Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Fenistel Jel Nedir ? , Fenistel Jel Fiyatı

28.02.2023
734
Fenistel Jel Nedir ? , Fenistel Jel Fiyatı

Fenistel Jel Nedir ? , Fenistel Jel Fiyatı

Fenistel Jel : özellikle yaz aylarında daha çok kullanılmaktadır. Çünkü bu ilacın kullanım amacı ;  deri döküntüleri, kurdeşen, böcek ısırıkları, güneş yanığı ve yüzeysel yanıklar gibi deri reaksiyonlarıyla ilişkili kaşıntıyı gidermek ve tedavi etmek için kullanılır. Bu jel ilaç topikal antihistaminikler olarak adlandırılan ilaçlar sınıfından olup, hızlıca etki gösterir.

Bu tür olaylar için daha önce bir yazı yayımlamıştık ve kısaca fenistel jelden de bahsetmiştik. Bu konu başka muadil kremler için  ” Topikal Antihistaminik Kremler, Kaşıntı Önleyici Merhemler ” yazımıza da bakabilirsiniz.

Dikkatinizi çekebilecek ve en çok tıklanan yazılarımızı paylaşıyoruz. Başlıklara tıklayarak kolayca ulaşabilirsiniz.

Fenistel Krem Ne İşe Yarar ?

Bu jel ilacın etken maddesi Dimentinden maleattır . Fenistil gel arı sokmaları, böcek ve sinek ısırmaları, yüzeysel hafif yanıklar, güneş yanıkları, iltihabi olmayan cilt hastalıklarına bağlı kaşıntılar ile kurdeşen gibi rahatsızların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Uygulandıktan kısa bir süre sonra etkisini gösteren bu jel günümüzde satış rekorları kırıyor. Bu ilaç ayrıca  isilik ve su çiçeğinin tedavi sürecinde de  kullanılmaktadır.

Özellikle yetişkinler değil çocuklu ailelerde pek yaygın kullanmaktadır. Uzun yıllardır eczane raflarında satışa sunulmaktadır. Yine de hassas ve alerjik reaksiyonlara yatkın biri iseniz öncelikle doktora danışmanızı öneririz.

Fenistel Jel 2022 Fiyat

2022 yılında ilaç sektöründe ki yapılan zamlardan sonra her ilaç payına düşen zamı aldı ve fiyat artışları yaşandı . 30 gramlık alüminyum tüplerde satışa sunulmaktadır. Bu ilacında 2022 güncel satış fiyatı 31.77 TL’dir. 

Reçeteli ve ya reçetesiz olarak eczanelerden temin edebilirsiniz. Siz de eğer bu ilacı kullandıysanız lütfen yorum yapmaktan çekinmeyin. Tecrübelerinizi , olumlu olumsuz yorumlarınızı bizlerle paylaşın lütfen . 

Fenistel Gel Nasıl Kullanılır ?

Gün içerisinde en fazla 4 en az 2 kere kullanmanız önerilmektedir. Krem 1 hafta düzenli kullanıma bağlı olarak etkisini göstermektedir. Göstermediği takdir de doktorunuz ile iletişime geçmenizi öneriririz.Kremi uygulamadan önce sorunlu bölgenin temiz olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Fenistil krem, etken madde olarak %0,1 (1 mg/g) dimetilen maleat içeren renksiz ve kokusuz jel bir ilaçtır. Eczanelerde 30 gramlık kapalı kutularda satılan bu krem reçeteyle satılmaktadır. Her 1 g jel, 1 mg dimetinden maleat içerir.

Fenistel Jel Nedir

Fenistel Jel Kullananlar, Fenistel Krem Kullanıcı Yorumları
  • ” kaşıntı geçirmek için kullanılabilecek merhem. lakin ısırılma durumundan hemen sonra sürülmesi durumunda etkisi pek bir pekişmektedir.
  • gunes yaniklarinda da rahatlıkla kullanılabilen, yazın da bilimum sivrisinek ısırıkları için olmazsa olmaz, dimetinden maleat içeren mucizevi başucu ilacı.
  • böcekler tarafından vücuduma kazandırılan matrix bağlantı düğmelerinin tedavisinde kullanıyorum, uyuz gibi kaşınmamı biraz yavaşlatmış görünüyor.
  • aylarca süren tedavilerde antihistaminleri yutmaktan zombi gibi dolaşan, ödemlerin çabuk inmesi için normal hayata dönebilmek amacıyla kortizon iğneleriyle delik deşik olan ürtikerli bünyenin kurtarıcısı olan jel. kana karışmadığı için uyku vermez.
  • talihsiz bir arı saldırısı sonrası oluşan avuç içi kadar kızarık, şişmiş ve kaşınan bölgeyi; sürmemin akabinde unutturabilmiş jeldir.
  • alerjik kaşıntıma doktorun verdiği ilaç.sinek falan da ısırmadı. kolumu gösterdim sorgu sual yapmadan direkt bunu verdi.
  • ıssız bir adaya düşsem alacağım 3 şeyden biri olurdu. ”

Herkese sağlıklı günler dileriz. Sorularınız ve ya fikriniz var ise lütfen yorum yapmaktan çekinmeyin !

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.