Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

En Etkili Uçuk Kremi

28.02.2023
2.568
En Etkili Uçuk Kremi

Dudak uçuklarını geçirmek için en etkili uçuk kremi markalarını sizler için derledik. Uçuklar genellikle virüslerden kaynaklı olarak dudak bölgesi başta olmak üzere yüzün ve vücudun çeşitli bölgelerinde, genital bölge dahil olmak üzere dudak uçuğu şeklinde sıklıkla kendini gösteren bir sorun olmakla beraber, akut dönemlerde kullanılacak antiviral etkili kremler sayesinde uçukların tedavisi mümkün olabilmektedir.

Dudakta Uçuk Neden Çıkar?

Tıp dilinde  herpes labialis ya da oral herpes yani ağız uçuğu adları ile anılan dudak uçukları, vücutta pasif bir şekilde var olan herpes simplex virüsünün, bağışıklık sisteminin stres ve korku dahil çeşitli sebeplere bağlı olarak zayıflaması esnasında ortaya çıkan tamamen viral bir cilt hastalığıdır ve uçuk tedavisi, bir takım uçuk kremi uygulamaları ile virüsü zayıflatmaya çalışarak kurutmak suretiyle mümkün olabilir.

Dudak Uçukları için En Etkili Uçuk Kremi Markaları

 1. Zovirax Krem: HSV virüsünün ağız çevrenizde kendisini gösterdiği erken dönemde kullanıldığında, çoğu kez saatler içerisinde ya da geceden sabaha uçuk çıkmasını tamamen engelleyerek sorunu ortadan kaldıracak kadar güçlü bir antiviral merhem olan Zovirax uçuk kremi muadilleri gibi asiklovir içeriklidir.
 2. Asiviral Krem: Asiviral krem; antiviral bir kremdir. Dudak çevresinde oral herpes virüsünün yol açtığı yaramsı oluşum olan uçukların genişlemesine yardımcı olarak, virüsleri yok eder ya da zayıflatır. Uçuğun kendi kendine geçmesine zaman tanır. Asiklovir etken maddesine sahip, güçlü bir ilaçtır.
 3. Asiklovir Krem: Acyclovir %5 pomad adıyla kendi adıyla varolan bir merhemi olsa da aslında etken maddesinin ismidir ve zovirax, aklovir, asivirax, hernovir gibi uçuk kremlerinin genel adıdır.
 4. Vectavir
 5. Aklovir
 6. Herpes Krem
 7. TTO Thermal Uçuk Kremi
 8. Virosil
 9. Hernovil
 10. Bephantol Uçuk Kremi

 

Uçuk Kremi Yerine Kullanılabilecek Doğal Ürünler

 • Aloe Vera Jeli ile Uçuk Tedavisi: Her derde deva ve doğal antiviral merhem olan aloe vera jelinin, uçuk tedavisinde de etkili olduğunu söylenmekte. Uçuk çıkan dudak bölgesini kaplayacak şekilde bir parça alo veri jeli sürecek olursanız, sulanmaya ve iltihaplanmaya başlayan uçuğunuz kısa sürede geçebilir.
 • Aynısefa Kremi Dudak Uçuklarına İyi Geliyor: Aynı sefa kremi de, sivilcelerden, lekelere, uçuklardan yara tedavisine cilt üzerinde oldukça çeşitli etkileri olan kremlerden bir tanesi. Uçuk üzerindeki spesifik etkisi kanıtlanmamış olsa da pek çok kişi uçuklara iyi geldiği yönünde yorum yapmıştır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.