Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Dudak Üstü Lekeleri için Krem ( Expigment ve Madecassol )

28.02.2023
14.585
Dudak Üstü Lekeleri için Krem ( Expigment ve Madecassol )

Bıyık bölgesi kararması için ilaç kullanmaya niyetliyseniz, ilaçtan önce dudak üstü lekeleri için krem kullanmanızı öneririz.

Bayanlarda iple ya da sir ağda ile bıyık bölgesi temizliğinden sonra dahi kötü bir görüntü oluşturmaya devam eden dudak üstü lekeleri, genellikle bıyık bölgesindeki tüylerin güneş ışığını yarım yamalak kesmesi ve buna bağlı olarak dudak üstünde oluşan güneş lekelerinden ibarettir. Neyse ki can sıkıcı bu sorunu çözmek için kullanabileceğiniz, eczanelerden satın aldındığı için ilaç da sayılabilecek ama aslında kozmetik krem olan bir iki marka mevcut.

Dudak Üstü Lekeleri için Krem Tavsiyeleri

Dudak üstündeki kahverengi kararmayı, gölgeyi ve parçalı lekeleri gidermek için yüze sürmeye uygun herhangi bir leke kremi ile giderebilirsiniz. Dudak üstü bölgesi için özel bir leke kremi yoktur ancak hassas ve ince derili bir bölge olduğundan, kullanacağınız etkili bu merhemleri uygulama sırasında alerjik reaksiyonlara karşı extradan dikkatli olmalısınız;

Dudak Üstü Kararmalara Karşı Expigment Krem

İçerisinde Hidrokinon etken maddesini barındırarak cilt beyazlatma ve cilt lekelerini giderme konusunda üstün bir başarı sağlayan Expigment krem, cildi soyarak ölü derinin atılmasını ve alttan sağlıklı hücrelerin çıkmasını ve böylece uygulanan bölgede aydınlanma oluşmasını sağlarken, içerisindeki kuvvetli etken maddenin yan etkileri olabileceğini, yanma, kızarma gibi sonuçlara yol açabileceğini de hatırlatalım ama cildinize ve lekelerinizin durumuna uygun olarak, dudak üstü bölgeniz için %2 Expigment Kremi haftada bir kaç kezden fazla olmamak kaydıyla ince bir tabaka halinde sürerek dikkatli bir şekilde uygulayacak olursanız, büyük ihtimalle hiç bir yan etki ile karşılaşmadan dudak üstü lekelerinizden kurtulabilir ve bu kremden vazgeçemeyebilirsiniz. Yine de uzman bir dermatoloğa danışmalısınız. Daha fazlası için

Expigment Krem Nedir Ne İşe Yarar? Expigment Nasıl Kullanılır?

Bıyık Bölgesi Lekelerine Karşı Madecassol Krem

Madecassol merhem ise, yara ve yanık kremi olarak tanınsa da güneş lekelerini geçirmek için en sık kullanılan kremlerden bir tanesidir. Bıyık bölgesi lekelerinin de temel olarak güneş lekesi olduğunu düşünecek olursak, dudak üstü bölgenize Madecassol kremi güvenle uygulayabilir ve son derece yüz güldürücü sonuçlar elde edebilirsiniz. Bıyık bölgesine Madecassol kullandıktan sonra güneşe çıkmamanız gerektiğini hatırlattıktan sonra, uygun kullanım sayesinde sadece bir kaç gün içerisinde dudak üstünüzün lekelerden arındığını çok daha aydınlık, cilt renk tonu yüzünüzün devamıyla eşitlenmiş hale geldiğini görebilirsiniz.

Daha fazlası için;

Madecassol Ne Kremi? – Yüze Sürülür mü?

Yukarıda adı geçen 2 tane üstün etkili kreme ek olarak, yüzünüzdeki güneş lekelerini, gölgeleri ve kararmaları gidermek için Contractubex jel, Arnavut Kremi, Kantaron yağı gibi ürünleri de tercih edebilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.