Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Dermapen Sonrası Madecassol

28.02.2023
13.535
Dermapen Sonrası Madecassol

Dermapen sonrası Madecassol krem kullanımı, ciltteki lekeleri gidermek, sivilce izlerini gidermek gibi amaçlarla özellikle yüz bölgesinde açılan kontrollü deliklerin, işlem sonrası kabuklanma sorununun ortadan kaldırılması amacıyla sıklıkla uygulanan bir işlemdir ancak DİKKAT! Dermapen sonrası Madecassol merhem kullanımı, açık hücrelerden nüfuz ederek cildinizin zarar görmesine, fayda sağlamaya çalışırken ciddi hasar almanıza neden olabilir.

Dermapen Uygulaması Sonrası Kabuklanmaya ve Kızarmaya Karşı Madecassol Kullanılır mı?

Dermapen;  minimum epidermal hasarla cildin doğal kollajen ve elastin üretimini harekete geçiren mikro iğneleme yöntemidir. Cilde 90 derecelik açıyla giren iğneler ile bilerek tahribat yaratıp kollajenler, elastin ve hyalüronik asit sayesinde cildin kendisini yenilemesini sağlamaktadır. İğnelerin 90 derecelik açı ile girip çıkması sayesinde diğer yöntemlere göre epidermisin çok daha az zarar görmesi sağlanır. Tüm dünyada uygulanan, ispatlanmış akupunkturdan ilham alınarak yapılmıştır. Dermapen, tedavi etkinliği fazla maliyeti ise düşük bir tedavi yöntemidir.

Dermapen sonrası ise ciltte kısa dönemde, kızarma, morarma, lekelenme gibi geçici sorunlar oluşabilir. Dermapen uygulaması ardından Madecassol kullanıp kullanılamayacağı da bu noktada sıklıkla sorulan bir soru. ( Madecassol ne kremi? )

En iyi cevabı dermatoloğunuzdan alacak olmakla beraber, Madecassol kendiliğinden geçebilecek kadar yüzeysel kızarıklıkların ve yaralanmaların tedavisinden daha çok, derin akne izleri, sivilce yaraları, diğer tür yanık skarları ve cilt lekelenmelerini, ciltte büsbütün bir hücre onarımı ve deri yenilenmesi sağlayarak gideren agresif türde bir merhem olduğundan, Dermapen sonrası kullanımı uygunsuz ve gereksizdir.

Ancak Dermapen sonrası oluşabilecek kızarıklık ve ödemin hızlıca giderilmesi adına, uzmanınız tarafından da önerildiyse, dermapen seansları sonrasında gözeneklerinizin kapanmasını bir kaç saat beklemenin ardından akşamına, alternatif olarak Madecassol ile Fito Krem karışımı yaparak, cildinize ince bir tabaka halinde uygulayabilirsiniz ancak burada dikkat etmeniz gereken unsur, geceden uyguladığınız karışımı sabah yıkamadan ve güneş kremi sürmeden güneş altına çıkmamanız gerektiğidir. Dermapenden gördüğünüz faydayı, Madecassolün bırakacağı hasar sıfırlayabilir ve hatta zarara bile girebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.