Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Elbiseye Göre Saç Modelleri

28.02.2023
456
Elbiseye Göre Saç Modelleri

elbiseye göre saç modelleri Kadınlar, kıyafetleri ile birlikte diğer tüm parçaların harika bir uyum içerisinde olmasını istemektedirler. Bu nedenle özellikle elbiseye göre saç modelleri ve hangi modelin hangi elbise ile daha uyumlu olacağı konusunda bir araştırma yapma gereği duymaktadırlar. Kadınların pek çok farklı yapıda elbisesi bulunduğu için her birine ayrı bir değerlendirme yapmak gerekmektedir. Elbiseye göre saç modelleri konusunda tercih ettiğiniz elbise türü ve bu elbiseye en çok yakışan saç modelleri şunlardır;

Elbiseye Göre Saç Modelleri

  • Dekolteli elbiseler için: Dekolteli elbiseler oldukça dikkat çekici oldukları için özellikle iki yandan örülmüş saçlar, ensede toplanmış topuz yapmak, balerin topuzu kullanmak veya Fransız Twist saç gibi özellikle toplu saç modelleri dekolteli elbiselerinizi daha çok ön plana çıkarırken saçlarınız ile birlikte size harika bir görüntü katacaktır.
  • Balık elbiseler için: Balık elbiseler, genellikle uzun ve abiye modellerde olduğu için, özellikle bu model ve tarzda bir elbisede, salık ve dalgalı saçlar,  salaş yapıda bir örgü topuz, denizkızı örgüsü veya atkuyruğu tercih edilebilir.
  • Uzun elbiseler için: Uzun elbiselerde yaka kısmının yapısına göre saç modelleri değişmektedir. Eğer elbisenizde derin bir V yaka veya kayık yaka varsa saçlarınız salmanız güzel duracaktır. Eğer yakası daha kapalıysa saçlarınıza topuz veya atkuyruğu modellerinden birini yapabilir veya saçlarınız kısaysa salık olarak kullanabilirsiniz.
  • Kısa elbiseler için: mini elbisenizin yaka kısmı kapalıysa saçlarınızı toplayabilir, V şeklinde yakanız açıksa ve sırtı da açıksa saçlarınızı açık modellerde kullanabilirsiniz.
  • Tulum elbiseler için: Tulum elbiseler, hem günlük hem de abiye olarak tercih edilebildiği için eğer tulumunuzun önü açıksa saçlarınızı örgü şeklinde arkada birleştirerek çok şık bir görünüşe sahip olabilirsiniz.

Elbiseye Göre Saç Modelleri

Doğal Görünümlü Abiye Saç Modelleri

Doğal görünümlü abiye saç modelleri konusunda öncelikle abiye elbiseler için kısa ve maşa saç modelleri oldukça tercih edilmektedir. Doğal görünüme sahip, daha sade fazla üzerinde oynanmamış saç modelleri genç yaştaki kadınlar için abiye elbiselere çok iyi gitmektedir. Orta yaşlı kadınlarda ise abiye elbiseler için en uyumlu saç modelleri, yandan, klasik veya dağınık topuzlar oldukça şık durmaktadır.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.