Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Cesaret Duası , Cesaret Duası Esmaül Hüsna

28.02.2023
774
Cesaret Duası , Cesaret Duası Esmaül Hüsna

Cesaret Duası , Cesaret Duası Esmaül Hüsna

Cesaret duası okuyan kişi kendini yalnız hissetmez , güçlü ve kudretli hissettirir. Özgüven sorunu yaşayan insanlar için en iyi duadır. Bu duanın bir kaç farklı versiyonu vardır.  Bu duaları her kim okursa o kişi kendini cesaretli , kuvvetli , iyi hisseder.

Cesaret Duası Esmaül Hüsna

  1. Ya Kerim
  2. Ya Cami
  3. Ya Settar
  4. Ya Şâfi
  5. Ya Azîm

Yukarıda saydığımız 5 adet esmaül hüsna ismini okuyunuz. Cesaretten olmayan kişileri , kendini yalnız hisseden bireyleri cesaret ve özgüven ile destekler, ruhunu besler, ona özgüven nasip edilir. Bu 5 esmayı  kişiler atılganlık ile mükafatlandırılır.

Denilene göre eğer bu 5 esma ismini 3 adet pirinç tanelerini kuru bir kağıtta veya mendilde (veya herhangi bir kuru bezde) saklamayıp yanınıza alın . Bu sayede  psikolojik olarak da kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz . Tabi ki bu esmaların cesaret vermesi, sadece psikolojik etkisiyle tahdid edilemez, yalnızca psikolojik etkiye indirgenemez, çünkü bu esma-yı şerif, tecrübeyle sabit bir özgüven tılsımı hükmündedir.

 

Bir başka cesaret duası da ;

”Bismillahillezi, la yedurru, me’asmihi, şey’un fil ardi, ve la fisseme, ve huves-semiul Alim.”

Anlamı

” Yüce Allah’ın ismi ile hareket ederim. O yüce Allah ki, O’nun mübarek ismi ile hareket edildiği vakit, yerde ve gökte hiçbir şey okuyana zarar veremez. O Yüce Allah, her şeyi en iyi işiten ve en mükemmel bir şekilde bilendir. ”

Bu yukarıdaki dua bir de cesur olmak için insana mukavemet ve güç veren, takat arttıran, basiret açan bir yakarış bulunuyor. Yani bu  dua, insanın mental ve fizyolojik olarak kuvvetli olmasını sağlar, içerisine fer, yüreğine takat getirir.

Cesaret Duası , Cesaret Duası Esmaül Hüsna

Hayattan korkanlar ve ürkek insanlar için dua ise şudur ;

Bismillahirrahmanirrahim

Allahümme aminün min külli şey’in haifün fe biemnike min külli şey’in ve havfi külli şey’in minke amini mimma ve ahzeru inneke ala külli şey’in kadir. Y a settaru stürni! Ya settarü stürni! Bi setrikellezi seterte bihi ala zalike fela aynün terake vela yedün tesılü ileyke ve sallallahü ala seyyidina Muhammed’in ve alihi ve sahbihi ve selleme bi rahmetike ya erhamerrahimin. ”

Anlamı:

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adı ile, Ya Rabbi! Sen her şey den emin ve salimsin. Her şey Senden korkmak halindedir. Her şeyden salim ve amin olmanın vesilesiyle ve her şeyin senden korkması vesilesiyle beni, korktuğum her şeyden emin ve salim kıl. Gerçekte sen korktuğum ve korunduğum her şeyden emin ve salim kıl. Gerçekte sen, her şey üzerine Kadirsin. ”

Bu duayı 178 kere  Ayetel Kürsi okunduktan sonra okumalısınız.  Duayı okuyan kişi büyük bir cesaret kazanarak, korkusuz olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.