Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Evde Çatlak Tedavisi için Kullanabileceğiniz Doğal Çatlak Kremleri

28.02.2023
4.408
Evde Çatlak Tedavisi için Kullanabileceğiniz Doğal Çatlak Kremleri

en ucuz ve ekonomik çatlak kremi alternatifleri

Çatlak tedavisi için bir kaç malzemeyi karıştırarak evde yapabileceğiniz kremler sayesinde son derece etkili ve ekonomik çözümler olduğunu söylesek, Lierac krem v.b. piyasadaki en iyi çatlak kremleri için yüzlerce hatta binlerce lira harcamadan, muazzam yüz güldürücü sonuçlara ulaşabileceğinizi söylesek inanır mıydınız?

Inanmalısızınız çünkü..satılan en iyi çatlak kremleri bile, hamilelik ya da ergenlik dönemine girişteki ani kilo alış verişleri v.b. durumlardan kaynaklanan vücut çatlaklarının tamamiyle giderilmesinde etkili değil ne yazık ki. Gelişen teknoloji ile çatlakların giderilmesinde her geçen gün bir adım daha fazla yol alınsa da, invazif girişimler olmaksızın, sadece krem kullanarak, harici bir müdahale sayesinde çatlakları tümüyle ortadan kaldırmak pek de mümkün olmuyor ancak piyasada nam salmış Lierac çatlak kremi gibi markalar, en yakın rakiplerine fark atarak, çatlaklara %100 kesin çözüm sağlayamasa da, özellikle yeni oluşmuş, çok derin olmayan, yırtık niteliğinde olmayan çatlakların görünümünün azaltılmasında kesinlikle etkili ancak bu tip ürünlerle ilgili en büyük sıkıntı, oldukça pahalı olmaları. İyi haberimiz ise şu ki; çatlak kremleri için artık servet harcamanıza gerek yok. Bir kaç ürünü karıştırarak kendiniz yapabileceğiniz ev yapımı çatlak kremleri sayesinde aynı etkileri çok daha kısa sürede ve daha ucuza elde edebilirsiniz;

Çatlak Tedavisinde Kullanabileceğiniz Ev Yapımı Çatlak Kremleri

Çoğunlukla hızlı kilo alma sonucu, cildin yeterli sürede esneyememesi sonucunda, cilt yüzeyinde önceleri kırmızı renkte olan sonradan ise beyaz renkli yırtıklara dönüşen çatlaklar oluşabiliyor. Özellikle gebelik dönemi gibi hızlı kilo alışverişlerinin olduğu dönemlerde, göbek-karın, kol arkası, bacak arkası ve kalça kısmında oluşan çatlakların önüne nemlendirici bir krem kullanarak geçmek bir nebze mümkün olsa da, kişinin cilt yapısına bağlı olarak her zaman tümüyle engellemek mümkün olmuyor. Aşağıda tarifini vereceğimiz ev yapımı çatlak kremlerini, çatlaklarının oluşumunu takiben en kısa sürede kullanmanız durumunda, maksimum fayda göreceğinizi garanti ediyoruz;

Contractubex ile Bepanthene Karışımı Sayesinde Çatlak Tedavisi:

Contractubex jel kremin; çatlak kremi olarak kullanımı, en az cilt lekeleri ve sivilce izleri giderilmesi amacıyla kullanımı kadar yaygın ancak oldukça yoğun bir etken madde olan Extractum Cepae, ve Heparin, uzun soluklu bir tedavi gerektiren çatlak probleminin giderilmesi sürecinde cildinizle doğrudan temas edecek olursa, cildinizde soyulma, yanma, döküntü gibi sorunlara ve deri tahribatına yol açabileceğinden, çatlaklara sebebiyet veren en büyük faktör olan cildin kuruması ve gerilmesi sorununu da aynı anda ortadan kaldırabilecek nitelikte, nemlendirici özellikli bir krem olan Bepanthene krem ile karıştırılarak kullanılması, en sağlıklı sonuçları verecektir.

Özellikle bacak arkalarında, kol arkalarında, diz kapağı arkasında ve göğüs ve çevresinde oluşan derin çatlakların bile en kısa sürede giderilmesinde etkili olan Contactubex ve Bepanthene karışımı ev yapımı kremi, emzirme döneminde iseniz ya da gebe iseniz doktorunuza danışarak kullanmalısınız. Ayrıca bu karışımı kullandıktan sonra güneşe direkt olarak maruz kalmamanız gerektiğini de hatırlatmak istiyoruz.

Madecassol Merhem ve Buz İkilisi Çatlaklara İyi Geliyor

Madecassol krem; gotu kola bitki özütü sayesinde cilt yaralarını, yanık izlerini, sivilce izlerini ve çatlakları iyileştiren, hücre yenileyici, doku onarıcı özellikte bir krem. Kuvvetli bir etken maddeye sahip ve cildi soymadan epidermis tabakasını yeniliyor ancak Madecassol, pek çok rakibine göre daha az yan etki ile işlev görüyor olsa da, etki süresi de biraz daha gecikmeli. Madecassol’ün çatlak gibi derin ve kesin çözümü zor bir cilt probleminde daha etkili olabilmesi için, günde 1 ya da 2 defa vücut çatlaklarınız olduğu bölgeye sürülmesi ve sürdükten 1 saat kadar sonra, bölgeye buz ile bastırarak masaj yapılması ve bu sayede merhemin deri altındaki gözeneklere daha hızlı ve kolay ulaşması hedefleniyor. Ayrıca buz masajı sayesinde kan dolaşımını arttırdığınız cildinizdeki hücre yenilenme süreci de tetiklenmiş oluyor.

Aloe Vera ve Badem Yağını Karıştırıp Çatlaklara Sürün

Aloe vera, cilt dokusunu iyileştiren, her türlü yara, yanık izi, sivilce izi gibi cilt tahrişlerine ve tahribatlarına iyi gelen mucizevi bir doğal ürün. Badem yağı deseniz aynı şekilde, hem mükemmel bir cilt besleyici, hem nemlendirici hem de doku onarıcı. Bu ikili bir araya geldiğinde ve uzun soluklu ve düzenli şekilde çatlakların üstünde kullanıldığında, gerçekten fark yaratıyor ancak çok eskiden oluşmuş, deride yırtık var gibi görünen, geniş ve derin, çukur ve beyaz çatlakları sadece doğal yağlarla tümüyle geçirme beklentisine girecek olursanız, sonucun hüsran olacağını şimdiden söyleyebiliriz ancak henüz oluşmaya yüz tutmuş çatlaklarınıza badem yağı ve aloe vera jeli karışımı sürerek, gerçekten şahane sonuçlar elde edebilirsiniz.

Isıtılmış Kantaron Yağı ve E Vitamini Serumu

Kantaron yağı; hem sarısı hem kırmızı ise cilde ve sağlığa onlarca faydası olan bir ürün. Kantaron yağının cilde faydaları yazısından tüm yararlarını öğrenebilirsiniz ancak çatlakların tedavisinde tek başına yeterli olmasa da, Evingen ampül v.b. bir E vitamini takviyesi ile karıştırılarak kullanıldığında, cildin elastikiyetini muazzam şekilde arttıran, kolajen üretimine katkı sağlayan, cildin sıkılaşarak toparlanmasına yardımcı ve çatlakların görünümünü farkedilir şekilde azaltan mucizevi bir ev yapımı çatlak kremi haline dönüşebiliyor.

Sizlerin de çatlak tedavisinde kullandığınız, etkili ve ekonomik çözüm yollarınız, alternatif yöntemleriniz var ise, yorumlar aracılığıyla bizlere iletebilir, çatlaklarım nasıl geçer diye kara kara düşünen diğer okuyucularımıza fikir verebilirsiniz.

Fito Krem ile Contractubex Karışımı

Bir tanesi etkili bir leke giderici ( contractubex), cilt onarıcı ve hücre yenileyici, diğeri ise ( Fito merhem) mucizevi bir yara yanık kremi, cilt tahribatı giderici. İkisi bir araya geldiğinde ise etkili bir çatlak kremi oluşturuyor

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.