Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Diyetin Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır?

25.01.2023
845
Diyetin Kaçıncı Günü Kilo Vermeye Başlanır?

Diyet yapmak sabır isteyen bir konudur. Diyete başladıktan sonra kaçıncı gün zayıflama olduğunu yazı içeriğimizde bulabilirsiniz.

Kilo insan sağlığını olumsuz olarak etkileyen en önemli sorunlardan biridir. Aşırı kilolu olmak hareketlerinizin özgürlüğünü de kısıtlayacaktır. Ayrıca günümüzde obezite sorunu oldukça yaygındır. Kilonuzu korumak ve kilo vermek için düzenli bir diyet yapılması gerekir. Ayrıca organik beslenmeye de önem vererek sağlığınızı koruma altına alabilirsiniz.

Faydalı diyetler arasından seçim yaparak size en uygun olanını belirleyebilirsiniz. Diyet yapmak aç kalmak anlamı taşımaz. Diyette karnınız doyar, sadece yedikleriniz kilo yapmaz ve kilonuzu dengede tutar. Diyet yaparken desteklemesi için spor yapmanızda önerilir. Spor ve diyet ilişkisinin birlikte uyumu kısa sürede kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Bu Yazı da İlginizi Çekebilir:Yeşil Kahve Nasıl Zayıflatır?

Diyete Başladıktan Kaç Gün Sonra Kilo Verilir

Diyet yapmaya başladıktan sonra ilgili yağların erime süreci 7 ile 10 gün arasında değişkenlik gösterecektir. Burada diyetin doğru yapılıp yapılmadığı da etki edecektir. En az 7 gün boyunca etkili bir diyet uyguladığınızda farkı gözlemleyebilirsiniz. Buna bağlı metabolizmanızda alışacak ve çok yemek yeme hissi ortadan kalkacaktır.  Bu süre içerisinde kıyafetlerinizin bol gelmeye başladığını da görebilirsiniz. Diyetin etkili olması için disiplini elden bırakmamanız gerektiği unutmayın. Bu sayede sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Diyette İlk Haftalarda En Sık Yapılan Hatalar

Diyete başladıktan sonra yapacağınız bir hata en baştan başlamanıza neden olabilir. Öncelikle diyete düzenli bir şekilde uymanız gerekir. Gün içerisinde bir kereden bir şey olmaz diyerek farklı şeyler yemeyin. Bu devamının gelmesine neden olacaktır. Ayrıca kesinlikle her defasında kilo verdim mi? Diye tartılmayın. Bu psikolojik olarak sizi etkiler. Bunun yerine ayda 2 defa tartılmanız en doğru karar olacaktır. Diyetin etkili olmadığını daha iyi bir şekilde gözlemleme imkanı elde edebilirsiniz. Eğer uyguladığınız diyet etkili olmuyor ise değiştirebilir ve farklı bir alternatif deneyebilirsiniz.

Anlık olarak kilo değişimleri olabilir. Kilo vermeye başladıktan sonra tartıldığınızda kilonuzun arttığını görebilirsiniz. Bu gibi durumlara vücutta bulunan suyun fazlalığı, idrar ve dışkı miktarınız bile kiloyu etkileyebilir. Buna bağlı olarak kilo aldım veya verdim diye bir kanıya varmamalısınız. Diyetin süresini uzatarak sağlıklı bir şekilde kilo vermeye özen göstermelisiniz.

Diyet Yapıyorum Kilo Veremiyorum

Diyet yapmanıza rağmen kilonuzda eksilme olmuyor ise bu durum metabolizmanın durumu ile alakalıdır. Bu gibi durumlarda metabolizma hızınızı ölçtürebilir ve buna bağlı bir diyet stratejisi oluşturabilirsiniz. Yağ dokunuzun fazla olması sadece diyet ile kilo vermenizi sağlamaz. Yağ dokusunun fazla olması enerji harcamasını kısar. Hareketsiz kalan vücuda sadece diyette olumlu bir etki sağlamaz. Bunun spor yapılması ve yağ dokusunun spor ile beraber atılması gerekir.

Bu Yazı da İlginizi Çekebilir:Zayıflama İlaçlarına Dikkat | Yan Etkileri ve Vücuda Zararları

Diyetisyen Desteği Alın

Diyetisyenler insan vücudunu ve metabolizmasını en iyi tanıyan kişilerdir. Bunun için uzman bir diyetisyen desteğine başvuru yapılabilir. Sağlıklı bir şekilde diyet yapabilmeniz için tüm testleriniz yapılır. Daha sonra metabolizmanıza uygun bir diyet listesi oluşturulması gerekir. Diyet türleri arasından en uygunu seçilerek düzenli bir şekilde uygulamaya başlayabilirsiniz. İlk hafta içerisinde etkisini görebilirsiniz. Ayrıca günlük yürüyüşlerinizi yaparak diyete destek sağlayabilirsiniz.

Kilolarınızdan kısa sürede kurtulmak istiyorsanız size önerilen listeleri disiplinli bir şekilde yerine getirmelisiniz. Birçok kişi diyete başladığı günün haftası sıkılarak bırakabilmektedir. Bunun önüne geçebilmek için kendinizi disipline sokmalısınız. Kilo insan sağlığı için tehlikeli boyutlara ulaşabilecek bir sorundur. İleriki yaşlarda verilmesi de oldukça zor olacaktır. Bunun için yaşınıza uygun diyet listesi oluşturarak ve spor yaparak kilolarınızdan kısa sürede kurtulabilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.