Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Bebekler için En İyi Pişik Kremi – 2019 En Etkili Pişik Kremi İsimleri

Bebekler için En İyi Pişik Kremi – 2019 En Etkili Pişik Kremi İsimleri

kendiniz ve bebeğiniz için en iyi pişik kremleri

Altı bezlenen bebeğin, temizliği ve bakımı ne kadar iyi yapılırsa yapılsın, idrarın ve dışkının asidi sebebiyle cildinde, özellikle de genital bölgesinin çevresinde kaçınılmaz bir şekilde pişik problemi oluşuyor. Bebeğinizin yediği şeylerin olabildiğince asit içermemesine ve emziriyorsanız kendi diyetinize de dikkat etmeniz; pişik oluşumu riskini minimuma indirecektir ama cildi ferahlatıcı, derideki tahrişi giderici etkili bir pişik kremi yardımı almadan bu sorunun tamamen önüne geçmek pek de mümkün değil.

Piyasada satılan en iyi bebek pişik kremi markalarını sizler için derleyerek, yeni annelere ve anne adaylarına pişikle mücadele yoluna ışık olacak bir mini rehber hazırlamak istedik. Listede bahsi geçen kremleri ve merhemleri, pişik oluşumu söz konusu olmasa bile, günlük bakımınıza dahil edebilir, bebeğinizin altını her açtığınızda, yeni bezi bağlamadan önce güzelce duru su ile yıkayıp kuruladıktan sonra, pişik önleyici olarak güvenle kullanabilirsiniz.

Bebeğinizin Hassas Cildine Özel En İyi Pişik Kremleri

 • Hametan Pişik Kremi: İçeriğindeki E vitamini sayesinde mükemmel bir hücre yenileyici ve doku onarıcı merhem olan Hametan Krem; yanıklarda, cilt tahrişlerinde ve pişiklerde son derece etkili bir şekilde kullanılan, piyasada en çok satılan, sevilen ve en ekonomik pişik kremlerinden bir tanesi. Bebeğinizin altındaki pişik, cılk yara şekline geldiyse, Hametan’ı Fito krem ile karıştırarak sürebilir, pişik sorunundan kurtulduktan sonra, arda kalan kremi yüzünüze sürerek sivilce ve iz-leke sorunu gibi cilt problemleriniz varsa, kısa yoldan onlara bile çare bulabilirsiniz.

pişik tedavisinde hametan merhem

 • Sudocrem Bebek Bakım Kremi: Sudocrem; İngiltere ve İrlanda menşeli, piyasadaki abartısız en eski ama aynı zamanda en etkili pişik kremlerinden bir tanesidir. Nostaljik havasını kaybetmemesi için olsa gerek, hala en iyi pişik kremleri arasında var olmaya devam etmesine rağmen, içinde bulunduğumuz modern döneme uygun bir ambalaj yeniliğine gitmemiş, eski tip bir pişik giderici merhem görünümünde ve kıvamı hafif koyu bir cilt onarıcıdır. Sadece saatler içerisinde genital bölge çevresindeki tahrişleri ve kızarıklıkları giderebildiği gibi, sivilce sorunlarına da iyi gelen multitask bir merhemdir.

 

sudokrem pişik giderici ve önleyici

 

 

 • Mustela Pişik Kremi: Mustela 123 Vitamin Bariyeri pişik kremi, yeni doğan döneminden itibaren bebeğinize güvenle kullanabileceğiniz paraben içermeyen, hoş kokusuna rağmen parfüm de içermeyen, tamamen doğal bileşenler olan Avokado Perseose,Alkasya Oxeoline,Ayçiçeği Yağı Distilatı adlı cildi rahatlatan destekleyen ve koruyan ajanlar barındıran, üstün etkili bir pişik kremidir. Ancak Mustela bir Alman markasıdır ve fiyat politikası da yüzlerce testten geçerek özenle hazırlanan bu kaliteli ürüne yakışacak bir şekilde düzenlenmiştir. En ucuz pişik kremi arayışı içerisindeyseniz, Mustela sizin için doğru seçim olmayabilir ama en iyisini arıyorsanız, kesinlikle denemelisiniz.

mustela vitamin bariyer tahriş giderici pişik merhemi

 • Nivea Pişik Kremi: Fiyatı uygun, anti-alerjik ve etkili bir ürün olan Nivea bebek pişik kremi ise listedeki en iyi krem olmasa da çok ciddi olmayan pişiklerin tedavisinde başarı sağlayan, hemen her süpermarkette bile bulunabilen, taşıması, sürmesi, temizlemesi kolay, bebeğin cildi tarafından iyi absorbe edilebilen ve rahatsızlık vermeden tahrişleri gideren, iyi bir ürün. Ayrıca özellikle kız bebeklerde pişiğe eşlik edebilen vajinal mantara da iyi geldiğini söyleyen anneler mevcut.
 • Bephanthol SensiDaily Krem: Bepanthene grubu ne yapsa hiç de fena olmuyor zaten desek abartmış olmayız. Adından da anlaşılabileceği üzere Sensidaily krem; Bepantholün günlük bebek bakımı için önerdiği bir ürün. Pişikleri geçirmekten daha çok oluşumunu engelleyen bir etki mekanizması olan ürün cildi kaplayarak ve deride uzun süre kalarak, altı uzun saatler boyunca açılmayan bebeklerin idrar ve kaka sebebiyle pişik oluşturmasını engelliyor.
 • Sebamed Pişik Kremi: Kuru ve tahriş olmuş bebek cildini lesitin ve squalene içeriği sayesinde yıpratmadan onaran ve pişik önleyici olarak günlük kullanıma da uygun bir krem olan Sebamed, aynı zamanda bebeğinizin cildini yağlandırmadan nemlendiriyor.
 • Bübschen: Çinko oksit, papatya yağı, Pentanolle, Kariye Yağı ve bal mumu içerikli, parabensiz ve glutensiz bir ürün olan bir diğer Alman markası Bübschen ise; yine bariyer krem niteliğinde, bebeğinizin poposunu bariyer gibi kaplayarak pişik oluşumunun önüne geçen bir ürün.
 • Desitin : Desitin son yıllarda E-bebek tarafından ünlü edilmiş bir marka. İçeriğinde paraben olduğuna dair bir takım söylentiler sebebiyle, bazı anneler kullanmaktan vazgeçmişler ancak içeriğinde ne olduğu konusunda kesin bilgi sahibi olmasak da pişikleri çok hızlı bir şekilde geçirmek konusunda oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz.
 • Unibaby: Hızlı emilen yumuşak formülü, bebeğinizin cildinin PH değeri ile uyumu; Panthenol, lanolin ve bitki özleri içeriği ile, ıslak mendil üreticiliğindeki hassasiyetini pişik kreminde de gösteren Unibaby pişik önleyici merhem denemeye değer ürünler arasında
 • Trosyd Pişik Kremi:  Özellikle kız bebeklerde, çişli ve ıslak kalan ortamda, uzun süre altı değiştirilemediği durumlarda popo ve çevresinde mantar nitelikli pişikler oluşabilir. Bu gibi durumlarda, tıbbi bir merhem niteliğinde olan Trosyd krem güvenle kullanılabilir.
 • Chicco Tahriş ve Pişik Giderici: Alkol, boya, paraben, SLS ve SLES içermeyen bir ürün olarak mucizeler yaratmasa da bebek bakım güvenlik ve konforu için uzun yıllardır ürünler piyasaya süren ve başarılı bir marka olan Chicco’nun pişik önleyici kremi de kullanılabilecek orta halli markalardan bir tanesi.
 • Penaten Pişik Kremi: Tahriş olan cildi onarma özelliğinin yanı sıra, bezdeki ıslaklığı popoya geçmesini engelleyen nitelikte, uzun süre etkili, doğal yün yağı içerikli başarılı bir pişik kremidir.

Anneler tarafından 2018 yılında en çok tercih edilen ve 2019 yılında da yükseliş trendini devam ettirecek gibi görünen , bebeğinizin pamuk gibi cildine uygun, tahriş ve kızarıklık giderici, tedavi edici ve önleyici nitelikteki en etkili pişik kremleri listesine dahil edilmesi gerektiğini düşündüğünüz, kullandığınız ve çok memnun olduğunuz bir pişik giderici merhem varsa, bizlerle yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

Bebekler için kullanılan pişik kremlerinin her biri, yaz sıcaklarında çoğunlukla olmak üzere yetişkinlerin de bacak araları ya da genital bölge çevrelerinde oluşan pişiklerin tedavi edilmesinde ya da önlenmesinde güvenle ve etkili bir biçimde kullanılabilir.

En İyi Pişik Kremine Karar Vermek İçin Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar:

Asitli gıdalar, diş çıkarma, antibiyotik kullanımı, sıcak havalar ve daha pek çok etkene bağlı olarak bebeğinizin cildinde oluşan pişiklerin tedavisi ve önlenmesi için, kıymetli yavrunuzun hassas cildinde kullanacağınız en iyi pişik giderici ürünü seçerken bazı noktalara dikkat etmelisiniz;

İyi bir pişik kremi;

 • Anti-alerjik özellikte olmalıdır
 • Paraben ve gluten içermemelidir.
 • Parfümsüz ya da hipoalerjenik parfüm içeriklerine sahip olmalıdır.
 • Cilde bariyer oluşturup pişikleri yalnızca tedavi etmeyen aynı zamanda önleyici nitelikte olmalıdır
 • Hızlı etki edip, tahrişleri ve kızarıkları kısa sürede geçirmelidir
 • Bebeğinizin cildi ve poposuyla uygun PH değerlerine sahip olmalıdır.
 • Cildi yağlandırmadan nemlendirmeli ve bebeğin bezin içinde kayganlık şeklinde rahatsız bir hissiyata kapılmasının önüne geçmelidir.

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.