Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Aşama aşama Far Sürme Teknikleri

28.02.2023
1.338
Aşama aşama Far Sürme Teknikleri

Doğru bir göz makyajı ile çekici bakışlara sahip olmanın en önemli püf noktası, doğru far sürmekten geçer. Far sürme aşamalarını en düzgün şekilde tatbik ederek ve doğru far sürme tekniklerini kullanarak, profesyoneller gibi başarılı bir göz makyajı yapabilirsiniz.

Makyaj yapmak kadınlar için vazgeçilmeyen eylemlerden bir tanesidir ve özellikle de göz makyajı için far sürmenin püf noktaları bilinmelidir. Far sürerken, göz yapısı, göz tipi ve gözlerin çekiklik durumu, kaşların kalınlığı ve şekli dikkate alınması gereken ilk noktalardan bir tanesidir. Gerek makyaj yapmaya yeni başlayanlar için gerekse profesyonel olarak makyaj yapanlar için, far sürmenin ne kadar önemli olduğu bilinir ve gözleri ön plana çıkardığı için son derece dikkatle yapılması gerekir.

Doğru Göz Farı Sürme Teknikleri

Far sürmek herkes tarafından yapılabilen kolay bir eylem gibi görünür ancak sanıldığı kadar kolay değildir. Far sürmenin en önemli püf noktaları arasında öncelikle far çeşitlerinin hangi malzemeler ile uygulandığıdır. Far uygulaması parmak kullanarak ya da fırça kullanarak yapılabilir. Bazı farların pigmentleri daha toz yapıya bazılarınınki ise daha ıslak yapıya sahiptir. Bu nedenle öncelikle farınızın yapısına göre parmak ya da fırça kullanmayı tercih etmeniz gerekir.

 

Far Sürerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Far uygulaması yapmadan önce mutlaka göz kapaklarına ve kaş altlarına makyaj bazı ya da nemlendirici krem uygulanmalıdır. Baz ya da nemlendirici krem, farın göz kapaklarında uçmadan daha uzun süre kalmasını sağlar. Makyajın en önemli kısmı olan göz makyajında, far uygulaması yanlış yapıldığı takdirde, makyajın doğallığı bozulabilir. Bu nedenle bazı uyguladıktan sonra far sürmeye hızlıca geçiş yapılmamalıdır.

Öncelikle bazın iyice emilmesi beklenmelidir. Far uygulamasına geçtikten sonra, öncelikle doğru fırçayı seçtiğinizden emin olmanız gerekir. Farların yapısına göre seçilen makyaj fırçaları sayesinde, farın renkleri ve pigmentleri göz kapaklarına çok daha iyi şekilde nüfuz eder ve dağılım gösterir.

Far Sürme Teknikleri Aşama Aşama Nelerdir? Nasıl Uygulanır?

Far sürerken dikkat edilmesi gereken bir diğer püf nokta ise farı iyice dağıtmaktır. Katlanarak sürülen ve göz kapağına iyice dağılmayan farlar, kısa sürede göz kapaklarının ağırlaşmasına ve kötü bir görünüme kavuşmasına sebep olur.

Bu nedenle kusursuz bir far uygulaması yapabilmek için, farı iyice dağıtmak önemlidir. Aynı zamanda far uygulamasından çok etkili bir sonuç alabilmek için mutlaka far altına astar oluşturmak gerekir. Farı uygularken, fondöten ve kapatıcı kullanarak göz makyajınızı çok daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

 

Far Sürerken Uyumlu Renk Seçimi Önemlidir

Far sürmenin püf noktaları arasında yer alan uyumlu renk seçimi de herkes tarafından dikkate alınması gereken bir noktadır. Farınızı uygulamaya başlamadan önce, mutlaka göz renginizle ve kombininizle uyum sağlayan renk tonlarını seçmeniz gerekir. Uyumlu renk tonları seçerek gözlerinizi çok daha belirgin bir şekilde ortaya çıkarabilirsiniz. Farınızı sürerken, fırçanızın temiz olmasına da dikkat etmeniz gerekir. Özellikle de tüm renkler arasında geçiş yaparken fırçanın her seferinde temizlenmesi, farın kusursuz bir şekilde uygulanmasına olanak sağlar.

Far Sürerken Kaliteli ve Yumuşak Ürünler Seçilmelidir

Farı kusursuz bir şekilde sürebilmek için, mutlaka hem far çeşitlerinin hem de farın uygulanacağı sünger ve fırçaların kaliteli ve yumuşak ürünler olmasına dikkat edilmelidir. Far uygulanırken, oldukça güzel bir görüntü elde edebilmek için bazı renk tonları karıştırılarak kullanılabilir. Farınızı tamamen uyguladıktan sonra ise transparan pudra ile farınızı sabitlemeniz gerekir.

Sabitlenen far, göz kapaklarında çok daha şık bir görüntü oluşmasına olanak sağlar. Aynı zamanda far sürerken, mutlaka kaş kemiğinin ve göz köşelerinin orantısına da dikkat edilmesi gerekir. Orantısız bir şekilde sürülen far, gözleri olduğundan çok daha küçük ya da çok daha büyük gösterebilir. Tüm bu püf noktalara dikkat edildiği sürece farı mükemmel bir şekilde uygulamak mümkündür.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.