Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Cildi Soyarak Yenileyen Kremler

Cildi Soyarak Yenileyen Kremler
cildi soyan kremler ve ilaç olarak merhemlerin isimleri

Cilt Soyucu Kremler

Cilt soyucu kremler; cildi soyarak hücreleri yenileyen ve aynı zamanda da doku onarıcı nitelikleri sayesinde yüzünüzdeki derinin epidermis tabakasının – üst katman- peeling etkisi ile soyularak, yerine taze ve sağlıklı bir deri hücresi gelmesini sağlayan merhemlere verilen isimdir.

Cilt lekelerinin geçirilmesinde etkili krem markaları ve sivilce izlerini geçirmek için kullanılan kremler genelde cilt soyucu özelliğe sahip kremlerdir ve cildi soyarak yenileyen ürünleri kullanırken, yanlış kullanımda, deriyi yakması v.b. sebeplerle ve diğer yan etkilerinden ötürü doktor kontrolü tavsiye edilir ancak özellikle kışın kullanımı uygun olan ve güneş ile temas edilmemesi durumunda yan etkilerinin az görüleceği türdeki kremler ile her türlü cilt lekelesinden aknelerinize, çillerinizden, siyah noktalarınıza kadar pek çok istenmeyen izlerden kurtulabilir ve yenilenmiş, taze bir cilde sahip olabilirsiniz.

En İyi Cilt Soyucu Kremler ve İlaçlar

Cildinizdeki hasarlı, tahriş ve tahrip olmuş deriyi soyarak yenileyen ve sağlam, taze ve sağlıklı bir deri dokusunun yerini almasını sağlayarak hem sivilceleri, hem sivilce izlerini, güneş lekelerini, yaşlılıktan kaynaklı yüzdeki kahverengi ve koyu lekeleri, yara ve yanık izlerini geçirme ya da rengini açarak daha az görünür hale getirme amacıyla kullanılan, aynı zamanda cilt beyazlatma özelliği sayesinde ten renginde de bir kaç tona kadar açılma sağlayarak istenmeyen bronzlukları da gideren, en sevilen ve kullanıcılar tarafından en çok tavsiye edilen piyasanın en iyi cilt soyan kremleri ve ilaç nitelikli merhemleri aşağıdakilerden oluşuyor;

  • Madecassol Cildi Soyarak İyileştiren Krem

Centella Asiatica; namı diğer Gotu Kola bitkisinin özütünden elde edilen Madecassol yara ve yanık izi giderici merhem de ince bir tabaka halinde sürüldüğünde, cildin üst tabakasına peeling yaparak çok derin olmayan ancak koyu renkli lekeleri, yara izlerini, yanık izlerini ve sivilce lekelerini geçirmekte etkili, piyasanın en iyi cilt soyucu merhemidir. Üstelik çoğunlukla ciltte ciddi reaksiyonlara yol açmadan, yanıklara, yanmalara, kaşıntı ve kızarıklara yol açmadan hücre yenileyerek ve sadece yüzeysel olarak cildi soyarak tedavi ettiği için çokça tercih edilen bir krem türüdür. Çok daha detaylı bilgi için Madecassol merhem kullanımı ve cilde faydaları adlı yazımıza bakabilirsiniz.

  • İsotrexin Krem ile Peeling Etkisi Sayesinde İzleri Gidermek

İzotretionin içerikli cildi kurutup pul pul dökülerek soyulmasını sağlayan Roacuttane sivilce ilacı alternatifi olarak, yan etkilerini minimuna indirerek, harici kullanım sayesinde peeling yaparak sivilceleri ve sivilce izlerini geçirmeyi hedefleyen bir krem olan İsotrexin jel ise, geceleri kullanılarak güneşe maruz kalınmadığı sürece, yan etkileri gerçekten de az, faydası çok bir kremdir.

  • Acnelyse Jel

Etken maddesi tretinoin olan ve yüksek derecede A vitamini içerdiği için fazla kullanımında karaciğere yan etkisi olabileceği gibi, zaten iç organlara gelmeden yüzünüzün yanmasına sebebiyet verebilecek derecede kuvvetli bileşenlere sahip ancak uygun şekilde ve dozunda kullanıldığında da cildi soyarak büsbütün yenileyen ve adeta bebek cildi gibi yapma gücüne sahip, özellikle sivilcelerin sadece 2-3 gün ve sivilce izlerinin neredeyse 2 hafta kadar bir sürede tamamiyle ortadan kalkmasını sağlayan, etkili bir peeling nitelikli leke ve iz giderici krem olan Acnelyse‘in uygun kullanım şekli ve hakkında detaylı bilgisi için sayfamıza bakabilirsiniz.

  • Tretin Krem

Yine tretinoin içerikli ve Acnelyse’e en yakın rakip olarak gösterilen Tretin krem ise, akne tedavisinde son derece başarıyla kullanılan, eczanelerden kolayca temin edilebilecek, cildi soyarak iyileştiren ve peeling etkisi oldukça kuvvetli olduğu için iltihaplı sivilceleri bile kısa bir süre içerisinde geçirebilen, bembeyaz ve berrak, tertemiz cillop gibi bir cilde sahip olmanızı sağlayabilecek bir merhemdir. İlaç özellikli bir krem olan Tretin krem ne işe yarar yazımızda daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

  • Benzamycin Sivilce Kremi Cildi Soyarak İyileştiriyor

Benzamycin, Benzoil peroksit içerikli ve akne tedavisinde oldukça etkili bir merhemdir. Cildi besleyerek, anti-septik özelliğyle mikroplardan arındırarak sivilceleri ve izlerini geçirmeyi hedeflese de, yoğun kullanımında, cildi aşırı derecede kurutarak, soyulmasını, dökülmesini ve yeni cilt dokusunun çıkmasını sağlamaktadır. Benzamycin cilt soyucu kremin çok kuru ve hassas ciltlerde kullanımı, yüzün fazla soyulmasına ve çatlamasına sebep olabilir.

  • Expigment Leke Kremi

Expigment 2 ve 4 şeklinde, yoğunluklarına göre değişen nitelikte türleri bulunan cilt lekesi ve sivilce izi giderici mükemmel etkili krem, cildi tamamen soyarak, peeling etkisi ile derinin tümüyle değişmesini sağlayarak leke ve akne tedavisinde etki gösteren kuvvetli içerikli, kullanımından sonra güneşle hiç bir şekilde temas edilmemesi gereken, mümkünse yaz ayları dışında, kış boyunca ve dozunda kullanarak fayda görülebilecek şahane bir cilt soyucu kremdir. Expigment krem ile cilt lekesi tedavisi ve yüzde kullanımı yazımızda, cildi soyma niteliğiyle ilgili daha çok detaya ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.