Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Bayan Saç Boyası Renkleri ve İsimleri

28.02.2023
2.280
Bayan Saç Boyası Renkleri ve İsimleri

Birbirinden güzel ve iddialı saç renkleri ile biz bayanlar hem görünüşümüzü yeniliyoruz hem de kendimizi daha mutlu ve huzurlu hissediyoruz. Yüzlerce saç rengi arasından kendimize yakışan tonu bulmak, uygun tonu yakalamak ve yaptırmak çoğu zaman stres yaratsa da sonucunda her birimiz çok mutlu ayrılıyoruz. Saç renkleri kişinin ten rengi ve saç yapısıyla alakalı olmakla birlikte çok dikkatli seçim yapılmalı ve mutlaka boyatmadan önce teknolojiden de yararlanarak bu tonun yakışıp yakışmayacağı kontrol edilmelidir. Şimdilerde hem telefondan hem de bilgisayardan yapabileceğiniz bu kolay ve basit işlem için pek çok uygulama bulunmakta. Son zamanların en trend saç renkleri ve saç kesim modellerini sizler için derledik. İçlerinde saç modellerinden, hangi saç rengi kimlere yakışırdan ve hangi sezon ve mevsimde hangi saç renkleri moda oluyor bunlardan bahsetmek istiyoruz. Siz de saçlarınıza yepyeni bir görünüm kazandırmak istiyorsanız karar vermeden önce bu yazımı mutlaka okumalısınız. En moda saç renkleri ve modelleri bu yıl sizi çok daha havalı ve güzel gösterecek.

 

En Popüler Saç Renkleri Hangileridir?

Bal Karamel Saç Rengi

Bal karamel saç rengi karamelin en gösterişli ve şık tonlarından birisidir. Özellikle açık kumral tenli ve beyaz tenli kişilere çok yakışmaktadır. İyi bakıldığı takdirde güneş altında ve ışıkta oldukça güzel parlayan ve göz alıcı bir yumuşaklığa sahip olan bal karamel rengi uzun saçlarda çok ama çok güzel durmakla birlikte dalgalı kısa saç modellerinde de çok dikkat çekmektedir.

 

 

Sütlü Kahve Saç Rengi

Adından da anlaşılacağı gibi sütlü kahve genellikle kumral kişilere çok yakışmaktadır. Güzel ve dikkatli bakıldığında kolayca fark edilebilir bir güzelliğe sahip olan bu renk bakımı yapılmadığı taktirde oldukça göz yorucu görünebilir. Eğer bu saç rengini düşünüyorsanız mutlaka haftanın Bir günü saç bakım günü ilan etmeli ve asla aksatmamalısınız. Bu saç rengi ile hem uzun saçı hem de kısa saçı kolaylıkla kullanabilirsiniz.

 

 

Çikolatalı Kahve Saç Rengi

Kahve saçların en zengin ve gösterişli tonlarından bir tanesi olan çikolatalı kahve tonu hemen herkese çok yakışacak saç renklerinden bir tanesidir. Özellikle beyazları kapatmakta oldukça etkili olan bu renk hem ileri yaşlarda hem de genç yaşlarda gönül rahatlığıyla kullanılabilen bir tondur. Çikolatalı kahve rengi uzun saçlarda da çok hoş olsa bile genellikle orta ve kısa boylu saçları da çok daha dikkat çekici ve güzel durmaktadır. Eğer bu saç rengine güzel bir bakım yapıyorsanız dalgalı saçlarda vereceği ışıltı etkisini hiçbir renkte bulamayabilirsiniz.

 

 

Böğürtlen Kızılı Saç Rengi

Açık tenli ve kumral tenli kişilerde adeta gözleri mıknatıs gibi üzerinde toplayan böğürtlen kızılı rengi kızılın daha koyu ve daha parlak bir tonudur. Özellikle renkli gözlü kişilerde ifadeyi daha zengin ve belirgin bir hale getiren bu renk özellikle erkekler tarafından da çok beğenilmektedir. Böğürtlen kızılı rengi kullanacak olan kişilere tavsiyemiz mutlaka her gün saçlarını parlatıcı etkili serumları ile beslemelidir. Çünkü parlaklık ve ışıltı bu rengi en güzel gösteren etkilerden bir tanesidir.

 

 

Altın Çikolata Saç Rengi

Koyu kahve renginin ışıltılı bir alt tonu olan altın çikolata rengi ten renginiz ne olursa olsun mutlaka yakışacaktır. Yoğun bir kahvelik ağrıyor ve her daim bakımlı ve havalı görünmek istiyorsanız hem sizi çok yormayacak hem de güzelliğinize güzellik katacak olan bu renk tam da size göre. Her uzunlukta ki saç boyunda kolaylıkla kullanabileceğiniz ve sık bakım istemeyen bu renk özellikle çalışan bayanların sıkça tercih ettiği saç renklerinden bir tanesidir.

 

 

Patlıcan Moru Saç Rengi

Açık renkli kişilerin hiç düşünmeden kolaylıkla tercih edebilecekleri bir renk olan patlıcan moru hem dikkat çekici hem de gizemli bir renktir. Çünkü patlıcan moru ışıksız bir ortamda siyaha yakın görünürken ışıltılı ve güneşli ortamlarda adeta tüm gizemini sergiler. Özellikle orta boy saç modelleri ile çok gösterişli olan bu renk tıpkı diğer çarpıcı renkler gibi biraz fazla bakımı istemekte.

 

 

Karadut Siyahı Saç Rengi

Oldukça kalıcı bir renk olan karadut siyahı rengi çok esmer olmamak kaydıyla hemen her cilt tonundaki kişilere yakışmaktadır. Çok yorucu bir bakım gerektirmeyen bu renk iki haftada bir yapacağınız ev yapımı saç bakım maskeleri ile uzun süre canlı ve parlak kalacak renklerden bir tanesidir. Özellikle uzun saçlarda ve düz model kullanmak kaydıyla çok dikkat çekici ve göz alıcı olan karadut siyahı gençlerin son zamanlardaki saç renklerinden bir tanesidir.

 

 

Küllü Sarı Saç Rengi

Bu rengi tutturmak biraz zor olsa da özellikle açık ten rengine sahip kişiler ve çok hoş durmaktadır. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise saç yanlış boyandığında yeşilimsi bir tona kaçma riski bulunmaktadır. Bu anlamda mutlaka kuaförle konuşmalı ve kendinizi profesyonel ellere teslim etmelisiniz. Bunun dışında canlılığı ve parlaklığı ile hemen her ortamda kendisini belli eden ve dikkat çekici saç renklerinden bir tanesidir.

 

 

Bal Köpüğü Saç Rengi

Hafifçe bronzlaşılmış olan yaz günlerinin sonunda tercih edebileceğiniz oldukça şık duran bu saç rengini kendi evinizin konforunda da kolaylıkla elde edebilirsiniz. Saç rengi çok koyu olmayan kişiler soğan kabuğu ile yapılan bir saç kürü ile de bu rengi birkaç denemenin sonunda doğal olarak elde edebilmektedir. Bunun dışında saç boyaları ile de kolaylıkla yapabileceğiniz basit işlemlerin sonunda balköpüğü saç rengini bakım yapmak kaydıyla uzun süre canlı ve göz alıcı bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

 

Dore Kahve Saç Rengi

İçerisinde altın renklerinde balyajlar varmışçasına parlayan ve oldukça canlı görünen bu saç rengi tüm cilt rengine sahip kişilere yakışmaktadır. Özellikle doğal ışıktan yani güneş ışığının altında oldukça göz alıcı ve ilgi çekici olan dore kahve saç rengi kolaylıkla evde uygulanabilecek kutu boyalar ile de elde edilebilir. Haftalık saç bakım maskeleri ile de çok yorucu olmayan ve basit bir bakım isteyen bu saç rengini genellikle doğal görünümlü örgü modellerle kullanabilir.

 

 

Akaju Kahve Saç Rengi

Açık saç renginin üzerine uygulandığında daha farklı koyu saç renginin üzerine uygulandığında ise bambaşka bir renk gibi görünen akaju kahve ilk birkaç yıkamadan sonra olması gereken rengi veriyor ve kolaylıkla dönüyor ayrıca oldukça güzel ve göz alıcı görünüyor. Akaju kahve hemen herkese yakışabilecek doğal duran bir saç rengidir. Beyazlarınız varsa ve beyazlarınızı bu saç rengini kullanarak kapatmak istiyorsanız da çok beğeneceğiniz bir sonuç elde edeceksiniz. Uzun süre kalıcılık sağlamak için ise ayda bir defa dipleri yeniden boyamak gerekmekte.

 

 

Fındık Kabuğu Saç Rengi

Açık tonlarda olan ve doğal görünen bir saç rengi elde etmek istiyorsanız fındık kabuğu saç rengi tam da size göre. Son zamanlarda oldukça popüler olan bu saç rengi genellikle kumral ve açık tenli kişilere çok yakışmaktadır. Özellikle uzun ve dalgalı saçlarda çok daha belli olan bu renk örgü modeli ile de çok güzel durmaktadır. Çok yoğun bir bakım gerektirmediği için çalışan kadınlarında tercih edebileceği doğal görünen saç renkleri alternatiflerinden birisidir.

 

 

Bakır Kızıl Saç Rengi

Kimisi için İrlanda kızılı kimisi içinse Hürrem kızılı olarak geçen bu renk yalnızca açık ten rengine sahip kişilere yakışmaktadır. Her ne kadar çok güzel bir renk olsa da çok fazla aktığı ve çok fazla bakım gerektirdiği için yoğun iş saatlerine sahip çalışan bayanlara göre bir renk değildir. İyi bir bakım yapılmadığı takdirde saçı fazlaca yoran ve yıpratan bu renk her ay düzenli bir saç bakımı ve her hafta nemlendirici bir saç bakım maskesi istemektedir.

 

 

Gece Kızılı Saç Rengi

Ne kıpkırmızı ne de turuncu olmayan oldukça göz alıcı ve çarpıcı bir renk gece kızılı. Kumral tenli ve beyaz tenli herkese çok yakışan bunu yanda çok esmer olmamak kaydıyla esmerlerin de kullanabileceği ideal saç renklerinden birisidir. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra hızlı aktığı ve çok çabuk renginin kayboldu bir renk olması dolayısıyla ya sürekli saçlarınızı boyamalı ya da çok iyi bir bakım yapmalısınız. Gece kızılı içerisindeki gizemli parlaklık ile herkesin ilgisini çekebilen ve pek çok erkeğin de en beğendiği saç renkleri arasında. Yeşil gözlü kişilere çok ama çok yakışan bu saç rengi loş ışıkta da harika bir hal alır.

 

 

Koyu Sarı Saç Rengi

Sarı renkli saçlardan vazgeçmeyenlerin bir numaralı rengi olan koyu sarı saç rengi esmer kişilerin dışında hemen herkese yakışabilen ve oldukça kullanışlı bir saç rengidir. Erken de saat renkleriniz daha koyu ise yaklaşık bir iki ay kadar sonra diplerden mutlaka koyu saçlar geleceği için yeniden git boyası yapmanız gerekmektedir. Sarı saçları istediğiniz her modelde isterseniz düz isterseniz dalgalı isterseniz de örgülü kullanabilirsiniz. Çünkü sarı saçlar her modeli başarı ile kaldırır ve çok güzel gösterir.

 

 

Küllü Kumral Saç Rengi

Pek çok kumral tene sahip kişinin doğal olarak sahip olduğu ve bunun yanı sıra diğer bayanların da elde etmek istediği en güzel açık renkli saçlardan birisidir. Özellikle de beyaz tenli kişilerde çok doğal ve güzel durmaktadır. Küllü kumral evde kolayca elde edilebilecek bir renk değildir. Denemenizde bir sakınca olmasa da yeşile dönebilecek bir zemin hazırlamak kısa sürede zararlarını da gösterecektir. Bu anlamda her sarıya dönük saç renginde olduğu gibi mutlaka işin uzmanı bir kişiden yardım almalısınız. Küllü kumral saç renklerini istediğiniz her boysa saçlar ile kullanabilirsiniz. Her saç modeli ile de çok güzel bir uyum yakalayan bu renk son yılların en favori saç rengidir.

 

 

Platin Sarı Saç Rengi

Çok açık renk bir sarı olan ve genellikle çok fazla yapay duran renklerin de başında bulunur. Her gün düzenli bakım gerektiren bu renk saçlar bakımsız kaldıklarında bunu çok çabuk belli ederler ve genellikle de koyu renkli kişiler tarafından seçilmeleri halinde çok uyumsuz ve yapay göründükleri için tercih ederken dikkatli davranmak gerekmektedir.

 

Tüm sezonların en popüler saç renkleri bu şekildeydi. Eğer siz de hem en güzel ve göz alıcı hem de size en yakışacak olan saç rengini bulmak istiyorsanız umuyoruz ki yazımız aklınızdaki soru işaretlerine yanıt olmuştur. Saç renkleri ve tonları her yıkamada değişmekte ve yalnızca düzenli bakımda aynı tonda daha uzun süre kalmaktadır. Bu anlamda saç rengini severek kullanıyorsanız ve üst üste boya yapmaktan hoşlanmıyorsanız mutlaka düzenli saç bakımınızı yapmalı ve saçlarınızı asla nemsiz bırakmamalısınız. Ayrıca saçlarınızı doğal yağlar ile beslemeli ve kozmetik markalarının çıkardıkları kimyasal içerikli saç bakım ürünlerini kullanırken de mutlaka dikkat etmeli ve saçlarınızın iyiliği için doğal bakım kürlerine yönelmelisiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.