Ana Sayfa / Pratik Yöntemler / Doğal Yollarla Göğüs Büyütme Yöntemleri
evde doğal yollarla göğüs büyütme yöntemleri

Doğal Yollarla Göğüs Büyütme Yöntemleri

Göğüs büyütme artık çok basit. Birçok kadın dolgun göğüsler arzu etse de cerrahi operasyondan kaçınmaktadır. Bu durumda doğal yöntemler kadınların imdadına yetişir. Dolgun ve sarkık olmayan göğüsler daha kadınsı bir hat çizer. Farklı yöntem ile deride kesik oluşturmadan, acı çekmeden göğüs büyütme hayalini gerçeğe dönüştürmek mümkündür. Üstelik maliyeti, ameliyatlı göğüs büyütme operasyonlarına göre çok daha uygundur. Doğal yöntemler çok tercih edilmese de, alternatif tıpta doğal dediğimiz yöntemler bilinen aksine zararsız, yan etkisiz, faydalıdır. Ameliyat ile göğüs büyütme kadınlar tarafından tercih edilse de, maliyetlidir ve bazı durumlarda sağlımızı olumsuz bile etkileyebilir. Doğal yöntemler tercih edildiğinde, doğal güzelliğe ulaşabilmek için azim, uğraş ve inanç gerekir. Bu yöntemlerin en başı egzersiz, masaj, spor ve buna ek olarak hormonları tetikleyici besin tüketimi ile göğüs büyütme uğraşınız büyük oranda olumlu sonuç alacaktır.

Advertisements

Göğüs Büyütme Yöntemleri

 

1) Göğüs Egzersizleri ile Göğüs Büyütme

Özellikle göğüs kaslarını çalıştırmak amacıyla bazı hareketleri düzenli yapmak gerekir. Mekik, şınav, bench press (sehpa da yatarak göğüsten itiş) gibi egzersizler başta göğüs kasları olmak üzere kol kaslarını çalıştıracaktır. Aynı zamanda omuz kaslarını da uyaracaktır. Düzenli ve sürekli egzersiz, (günde en az 30 dakika)pektoral kasların sertleşmesini sağlar. Göğüsler yağ ve beze dokularından oluşur. Yapılan bazı aktivitelerle bu yağ ve beze dokuları uyandırılır, özellikle pektoral kasların çalışması ile gelişir. Bu durum göğüslerin büyük, dik gözükmesini sağlar ve erken zamanda sarkmaların önüne geçer. Göğüs büyütme, sabır gerektirir. Göğüslerin direkt büyümesi beklenmemektedir. Beş önemli göğüs büyütme egzersizi tercih edilebilir.

 

  • Wall-Up (Dikey Şınav)

Uygulaması oldukça basit olan bu egzersiz şınav hareketine oldukça benzeyen bir harekettir. Aralarındaki tek fark birinde yerden destek alınır. Diğerinde ise duvardan destek alınır. Ayaklar omuz genişliğinde açılır. Yön duvara karşı olmalıdır. Kollar öne doğru uzatıldığında duvara avuç içi değecek şekilde yapışacak kadar yaklaşılır. Burun duvara değinceye kadar kollar dirsekten bükülür. 10 saniyede bir 5 sefer tekrarlanması gerekir.

 

  • Flys

Egzersiz tahtasına sırt üstü uzanılır. İki adet ağırlığa ihtiyaç vardır. Her iki elimizde de ağırlıkları tutuyor pozisyonu alınır. Kollar yere paralel olacak şekilde açılır. Daha sonra kollar göğüs hizasında birleşecek şekilde kapanır. Egzersizin daha etkili olması için kollar uygulama esnasında düz olmasına dikkat edilmelidir.

 

  • Rotatoin Push-Up (Dönerek Şınav)

Normal çektiğimiz şınav pozisyonu ile anıdır. Fakat uygulama esnasında hareket farklılaşır ve farklı kasın hareket etmesini sağlar. Şınav çekere harekete başlanır. Her yukarı kalkışlarda vücudun düz durmasına dikkate edilmelidir. Sol kol düz tutularak yukarı doğru açılır. Vücut sol ile birlikte döndürülmelidir. İki kol arasındaki mesafe 180 derece açı gerçekleştiğinde sol kol hareketi bitirmek için şınav pozisyonuna geri getirilir. Başlangıçtaki gibi tekrar şınav çekilir. Destek alınan kol değiştirilerek diğer yönde de hareket tekrarlanır. Hareketin faydasını görebilmek için 10’ar kez 3 set halinde tamamlanmalıdır.

 

  • Elavated Push-Up (Asansör Şınav)

Şınavın bir başka pozisyonudur. Şınavın prektoral kasların önemini ortaya koyuyor. Normal şınavdan tek farkı ayaklar yere değildir. Yerden 25-30 cm yüksekliğinde bir nesne üzerinde konumlanmış olması gerekir. Ayaklar parmak ucunda durmalı ve hareket ettirilmemeli.

 

  • Chest Dips

Spor salonlarında sıkça kullanılan egzersiz aletidir. Ancak ev ortamında çok rahat bir sandalye aracılığı ile de yapılabilir. Önce sandalyeye oturur pozisyonu alınır. Daha sonra eller sandalyenin iki tarafından tutunarak vücut öne doğru kaydırılır. Ayaklar dizden bükülür ve ağırlık kollarda kalacak şekilde vücut indirilip kaldırılır.

 

 

2) Hormon Kontrolü İle Göğüs Büyütme

Göğüs büyütme doğal yöntemlerde bazen mümkünde olmayabilir. Bunların başında hormonel bozukluk gelir. Hormon kontrolü bu manada önemlidir. Vücut ergenlik yaşta hormon üretir ve belirgin gelişim gösterir. Ergenlik dönemi kısa bir dönemdir. Daha sonrasında hormonda düşüş yaşar ve bazen de istenilen sonuç alınmadan düşüş yaşar. İşte bu durumlarda dışarıdan kontrollü bir şekilde Testestoron hormonu, Büyüme hormonu, Prolaktin ve Östrojen hormonları desteklenebilir. Ergenlik dönemi sonrası hormon düşüş yaşamış olsa da üretime devam etmektedir. Bu üretime destek vererek doğal yollarla göğüs büyütme mümkündür. Gdo‘lu gıdalardan uzak durmak, saf ve doğal gıdalar tüketmek bile katkı sağlayacaktır.

 

 

3) Göğüslerin Büyümesine Yardımcı Besin Tüketimi

  • Süt ve süt ürünleri göğüs büyütmede oldukça etkili besinlerdir. Soya da araştırmalara göre büyük yardımcıdır. Dönüşümlü soya sütü ve soya peyniri tüketimini önemlidir.
  • Tavuk baget yemek, göğüs büyütme amacında olan kadınların kurtarıcısı gibidir. Göğüslerin büyümesine yardımı olur.
  • Domates, bezelye, nohut, barbunya, bürüksel lahanası, mantar, salatalık, mercimek, yeşil fasulye, kereviz, brokoli, soğan, börülce, karnabahar gibi sebzeler vücut kıvrımları için ideal besinlerdir.
  • Kiraz, kavun, üzüm, elma, armut, şeftali meyve tüketimine uygundur.
  • Aynı zamanda rezene, karanfil, çavdar karışımı, çemen otu, hintsafranı, zencefil gibi çaylar, baharatlar ile kahverengi pirinç, buğday tohumu, fasulye filizi, yulaf ezmesi, kuru erik ve tam buğday, zeytin göğüs büyütme işlevi için en uygun besin sıralamasıdır.

  

 

4) Göğüs Büyütme Masajı

Masaj yarken aromatik yağda kullanılabildiği gibi zeytinyağı, jojoba yağı gibi göğüs büyütme masajlarında etkisini arttırarak büyümeye yardımı olmaktadır.

Her gün yapılabilecek masajlar; Göğüsler avuç içine alınarak dairesel hareketler yapılarak masaj yapılabilir. Her iki göğüste de uygulanmalıdır. 50 kere yapılması uygundur. Koltuk altına masaj yapılabilir. Soğuk su komplesi uygulaması da oldukça etkili olacaktır. Avuç içleri göğüs önünde birleştirilip birbirine baskı yapması sağlanır. Bu hareket 15 kez tekrarlanır. Tekrarlama yapıldıkça gözle görülür fark ortaya çıkacaktır. Bir başka masaj türü de kaslara direk etki ederek kasların güçlenmesi sağlar, büyütür. Bir havlu yardımı ile çamaşır sıkma pozisyonudur.

 

 

5) İlaç ile Göğüs Büyütme

Hormon takviyesi yerine geçebilecek bazı ilaçlar ile hızlı sonuç alınabilen göğüs büyütme işlemi tercih edilebilir. Hormon ilacı kullanımı mutlaka doktor kontrolü altında kullanılmalıdır. Aynı zamanda hormon ilaçları çoğunlukla göğüs büyütmede kullanılır. Çok dikkat edilmesi gereken bir işlemdir. Alınan ilaç direk karaciğere gider, vücudun enzim salgılarına etki eder. Bu durum farklı Komplikasyonlara sebep olabilir. Krem de arı bir ilaç takviyesi olabilir, ağız yoluyla ilaç kullanılmasına gerek kalmaz.

 

 

6) Cerrahi Uygulama İle Göğüs Büyütme

Silikon ile Göğüs Büyütme; Steril tuzlu su dolu silikonlardır. Vücudun taşıyabileceği silikonlar, göğüs kaslarının üstüne ya da altına konulur. Ameliyat kesiği estetik müdahale ile kapatılır. İşlem 18 yaş üzeri yetişkinler de uygulanır. Göğüs büyütme ameliyatı yaklaşık 2 saat sürer. Hasta narkoz verilere yapılır. Sonrasında bir gün hastane kalınması gerekir.

Meme İmplanti; Göğüs kası üstüne ya da altına cep yapılarak meme İmplantı konulur. Kesi bank veya estetik müdahale ile kapatılır. Ameliyattan 2-3 hafta sonra her iki göğüsse masaj uygulanır. Aksi halde silikon uyumsuzluğu oluşabildiği gibi silikonda sertleşme meydana gelir.

 

Göğüs Estetiği Komplikasyonları

Ameliyat ile yerleştirilen silikonlar ömür boyu kalcı değildir. Şekli ve boyutu zamanla değişebildiği gibi tekrar bir cerrahi operasyon ile yerleştirilen silikon geri alınabilir.

Jel dolu silikon kullanıldığında, ilk 3 yıl düzenli tetkik yaptırmak gereklidir. MR, tarama testi ya da mamografi gibi testler yapılmasında zorunludur.

Silikon uygulamalarının maliyetleri oldukça yüksektir. Ortalama maliyeti istatistiklere göre 3678 dolar civarındadır. Göğüs büyütme ameliyatı düşünenler mutlaka iyi ve güvenilir bir yerde bu işlemi yaptırmalılar aksi takdirde çeşitli sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalınabilir.

Bunlara da bakabilirsin!

E Vitamini Kapsülü Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Sürülür mü?

Göz çevresinde yaş almaya bağlı olarak ve aynı zamanda sık mimik kullanımıyla da derinleşerek rahatsız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir