Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Piyasadaki En iyi 22 Çatlak Kremi

28.02.2023
1.573
Piyasadaki En iyi 22 Çatlak Kremi

çatlak kremi

Hızlı ve aşırı kilo alıp verimine bağlı olarak, özellikle ergenlik dönemi ve hamilelik gibi özel dönemlerde cildin esneme kapasitesinin üstünde bir hızda gerilmesine bağlı olarak oluşan çatlak problemine kesin çözüm sağlayan bir krem ya da farklı bir teknoloji henüz mevcut olmasa da, çatlaklarının görünümünü gözle görülür biçimde azaltan ve yeni oluşmuş cilt çatlaklarının tedavisinde %90’dan fazla etkili, gerçekten işe yarayan ve kullanıcı görüşleri değerlendirildiğinde en iyi geri bildirimleri olan çatlak kremi markalarını sizler için derledik;

En İyi Çatlak Kremi Markaları

Özellikle hamile hanımların, gebeliğin sonlarına yaklaştıkça, çok hızlı kilo alımına bağlı olarak karın bölgeleri ağırlıklı olmak üzere, bacak, kalça, diz kapakları ve kol arkası bölgelerinde oluşan çatlakların erken dönem tedavisinde etkili, en iyi çatlak kremleri aşağıdaki listede adı geçen markalardan oluşuyor diyebiliriz.

Gebelik döneminde ve emzirme sırasında kullanım güvenilirliği bir kremden diğerine değişkenlik gösteriyor olmakla beraber, ergenlik dönemi ya da ani kilo değişimlerine maruz kalınan diğer normal yaşam kesitlerinde oluşan çatlakların tedavisi için önerdiğimiz çatlak kremleri, kişinin özel bir alerjik durumu yoksa, kullanım için tamamen uygundur.

 • Lierac Phytolastil Jel:

Lierac Phytolastil 200 Ml jel şeklinde tüm eczanelerde, internette ve çeşitli kozmetik mağazalarında 95 TL ila 150 TL arasındaki farklı kampanyalı ve ek ürünlü – çatlak serumu v.b. – satışları ile piyasadaki en başarılı çatlak önleyici krem markalarından biri olarak öne çıkıyor. Tüm cilt tipleri için uygun bakım sağlayan krem; çatlak oluşumuna meyilli ciltlerde ve özellikle hamilelik döneminde oluşabilecek karın, basen ve göğüs bölgesi çatlaklarının önlenmesi için cildin elastikiyetini arttırarak etki eden muazzam bir ürün. İlk deneme için 100 ML lik tüplerinden de tercih edebilirsiniz

 • Mustela Strech Marks Double Action

150 mllik tüpler halinde satılan krem; Mustela Çatlak öncesi kremi sloganıyla satılan ve umut değil, gerçekten sonuç vaadeden bir ürün. Önceden oluşmuş derin cilt yırtıklarını ve rengi beyazlaşmaya yüz tutmuş çatlakları geçirdiğini kesinlikle vaadetmeyen ürün, yine gebelik dönemi, ergenlik dönemi ya da derinin aşırı esnemesine sebep olabilecek potansiyel durumlardan geçerken koruyucu olarak kullanılabilecek, düzenli kullanımda son derece etkili olabilen şahane bir ürün.

içerdiği patentli aktif içeriklerden avokado peptidleri ve Galactoarabinan sayesinde cildin esnekliğini arttırırken ihtiyacı olan nemi sağlayan ve yumuşatan ürün, ayrıca tamamen anti alerjik ve yan etkileri minimum bir üründür.

 • Babe Anti-Strech Mark Cream 200 ML

Esmer tenli hanımlarda ve beylerde, beyaz tenli kişilere nazaran daha fazla ve derin cilt yırtıkları oluşma meyili olduğunu bildiren marka; özellikle gebelik ve erişkinliğe giriş dönemlerindeki ani büyümeler ve kilo alımlarına bağlı olarak kol, bacak, basen, diz kapağı arkası, kol arkası ve göğüslerde oluşmaya meyleden çatlakların sadece önlenmesini değil, aynı zamanda önceleri kırmızı ve mor renkli çatlaklar şeklinde kendini gösterirken, daha ilerleyen dönemlerde beyaz ve gri renge dönüşen derin cilt yırtıklarının görünümünü de tamamen azaltmak konusunda son derece iddialı bir ürün.

Babe çatlak kremi içeriğinde Lady’s Thistle, Lady’s Mantle, Horsetail, Rosa Moschata, Silanol, Centella Asiatica, Vitamin E, Musk Rose bileşenlerini barındıran, cilt dostu, özellikle de hamilelerin kullanımına son derece uygun kremlerden bir tanesi. Zaten ürünün tam ismi ise Mutlu anne manasına gelen; Babe Happy Mum Anti-Strech Mark cream.

 • Bephanthol

Yine bir Bayer ilaç firması harikası olan, çok temel içeriklere sahip olsa da rakipleri ile fiyat kalite performansı açısından yarışabilir düzeyde niteliklere sahip bir başka çatlak önleyici ve giderici ürün ise Bephanthol.

Bephantol Çatlak Önleyici 150 ML tam adıyla bulabileceğiniz ürünün fiyatları 45-50 Tl arasında değişkenlik gösteriyor ve bu kadar uygun bir fiyata içerisinde cilt lipidleri, provitamin 5, zeytinyağı ve doğal nemlendiricilere ek olarak harika bir hücre yenileyici olan Centalla Asiatica ekstraktı barındırıyor.

Alerji yapma riski neredeyse hiç olmayan, tamamen doğal ürünler ile üretilerek cilde bariyer görevi gören, nemlendiren, yumuşatan ve elastikiyet sağlayan bir koruyucu ve hafif çatlak durumlarından ve erken dönemde iyileştirici olarak göre gören bir marka Bepanthol.

 • Burts Bees Mama Bee

Burts Bees Mama Bees Belly Butter, Anneye özel çatlak kremi sloganı ile piyasaya sürülen, yine hedef kitlesi olarak gebelik döneminden geçerken vücudunda kalıcı hasarlar kalmasını önlemeye çalışan anne adaylarını belirlemiş, etkili bir markadan bahsediyoruz.

Çatlak yağı ve margarin kıvamında bir krem formlarında çeşitli ürün tipleriyle, aynı amaca yönelik olarak önleyici koruma sağlayan ürün, karite yağı ve E vitamini içeriği ile tam koruma sağlarken hiç bir alerjik ajan barındırmıyor. e vitaminin cilde faydalarını bilmek ister misiniz? Burts Bees ürünleri gebe hanımların kullanımı için de son derece güvenli ve etkili.

 • LR Çatlak Kremi

Aloe vera bitkisinden elde edilen aloe vera jelinin cilde faydaları zaten saymakla bitmez. En önemli özelliklerinden bir tanesi de cildi onarmak ve nemlendirmek. Bu bağlamda, aloe vera jeli içeriği yoğun olan LR çatlak kreminin, hem koruyucu hem de çatlakları giderici, en azından renklerinin solmasını sağlayıcı ve cildi onararak hücrelerin yenilenmesine katkıda bulunan etkileri olan iyi bir krem olduğunu söylememiz yanlış olmaz. Rakipleri ile boy ölçüşebilecek kadar çatlaklarla mücadelede etkili mi tartışmaya açık olsa da kullanıcılar tarafından iyi geri bildirimler almış bir üründen söz ediyoruz.

 • Biomarks Krem 

Biomarks çatlak kremi ise hem ergenlik hem de hamilelik çatlaklarının oluşumunu takiben yakın dönemde ortadan kaldırılmaları için etkili yani sadece koruyucu nitelikte değil, aynı zamanda tedavi edici özellikte bir içeriğe sahip. Eski ve derin, rengi beyaza dönmüş vücut çatlaklarında çok etkili diyemesek de henüz oluşmuş, kırmızı çatlakları, özellikle kol, bacak ve karın bölgesindeki ve kalçalardaki çatlakları tedavi etmekte son derece etkili.

Biomarks kremin içerisindeki ajanlar da; jojoba Yağı, Aynısefa Yağı, Kırmızı Soğan, Biberiye, Lavanta yağı,Zeytinyağı , E vitamini gibi doğal ve cilde son derece faydalı bileşenler.

 • Elancyl Krem

Doktorların da sık sık tavsiye ve reçete ettikleri, gebeliğie uygun olarak satılan formunun hamilelik döneminde kullanıma son derece uygun ve güvenilir, üstelik sadece 100 TL civarında bir rakama satılan bir diğer ürün ise, Elancyl çatlak bakım kremi. Aslında ilgili marka sadece çatlak önleyici serumlar ve kremler değil, aynı zamanda selülitin de önüne geçen ürünler üretiyor ve piyasaya sürüyor. O yüzden özellikle bacak ve karın basen bölgesi bakımında tercih sebebi olabilecek, bölgesel olarak uzmanlık sağlamış bir üründen bahsediyoruz.

Deniz ekstreleri ve aspir yağı ile güçlendirilmiş ve Pro-vitamin B5 ile zenginleştirilmiş bir ürün olarak, yerleşik çatlakların tedavisinde çok etkin değilse de yeni başlamış cilt çatlaklarını gidermekte ve derinleşmesini önlemekte bire bir.
Yukarıda bahsi geçen en etkili çatlak kremi markalarına ek olarak, sık sık tartışmalarda adı geçen, kullanıcıların genel olarak memnun oldukları ve aşağı yukarı aynı içeriklere ve benzer etkilere sahip olan diğer çatlak kremlerinin de isimlerini sizlere vermeden geçmeyelim;
 • Evomere
 • Fierce Krem
 • Sebamed
 • Palmers
 • Pregnacare
 • Bonie Krem
 • Xmarks Çatlak Kremi
 • Body Merry Çatlak Kremi
 • Trilogy Organik Rosesihp Oil
 • Clarins Strech Mark Minimizer
 • Strivectin Cream
 • Contractubex Krem
 • Madecassol Merhem
 • Mederma Krem
 • Bella B
 • Vichy

Kullandığınız ve memnun kaldığınız çatlak kremleri var ise, yorumlar aracılığıyla bizlere bildirerek, diğer okuyucularımızın araştırmasında yardımcı olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.