Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Esmer Tene Ombre ve Esmerlere Yakışan Saç Renkleri

28.02.2023
2.988
Esmer Tene Ombre ve Esmerlere Yakışan Saç Renkleri

Esmer tenlilere ombre profesyoneller eller tarafından uygulandığı zaman muazzam yakışmakla birlikte, esmer kadınlar kendilerine yakışan saç rengini bularak siyahın esaretinden kurtulabilirler.

Birbirinden farklı ten ve saç renklerine sahip kadınlar vardır. Birbirinden farklı bu kadınların hepsinin güzelliği ayrı ayrıdır ve birbiriyle kıyaslanamaz. İnsanlar kendine ait bir ten ve saç rengi ile dünyaya gelirler. Bu bazı insanlarda koyu bazı insanlarda ise açık olabilir. Kişiler yaşları ilerleyip zevkleri oturmaya başladığında doğdukları bu saç renginden sıkılabilirler. Değişiklik her kadının aradığı ve genellikle kadınlara iyi gelen bir durumdur fakat saç rengi seçerken de cilt tonunuzu göz önüne almalısınız. Her cilt tonuna her saç rengini kullanamazsınız. Çünkü bir saç rengi seçerken o rengin cilt tonunuz ile uyumlu olmasına ve yüzünüzün güzelliğini daha da ortaya çıkarmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Esmer Kadınlara Yakışan Saç Renkleri Önerileri ve Ombre

Eğer doğuştan esmer tenli bir bayan iseniz saç renginizde değişiklik yapacağınız zaman iyi düşünüp doğru karar vermeniz gerekir. Esmer ten, diğer tenlere göre daha koyu bir cilttir. Cildinizdeki kusurları göstermeyen özellikle de gözünüz renkli ise göz renginizi daha da ortaya çıkartan bir cilt rengidir. Esmer renkli bir bayan olarak saçınızın rengini değiştireceğiniz zaman dikkat etmeniz gereken noktalar da bulunmaktadır. Çünkü teninizin koyu olmasından dolayı her türlü boya sizlere uyum sağlamayabilir. Fakat esmer cilt tonu ile de oldukça mükemmel duran renkler vardır. Esmer teninizi daha da güzelleştirecek, teniniz ile uyum sağlayacak renklerden şimdi bahsedeceğiz.

 

1) Kumral- Küllü Kahve Renk Tonları

Eğer teniniz esmer ise ve koyu renk saçlardan sıkılıp daha da renklenmek istiyorsanız sizler için en doğru renk seçimi tabii ki de kahverengi tonları olacaktır. Fakat dümdüz kahverengine saçınızı boyamanızdan bahsetmiyoruz. Küllü kahve tonları ile saçınıza vereceğiniz renkler ile saçınız da oldukça farklı bir hava yaratabilirsiniz. Özellikle dalgalı saçlarınız da mükemmel duracak olan küllü kahve kumral tonları hemen hemen bütün saç boylarında güzelliğini korumaktadır.

 

 

2) Kahve-Kızıl & Kahve-Bakır Renk Tonları

Esmer tenli bir bayan iseniz ve saçınızın rengini değiştirmek istiyorsanız, fakat bu değişimin biraz da belli olmasını istiyorsanız kızıl ve bakır tonlarında ki kahve zengini tercih edebilirsiniz. Özellikle de gözleriniz renkli ya da ela ise bu renk tonu sizde mükemmel duracaktır. Kızıl bakır kahve tonlarının parlaklığı ile cildinizin kusursuzluğu da daha çok ortaya çıkacaktır. Özellikle radikal bir değişimden yana iseniz bu tonları tercih edebilirsiniz.

 

 

3) Karamel Kahve Renk Tonları

Kuşkusuz ki esmer bayanlara en çok yakışan renk karamel kahve tonları olmaktadır. Saçınızın ana rengine oldukça yakın olan karamel rengi saçınıza parlaklık ve ışıltılı katmaktadır. Özellikle uzun saçlar da tercih edilen karamel kahverengi kısa saçlarda da oldukça muazzam durmaktadır.

 

 

4) Bal Köpüğü Kahve Tonları

Kahverenginin biraz açık tonları arasında sayılabilecek bir renk olan balköpüğü rengi esmer bayanlarda oldukça güzel durmaktadır. Özellikle ela gözlü kadınların tercih ettiği tonlar arasında olan bu renk ile her girdiğiniz ortamda dikkat çekebilirsiniz. Biraz açık bir ton olduğu için cildinizi solgun görünmemesi adına yüzünüzü makyaj ile renklendirebilirsiniz. Yaptığınız makyajla beraber saçınız oldukça mükemmel bir görüntü alacaktır.

>>>Yılın En Popüler Saç Renkleri ve İsimleri

 

 

5) Esmerlere Ombre Saçlar

esmerlere ombre yakışır mı

Son yılın yükselen trendleri arasında olan ve pek çok kadının tercihi olan ombreli saçlar esmer kadınlarda da oldukça güzel durmaktadır. Esmer teninize kahverengi tonlarda yaptıracağınız ombre ile mükemmel bir görüntü elde edebilirsiniz. Kahverengi ombrenizin arasına katacağınız balyaj ve ışıltılar ile de yüzünüzü daha canlı gösterebilirsiniz. Özellikle dalgalı saçlarda oldukça güzel duran bu renkler hem uzun hem de kısa saçlara yakışmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.