyu ile denedim. bi nebze daha iyiydi. ama yan etkisi olur mu bilmiyorum.

 • demir eksikliğim sonucu doktorumun verdiği ilaç. henüz bir yan etkisini ya da rahatsız verici bir şeyini görmedim.

 • fena mide ağrısına sebep olabilen anemi ilacı.

 • istah aciyor olabilir mi bu ya. dunyalari yemek istiyorum ve yedikce daha cok acikiyor gibiyim.
 • hemoglobin değerlerim ve demir bağlama kapasitem nominalde, ancak ferrtitin seviyem düşük olduğundan mütevellit cilt doktorum tarafından verilmiş ilaç. 2 kutu bitireceğim sonra değerlerime baktırıp ona göre devam ederim.

Feramat Fiyatı 2022 

2022 yılında ilaç sektöründe ki yapılan zamlardan sonra her ilaç payına düşen zamı aldı ve fiyat artışları yaşandı . İlacı reçeteli olarak eczanelerden temin edebilirsiniz. FERAMAT 100 mg 30 kapsül 31,78 TL ‘dir. Normal reçeteli ilaç kategorisinde yer alır.

 

Etiketler:

Yorumlar
 1. Tlfuat dedi ki:

  Çok iyi

 2. İrfan Küçük dedi ki:

  Kaliteli ürünleri var ben kullanıyorum tavsiye ederim