Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Cilt Beyazlatıcı ve Leke Giderici Maske Tarifleri

Cilt Beyazlatıcı ve Leke Giderici Maske Tarifleri

cilt lekeleri için doğal yüz maskeleri

Yüzdeki koyu renkli  kahverengi lekeleri ve ciltte oluşan güneş lekesi gibi diğer istenmeyen lekeleri, gölgeleri gidermek, cilt rengindeki ton eşitsizliklerini gidermek ve cildi beyazlatmak için kullanabileceğiniz, tamamen doğal malzemelerden yapılmış ve leke giderme konusunda üstün etkili bitkisel maske tariflerini derlediğimiz yazımızdaki kürleri cildinize düzenli uygulayarak, leke giderici kremler kullanmanıza gerek kalmaksızın, tümüyle doğal yollardan ve ekonomik bir biçimde cildinizde oluşan koyu renkli lekelerden arınabilir, tazelenmiş, yenilenmiş, pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Ciltteki Lekeler için Yüz Beyazlatıcı ve Leke Giderici Maske Tarifleri

Karbonat, pirinç unu v.b. mutfaklarımızda günlük yaşamda kullandığımız, her evde bulunan ve uygun fiyatlı ürünlerle kendimiz doğal bir şekilde hazırlayıp uygulayabileceğimiz cilt lekesi giderici maskeleri sayesinde, yüzümüzdeki koyu renkli lekeleri, kahverengi lekeleri geçirebilir, sivilce izlerinin görünümünü azaltabilir ve hatta bazı doğal ürünlerin renk açıcı özelliği sayesinde, ten rengimizi bile beyazlatabiliriz.

NOT: Doğal ürünlerden yapılan maskelerinize, kimyasal ancak lekeler ve sivilce izleri üzerinde çok etkili bir krem olan Madecassol  v.b. bir leke giderici merhem katarak, ev yapımı leke karşıtı maskenizin etkisini arttırabilir, çok daha kısa süre içerisinde kesin sonuç alabilirsiniz.

Dönelim konumuza; işte en çok sevilen ve en etkili ev yapımı leke giderici maske önerileri;

Ballı Şekerli Limon Yüz Beyazlatma Maskesi:

Limonun cilt beyazlatma ve yüzdeki lekelerin rengini açıcı özelliği, şekerin cildi besleyiciliği ve balın nimetleri bir araya gelince, şahane bir doğal leke maskesi ortaya çıkıyor.

Bal, limon ve şekeri krem kıvamına gelinceye kadar karıştırınız ve her gün akşam yatmadan önce cildinize uygulayınız. Yüzünüzde 1 saat kadar beklettikten sonra sabunlu su ile yıkayıp cildinize hafif bir nemlendirici sürünüz.

Maskeyi mutlaka geceleri uygulayıp gündüz güneşe çıkmadan önce iyice temizlediğinizden emin olun.

Cilt bakım maskesi olarak kullanabileceğiniz muazzam etkili diğer bal maskesi tarifleri için ilgili yazımıza göz atabilirsiniz.

Karbonat Maskesi ile Kahverengi Cilt Lekelerine Son

Karbonat yaygın olarak diş beyazlatma da etkili olarak kullanılan bir ürün olarak cilt beyazlatma ve lekeleri gidermede son derece başarılıdır ancak cildinize doğrudan sürmek yerine, zeytinyağı, sirke, yoğurt gibi malzemelerle karıştırarak, karbonat maskesinin cilde olan faydalarını arttırabilir, karbonat sayesinde hem güneş lekeleriniz ve cildinizdeki koyu renkli gölgelerden kurtulurken, zeytinyağı ile cildinizi nemlendirebilir, yoğurt ile gerginleştirebilir ve sirke sayesinde sivilce izleri başta olmak üzere yüzünüzdeki pek çok izden kurtulabilirsiniz.

Ancak daha derin sivilce lekelerinin kesin tedavi yöntemleri için sivilce izleri nasıl geçer? adlı yazımıza bakmalısınız.

Karbonat maskesinin yapılışı ve cilt lekeleri için yüze uygulanışı ise şu şekilde;

Cildinizi iyice temizleyip duruladıktan sonra bir kase içerisinde karıştırdığınız karbonat yoğurt zeytinyağı ve sirke kürünü yüzünüzü tamamen kaplayacak şekilde uygulayınız ve 20 dakika kadar beklettikten sonra cildinizi duru su ile çalkalayınız.

Bu maskeyi günde 2 defaya kadar güvenle yapabilir ve hem var ise akne sorunlarınıza çözüm bulabilir hem de istenmeyen cilt lekelerinden kurtulabilirsiniz.

Pirinç Unu Maskesi ile Lekesiz ve Aydınlık bir Yüz:

Akne izlerini gidermek ve cilt tonu eşitlemek amacıyla kullanılan Pirinç unu maskesi, özellikle Asyalı kadınların beyaz ve lekesiz, parlak, aydınlık ve pürüzsüz ciltlerinin altında yatan en gizli neden. Kozmetik ürün piyasasının gelişkin olmadığı çok eski zamanlardan beri Pirinç unu maskesi pek çok kadının yüzündeki yara ve sivilce izlerini gidermek, güneş lekeleri ve yaşlılıktan kaynaklı koyu renk lekeler, göz altı morlukları ve yüzdeki karanlık gölgelerden kurtulmak için etkili bir şekilde kullandığı, pratik, kolay ve ekonomik bir leke giderme maskesi.

Yapılışı ve uygulanışı ise şu şekilde;

Pirinç unu süt ve zeytinyağını karıştırıp krem kıvamına getirdikten sonra, haftada en az 2 kez, ideal olarak 3 kez olmak üzere, 4 ila 8 hafta boyunca yüzünüze uyguladığınızda sivilce izlerinizin solmaya başladığını, özellikle güneşten kaynaklı lekelerinizin görünümünün azaldığını ve renginin açıldığını, cilt tonunuzun beyazladığını görebilirsiniz.

Her bir uygulamadan sonra maskeyi cildinizde 20-30 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

Maden Suyu Maskesi ile Leke Giderici Kür:

Etkisi kesin olarak kanıtlanamamış olsa da içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde cildin yenilenmesine, hücre yenilenmesine ve ölü derinin atılmasına karkı sağladığı inanılan hem tadı güzel hem de cildinize çok çok faydalı bir ürün var ki o da maden suyu. Maden suyunu yüzünüze sürerek hem yaşlanmanın etkilerini geciktirebilir hem de yüzünüzdeki istenmeyen leke ve izlerden arınabilirsiniz.

Maden suyunu bir de limonla karıştıracak olursanız, o zaman hem lekelerinizin rengi açılacak, hem yüzünüzdeki akne skarları iyileşme gösterek, hem cildiniz parlayacak hem de daha beyaz bir ten rengine kavuşacaksınız.

Sabahları kalktığınızda ve gece yatmadan önce yüzünüzü maden suyu ile yıkayarak tüm bu nimetlerinden faydalanabilirsiniz ancak özellikle maskenize leke giderme etkisini arttırmak amacıyla limon katacak olursanız, yüzünüzü maske ile yıkarken gözünüzle ürünlerin temas etmemesine ekstradan özen göstermelisiniz.

Zerdeçal Maskesi ile Ten Beyazlatma

Sivilce tedavisinde kullanılmasının yanı sıra, akne skarları, siyah noktalar ve cilt lekelerinin giderilmesinde de büyük rol oynayan zerdeçal bitkisinin tozu ile bal ve zeytinyağını karıştırarak cildiniz için maksimum etkiyi yaratabilirsiniz.

Derin sivilce çukurlarından, ciddi cilt lekelerine, sivilcelerden kalan kırmızılıklara iyi gelen zerdeçal ile cildinizi besleyici özellikteki balı ve nemlendirici olarak da zeytinyağını karıştırarak yapacağınız leke maskesi sayesinde cildiniz hiç olmadığı kadar berrak ve parlak olacak.

Zerdeçal maskesini günlük olarak cildinize uygulayabilir, 20-30 dakika beklettikten sonra yıkayabilir, cilt lekelerinizde gözle görülür bir azalma olana ya da tamamen kurtulana kadar devam edebilirsiniz.

Zerdeçal Maskesi ile ilgili daha fazla ayrıntı okuyun.

Aloe Vera Maskesi ile İz Giderici Kür

Yara iyileştirici ve hücre yenileyici etkisiyle hemen her derda deva bir ürün Aloe Vera jeli. Aloe vera jelini, cilt lekeleri için maske yaparken çeşitli malzemelerle karıştırarak yüzünüze uygulayabileceğiniz gibi, tek başına ciltte kullanım için de tamamiyle uygundur ancak hafif yapışkan dokusu ve cildi gerici özelliği ile rahatsız edici olması bakımından, ürünün konsantresini ve izleri, lekeleri geçirme üstündeki etkisini azaltmayacak şekilde, jeli biraz zeytinyağı ve belki azıcık sirke ile karıştırarak kullanabilir hem lekeleriniz üzerinde en yüksek düzeyde verimi alabilir hem de maskeyi uygulama sırasında rahatsızlık duymayabilirsiniz.

Lekelere iyi geldiği kadar gözenekleri de küçülterek cildinizdeki delik deşik görüntüyü de ortadan kaldıran mucizevi bir üründür.

Aloe veralı yüz maskelerini yüzünüze düzenli uygulayabileceğiniz gibi, yeni oluşmuş cilt lekeleri ve bölgesel sivilce izleri durumunda, sadece sorunlu bölgeye, sorun ortadan kalkana kadar da uygulayabilirsiniz.

Maydanoz Suyu Maskesi ile Aydınlanma

Hamilelik lekelerini gideren, sivilce izlerine iyi gelen, yüzdeki yara izlerini iyileştiren ve aynı zamanda kırışıklıkları ve göz altı morluklarını da giderek yüze daha genç ve daha canlı bir ifade katan maydanoz suyu maskesi ise sadece lekeleri gidermek amacıyla değil, genel olarak yüz bakımı yapmak amacıyla başarıyla kullanılan maskelerden bir tanesidir.

yulaf ezmesi, bal ve yoğurt ile haşlanmış ve suyu süzülmüş maydanozu ya da robottan geçirilmiş maydanozu maske yapımında kullanabilir, yüzdeki ince çizgiler ve ufak yara izleri dahil pek çok iz ve lekeden kurtulabilirsiniz.

Humus Maskesi

Cilt lekeleri üzerinde etkili, doğal leke çıkarıcı olarak görev gören ve protein içeriği ile cildi besleyerek hücreleri yenileyen ve berraklık katan bir diğer leke maskesi ise; Şems Aslan tarafından da sık sık önerilen Humus maskesi.

Yemek için yapılan bildiğimiz humusun zeytinyağını ve limonunu biraz fazla tutarak, yüz maskesi olarak da kullanabilir ve hem nohutun zengin mineral ve vitaminlerinden faydalanırken, limonun leke giderici özelliğinden de payınızı alabilirsiniz.

Patates Maskesi

Mermer gibi bir cilt için patates maskesi sloganı ile bilinen ve tanınan patates ise cilt lekeleri üzerinde üstün etkili bir başka doğal maske. Patatesleri rendeleyip suyunu süzerek yüzünüzü patates suyu ile yıkayarak hem izlerinizden kurtulabilir hem de gençleşebilirsiniz.

Suna Dumankaya’dan Cilt Lekesi Giderici Doğal Tarif

Cilt lekelerini gidermek için evde yapılan doğal maskelerin içine katabileceğiniz, cilde faydası olan, beyazlatma ve leke açıcı etkisi olan ürünler olarak Suna Dumankaya da şu malzemeleri öneriyor;

Karbonat, yoğurt, limon, zeytinyağı, kayısı yağı, süt, aloe vera ve yumurta..

Jojoba Yağı Kantaron Yağı ve Kayısı Yağı Maskesi

Doğal yağlardan jojoba yağı, kantaron – kırmızı ve sarı kantaron yağı ve kayısı yağı ayrı ayrı bile lekelerin rengini açmakta ve ciltteki dokuyu onararak izlerden arındırmakta başarılı ve etkili yağlardan. Mümkünse tüm bu yağları karıştırarak düzenli bir şekilde cildinize uygulamanız durumunda ise, cildinizin bebek gibi yumuşak ve lekelerden sivilce izlerinden arınmış, tertemiz olmasını beklemek mantık dışı değil kesinlikle.

Yukarıdaki maske tariflerinde dahil edilen malzemelerin pek çoğu cilt lekelerinin yanı sıra, sivilcelerin geçirilmesinde, kızarıklıkların giderilmesinde, yanık ve yara izlerinin görünümünün de azaltılmasında etkili, cilde son derece faydalı ürünlerdir.

Yüzdeki lekeleri geçirmek için kullandığınız ve memnun olduğunuz ev yapımı maske tarifleriniz var ise yorumlar aracılığıyla bizimle paylaşabilir, maske önerinizden, cilt lekelerinden muzdarip yüzlerce okuyucunun faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.