Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Borç Para Veren Hayırseverler

28.02.2023
544
Borç Para Veren Hayırseverler

Borç para veren hayırseverler, zor durumda olan ve paraya sıkışmış kişiler için genellikle vakıflar aracılığı ile senetli olarak borç para verebilmektedirler. Senetli bir şekilde yalnızca bazı incelemeler ve değerlendirmeler yaparak kişilere istediği tutarda veya kendi belirledikleri tutarlarda senet imzalatarak uzun bir ödeme vadeli borç para verebilmektedirler. Bu borç para veren hayırseverler, bu işi yardım vakıfları aracılığıyla yapabildiği gibi amacı yardım olmayan vakıflarla veya bizzat elden borç alma şeklinde de yapabilmektedirler.

Paraya ihtiyacı olup, bankadan çeşitli sebeplerle veya kredi notu dolayısıyla kredi çekemeyen, yakınlarından para bulamayanlar ve yardıma ihtiyacı olanlar için el uzatan bu hayırseverler, kendi varlıklarını ihtiyaç sahipleriyle paylaşarak büyük bir sevap işlemektedirler. Borç para veren kişiler, çeşitli meslek gruplarına sahip olabilirken verecekleri parayı senet imzalatarak vermekte ve kişiler bu seneti azar azar ödeyerek borçlarını kapatabilmektedir.

Borç Para Veren Hayırseverler

Borç Para Veren Vakıflar

Borç para veren vakıflar genellikle hayır kuruluşları olarak karşımıza çıksa da kuruluş amacı çok farklı olsa da yardıma muhtaç kişilere el uzatan da birçok vakıf bulunmaktadır. Kişilerin ihtiyaç duydukları mali destek için borç para hizmeti sunan vakıflar, hatta kimi zamanlarda durumu çok kötü olanlara direk yardım ederek borç olarak vermemektedirler. En çok dikkat çeken ve bu konuda oldukça duyarlı olan borç para veren vakıflar listesinde özellikle şu vakıfların adını verebilmek mümkündür;

  • SEY Vakfı
  • AHBAP
  • Vehbi Koç Vakfı
  • Türk HAVAK

Borç Para Veren Hayırseverler

Tefeci Borç Para

Tefeci borç para konusunda yardım isteyen kişilere yardımcı olsa da yasal olmayan ve oldukça tehlikeli bir durumdur. Kesinlikle tercih edilmemesi gereken bu yöntem, özellikle borcunuzu zamanınızda ödeyemediğinizde zorbalığa kadar gidebilecek tutumlarla karşılaşmanıza sebep olabilir. Tefeciler genellikle tehlikeli insanlardan oluştuğu için hiç bulaşılmaması kesinlikle daha iyidir. Bu nedenle tefeci borç para yerine diğer mantıklı ve güvenilir yöntemleri denemek çok daha mantıklı olacaktır.

Tefeciler, senetle veya söz karşılığı verdikleri borçlara hem çok yüksek faizler eklemekte hem de ödenememesi durumunda çeşitli sıkıntılı durumlara yol açabilmektedirler. Bu nedenle bu yöntemi asla denememeniz önemlidir.

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.