Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

E Vitamini Kapsülü Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Sürülür mü?

E Vitamini Kapsülü Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Sürülür mü?

Göz çevresinde yaş almaya bağlı olarak ve aynı zamanda sık mimik kullanımıyla da derinleşerek rahatsız edici boyuta ulaşabilen kırışıklıklar için e vitamini kapsülünün göz çevresinde kullanımı yüz güldürücü sonuçlar doğuruyor.

E Vitamini Kapsülü Göz Çevresi Kullanımı

E vitamini kapsülü, e vitamininin faydaları açısından oral yolla tüketilmeye uygun olarak tasarlanmış takviye gıda amacını gütse de, son günlerde kapsülleri alıp ev yapımı bir takım maskeler uygulayarak göz çevresine uygulamak da oldukça moda oldu.

Özellikle gözlerin yan kısmında bulunan kaz ayakları ve göz altındaki kırışıklıklar, göz kapağı sarkması ve göz altı morlukları tedavisinde botox gibi pahalı ve geçici yöntemler yerine daha doğal yollar denemek isteyenler, sıklıkla e vitamini kapsüllerini göz çevrelerinde kullanma yoluna başvuruyorlar. Yan etki riski çok düşük bu yöntemi, gözlerin yanlarındaki kırışıklıklar ve yaşlılık çizgileri, göz altlarındaki morluklar ve buruşmalar, göz üstündeki gevşemiş derinin toparlanması amacıyla kullanmaya değer bir yöntem olarak değerlendiriyoruz.

E Vitamini Kapsülü ve Yumurta Akı Maskesi ile Göz Çevresi Kırışıklıklarına Çözüm

Gratis, Watsons gibi mağazalarda çeşitli marka alternatiflerini bulabileceğiniz gibi herhangi bir eczaneden edineceğiniz Solgar ya da bir başka marka e vitamini kapsülünü alıp hap formunda ya da jel formunda olanları bir havanda ezebilir ya da robottan geçirerek toz ya da sıvı jel haline getirebilirsiniz.

Elde ettiğiniz e vitamini kapsülü karışımına, göz çevrenizin daha gergin ve genç gözükmesi için yaratacağı farkı maskenizi uygular uygulamaz hissedeceğiniz yardımcı bir ürün olan yumurta akını katınız ve iki malzemeyi krem kıvamına gelinceye dek karıştırınız.

E vitaminli yumurtalı göz çevresi kreminizi, gözünüzün içine kaçırmadan, nazik bir şekilde, temiz ellerinizle ya da bir kulak çubuğu aracılığıyla gözlerin yanlarındaki kaz ayaklarının üstüne ve gözaltlarınıza tatbik ediniz.

Maskeyi uyguladıktan sonra en az 2 saat kadar yüzünüzde beklettikten sonra yüzünüzü ılık suyla durulayabilirsiniz.

E vitamini göz maskesini haftada 3 ya da 4 kez tekrarlayarak sadece bir kaç hafta içinde gözle görülür sonuç elde edebilirsiniz.

E vitamini Ampulü ve Hindistan Cevizi Yağı Maskesi ile Göz Altı Morluklarını Giderin

Gözaltı morlukları, bazı durumlarda genetik özelliklerden kaynaklandığı için uygulayacağınız hiç bir maske size %100 sonuç vermeyecektir ancak e vitamini kapsüllü maskeniz Hindistan cevizi yağının kan dolaşımı üzerindeki mucizevi etkileri ile birleştiğinde, piyasadan 100lerce ve hatta 1000lerce lira vererek aldığınız herhangi bir üründen daha az etkili olmayacaktır.

Satın aldığınız e vitamini kapsüllerini ezerek ya da ampullerin içindeki sıvıyı kullanarak, üstüne Hindistan cevizi yağı eklemek suretiyle maskenizi hazırlayın.

Göz altlarınıza nazikçe ve kan dolaşımını daha da arttırmak için hafif masaj yaparak karışımınızı uygulayın.

Uygulama sonrası yüzünüzü yıkamanıza genellikle gerek olmamakla ve sabaha kadar bekletebilecek olmanızla birlikte, dilerseniz 1-2 saat kadar sonra temizleyebilirsiniz de.

Ayrıca gece yatarken derin dondurucuya koyacağınız 2 tane yemek kaşığını sabah gözaltlarınıza uygulayarak e vitamini kapsülü maskelerinden göz çevreniz için gördüğünüz faydayı kat be kat arttırabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.