Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Eczanelerde Satılan En İyi Sivilce Kremleri

28.02.2023
9.339
Eczanelerde Satılan En İyi Sivilce Kremleri

Akne sorunundan muzdaripseniz ve en iyi ve etkili sivilce kremi hangisi diye araştırma yapıyorsanız,  eczanelerde satılan sivilce kremlerini derlediğimiz bu yazımızda size vereceğimiz birden fazla cevabımız var!

en iyi sivilce kremi markası hangisi

En etkili sivilce kremi hangisi sorusunun yanıtı, aknelerle başı dertte olan kişinin sivilcelerinin niteliğine, sorununun şiddetine, cilt yapısına ve kremden beklentisine göre değişiklik gösterebilir ancak en iyiler arasından seçebilmeniz için; piyasada en çok satan, doktorlar tarafından da en çok önerilen, en etkili akne kremi markalarını derleyerek, kendinize uygun olanı seçebileceğiniz bu listeyi sizin için özenle oluşturduk.

Ancak krem ile tedavi sürecine girmeden önce, doğal yöntemleri uygulayarak ve gerekli önlemleri alarak sivilcelerinizi geçirmek için elinizden geleni yaptığınıza emin olmak için sivilce nasıl geçer adlı kapsamlı ve keyifli sivilcelerden kurtulma rehberimize bir göz atanız. İlgili yazıda söylenenlerin tümünü düzenli bir şekilde uyguladığınız halde akne sorununuz devam ediyorsa, daha kuvvetli bir tedavi için, yardımcı ilaçlara ve sivilce kremlerine elbette başvurabilirsiniz.

En Etkili Sivilce Kremleri Hangileri?

 • Clindoxyl Jel

Clindoxyl 20 gr jel, içeriğinde klindamisil ve benzoil peroksit ajanlarını barındıran, antibiyotik etkili, akne tedavisinde kullanılan ve doktorlar tarafından da sıklıkla reçete edilen bir topikal kremdir.

Günde bir defa, önceden temizlenerek gözenekleri açılmış ve kurutulmuş cilde uygulanacak Clindoxyl jel tedavisi, sivilcelerinizin şiddetine göre 2 ila 4 ay süresince devam edebilir ancak ilk etkileri 2 haftalık süreçten sonra gözle görmeye başlarsınız. İrinli ve iltihaplı sivilceleri kurutmak ve kabarıklıkları söndürmek, enflamasyonu gidermek açısından da son derece etkilidir.

Cildi biraz kuruttuğu için, Clindoxyl sivilce kremi ile birlikte kombine, cildi yağlandırmadan nemlendiren bir yardımcı ürün kullanmanızı tavsiye ederiz.

 • İmex Krem

Tetrasikrin Hidroklorid içerikli bir sivilce kremi olan İmex Krem, ciltteki sebumu azaltarak, akne tedavisinde etkin görev gören en iyi sivilce kremlerinden bir tanesi. Antibiyotik özelliği de taşıyan İmex merhemin iltihaplı sivilceleri kurutması ve ciltteki aşırı salgılanan yağ hücrelerini gidermesi ve dengelemesi özelliği sayesinde, sivilceleri çabucak kurutarak, 2 ila 4 ay gibi bir süre içerisinde orta dirençli akne sorununu tamamen ortadan kaldırma özelliğine sahiptir.

Doktorunuzun tavsiyesi üzerine akneli cildinize günde 1 ila 3 kez arası kullanmanızın uygun olduğu İmex krem, güneş ile teması durumunda istenmeyen lekelere yol açabilir ancak güneşten sakınmanız durumunda ise, fondöten renginde olması ve kullanımı sırasında sivilceleri gizlemesi yönüyle gündüz kullanımına da uygun bir akne giderici kremdir.

 • Benzamycin Jel

Benzoil Peroksit ve Aktif Eritromisin içerikli topikal krem Benzamycin Jel ise, piyasada en çok tüketilen bir diğer antibiyotik özellikli sivilce kremi markası. Tetradox tipi bir oral tabletle kombine kullanıldığında, ciltte bakterilerden kaynaklanan ve gözenekler arasına sıkışıp sivilcelere yol açan yağ birikimlerinden kaynaklanan akne sorununu, cildi kurutarak kısa süre içerisinde çözümleyen Benzamycin Jel’in gece yatmadan kullanılması durumunda yattığınız yatak yorgan nevresim gibi kumaşların renginde beyazlamalar tarzı etkileri söz konusu olabilir. Etkili bir merhem olduğunun kanıtıdır. Ciltte hafif kurumaya yol açabilir. Yağlandırmadan nemlendiren yardımcı bir ürün ile birlikte kullanabilirsiniz.

 • Fucidin Krem

Sodyum fusidat içerikli bir topikal antibiyotik merhem niteliğindeki Fucidin krem ise akne tedavisinde aktif olarak kullanılan, yan etkileri nispeten düşük, iltihap giderici ve ödem söndürücü özellikli, faydalı ve etkili bir pomaddır. Fusidik asit, ciltte ve deri altında biriken mikropları engelleyen ve tedavi eden güçlü bir antibakteriyel ajandır ve biriken kirler ile kapanan gözeneklerden kaynaklı oluşan ucu çıkmış irinli sivilcelerin tedavisinde en etkili pomadlardan bir tanesidir.

Ayrıca kıl kökü iltihaplarına da iyi gelmesi açısından, bacaklarda, bikini bölgesi çevresinde ve vücudun tüylü bölümlerinde çıkan sivilceleri tedavi etmede de ekstradan etkilidir. Cilt lekelerine de iyi geldiği iddia edilmektedir.

 • Sivex Losyon

Sodyum sülfesetamid içerikli topikal bir krem olan Sivex losyon, özellikle akne vulgaris ve folikülit tipi sivilce problemlerinde etkili olarak kullanılan bir krem markasıdır.  Antibakteriyel özelliği sayesinde, kıl kökü iltihaplarını ve bu enfeksiyon ve bakterilere bağlı olarak, bilhassa ergenlik döneminde oluşan sivilcelerin yavaş ve emin adımlarla, en az yan etki ile iyileştirilmesi ve kalıcı sonuç sağlanması açısından muazzam faydalı, tüm eczanelerde bulunan, mavi beyaz bir kutularda satılan bir üründür.

 • Acnelyse Merhem

Retinoik asit içerikli Acnelyse krem ise, özellikle kapalı komedon tedavisinde etkili bir merhemdir. Yoğun A vitamini deposu olması sebebiyle, cildin üst tabakası epidermis hücrelerini yenileyerek derideki akne problemini ortadan kaldırır. Sivilce tedavisinde etkili ve yüzü berrak ve pürüzsüz bir hale getirse de yanıklara ve ciddi deri soyulmalarına sebebiyet verebilecek derecede kuvvetli etken maddelere sahip Acnelyse Jelin Tretinoin içeriği karaciğeri de yorduğu için uzun süreli kullanımından kaçınılmalı, doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Tercihen gün aşırı kullanımı ve özellikle yüze ince bir tabaka halinde uygulanması, yanıklardan ve soyulmalardan korunmak için günlük kullanım yerine tercih edilmesi gereken şekildir.

 • Azalderm

Azaleik asit içerikli Azalderm krem ise genellikle Clindoxyl jel ile birlikte kombine olarak reçete edilen, sivilcelerin üstüne doğrudan uygulanan ve uygulama sonrası derhal etkileşime girerek, ciltte ciddi kaşıntıya ve rahatsızlık hissiyatına yol açan ama aknelerin giderilmesinde üstün etkili bir kremdir. Retinol ve A Vitamini de içeren krem, cilde peeling etkisi yaparak ölü derici ve cansız cildi soyarak temizler ve sivilcelerden arındırır. Aynı zamanda sivilce izlerini geçiren kremler kategorisine de sokulabilir.

 • Differin Jel

Etken maddesi adapalen olan şeffaf renkli ve kötü kokulu bir sivilce kremi olan Differin Jel ise, rakipleri gibi cildi soyan ve yıpratan bir krem olmaması nedeniyle, hafif ve orta derecedeki akne sorunlarında sıklıkla kullanılan bir merhemdir. Differin jeli cildinize uyguladıktan sonra üstüne makyaj da yapabiliyor olmanız, günlük kullanım için tercih edilen bir merhem olmasına sebep olmuştur.

Keratosis pilaris adlı kırmızı ve kabarcıklı sivilceler şeklindeki cilt rahatsızlıklarına da iyi geldiği bilinmektedir.

 • Eritretin

Adından da tahmin edebileceğiniz üzere Tretionoin içeriği ile etki eden Eritretin Jel, akne vulgaris tipi cilt rahatsızlarını, cildi soyarak ve hücreleri, deriyi yenileyerek iyileştiren, yan etkileri yüksek ve dikkatli kullanılması, doktorun önerdiği dozajı asla aşmadan ince bir tabaka halinde cilde uygulanması gereken bir krem. Kan dolaşımını hızlandırma, gözenekleri sıkılaştırma ve cilt lekelerini ve sivilce izlerini de geçirme etkisi ile bilinen retinoik asit içerikli Eritretin Jel kullanımı 3 ay civarında sürdürülebilir.

 • Cleocin T

Klindamisin fosfat içeren topikal çözelti nitelikteki sivilce losyonu akne tedavisi için Pfizer ilaç firması tarafından piyasaya sürülmüş en etkili kremlerden bir tanesidir. Sivilce ve siyah nokta giderilmesi amacıyla sıklıkla kullanılan ürünler arasındadır.

 • Dextrocin

Dextrocin krem, Pharmaactive adlı firmanın çıkarmış olduğu antibiyotik özellikli, sivilce tedavisine katkıda bulunmak amacıyla enfeksiyon ve bakterileri giderici özellikte etkili bir merhemdir. Akne, çıban, iltihaplı sivilce, açık yara gibi cilt lezyonlarının topikal tedavisinde etkelidir.

 • Stilex Jel

Alerjiye bağlı olarak ciltte oluşan sivilce görünümlü kabarcıklı ve inatçı oluşumların tedavisinde etken, antihistaminin özellikli Stilex Jel, sivilceleri tedavi etmese de görünümünü azaltır ve özellikte irrite edici madde teması sonucunda – cilde sakal değmesi, telefonla temas v.b.-  sonucu meydana gelen sivilcelerin giderilmesinde ve bağlantılı kaşıntı hissiyatının azaltılmasında etkilidir. Özellikle yanak bölgesindeki kızarıklıkları de gideren bir merhemdir.

 • Aknefloks

Berko ilaç firması tarafından sivilce tedavisinde etkin olarak kullanılmak üzere piyasaya sürülen, genelde Benzamycin krem ile kombine şekilde kullanılan ve üstün etkileri ile ün kazanmış, nadifloksasin ve zinco içeren bir kremdir. Cildi yatıştırıcı etkisi olan krem, kortizon içermeden ödem gidererek şişik sivilcelere iyi gelir.

 • Asiviral

Aslen uçuk merhemi olan Asiviral, adından da anlaşılabileceği üzere, viral durumlara yani virüslere bağlı olarak ciltte oluşan sivilcelere iyi gelen, asiklovir içerikli bir merhemdir. Sivilce tedavisi için yalnız başına yeterli olmamakla birlikte, diğer pomadlara yardımcı nitelikte kullanılabilir.

 • Magnis Krem

Santa Farma firması tarafından yine bir nadifloksasin içerikli ürün olarak karşımıza çıkan Magnis sivilce kremi antibiyotik etkili, özellikle de ergenlik sivilcelerinin yayılmasını engellemekte ve azaltarak yok etmekte başarılı, iltihap kurutucu özellikte ünlü bir krem markasıdır. İlk etkileri 15 gün kadar sonra ortaya çıkar, yüzünüz pürüzsüzleşmeye başlar. İnce bir tabaka halinde sorunlu bölgeye yayılarak tatbik edilmelidir.

 • Nadixa

Sivilce ile mücadelede gerçekten kayda değer sonuçlara yol açan Nadifloksasin etken maddeli Nadixa krem, iltihaplı sivilcelerle savaşmada başarılı, akne sorununu kurutarak kökünden çözümleyen, yan etkileri nispeten düşük bir kremdir.

 • Madecassol Krem

Madecassol; yanık ve yara izi kremi ve leke giderici olmasının yanı sıra, cildi soymadan hücreleyi yenilemesi açısından aktif akne sorunu sırasında da kullanılabilen, orta şiddetteki sivilce problemlerini düzenli ve dikkatli kullanımı sayesinde, iz bırakmadan sadece bir kaç hafta içerisinde geçirebilen etkili bir krem markasıdır.

 • Batticon

Yukarıda bahsi geçen akne giderici kremlerin yeterli gelmediği durumlarda, doktorunuz yardımcı tedavi olarak, oral yoldan alınan sivilce ilaçları reçete edebilir ancak akne tedavisinde kullanılan sivilce ilacı mutlaka ve mutlaka hekim kontrolünde kullanılmalıdır yoksa istenmeyen yan etkilere yol açabilir

Sizlerin de aknelerinizden kurtulmak için kullandığınız ve olumlu etkisini gördüğünüz krem isimleri var ise, kullanım süreciniz ve başarı oranınızı anlatan kısa bir anlatım ile yorumlar ile bizimle paylaşırsanız, sivilce kremi araştırması yapan okuyucularımıza yardımcı olmuş olursunuz.

Sivilcelerinizden kurtulduktan sonra, arda kalan izlerden de kurtulmak istiyorsanız, yüzünüzdeki sivilce lekelerine kesin çözüm yöntemler yazımıza da bir bakmalısınız.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.