Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Bacaktaki Batık Lekeleri Nasıl Geçer?

Bacaktaki Batık Lekeleri Nasıl Geçer?

Lekeleri oluşturan şey batığın kendisi değil, batıkları kurcalamanız ve doğru olmayan yöntemlerle çıkarmaya çalışmanız, yanlış ağda ve epilasyon uygulamaları dememiz herhalde çok yanlış olmaz ancak durumun yeterince sinir bozucu olması yetmezmiş gibi bacak batıklarının ardından oluşan lekeler sizi tamamen çıkmaza sokuyorsa, yazın kısa şortlar, etekler ve elbiseler giyemeyecek duruma geldiyseniz, bacaktaki batık lekelerini geçirerek bir kaç ipucumuz var. Hızlı ipucu olarak da limon suyunun batık lekelerini geçirmekte de çok başarılı olduğunu hemen söyleyelim.

Bacaktaki Batık Lekelerini Geçirmek İçin Etkili İpuçları

 

https://www.youtube.com/watch?v=bqSRgi7Hz4Y

  • Suna Dumankaya’dan Bacaktaki Lekeleri Kir Gibi Çıkaran Limon Suyu Tarifi

Bacaklardaki batıkların oluşturduğu izlerin etkin şekilde ortadan kaldırılması için uzman Suna Dumankaya limon sulu tarifinde şunları söylüyor;

Bir kahve fincanı yulaf ununu, bir limon suyunu, limon suyu kadar eşit miktarda hint yağını, badem yağını ve bir çorba kaşığı ıslatılmış kili karıştır.

Koyu olursa bir çorba kaşığı su da ilave et. Bacağına sür ve 5 dakika sonra ovarak çıkar. Bu lekeler bacaktan kir gibi çıkacaktır.

Haftada bir gün 30 dakikanı bu işleme ayır.

  • Aspirin Kürü ile Bacak Lekelerinin Giderilmesi

Aspirini ılık bir kaç damla su ile erittikten sonra, üstüne dökeceğinzi bir miktar kantaron yağını bacaklarınıza krem sürer gibi sürerseniz ve bu işlemi sık sık tekrarlarsanız bir kaç hafta içinde bacaklarınızdaki izlerin solmaya başladığını görebilirsiniz ancka bu yöntemden bir mucize beklememelisiniz.

  • Karbonat ve Yoğurt Bacak Maskesi

Yoğurdun cilt lekelerini giderici ve beyazlatıcı etkisini bilmeyen yoktur. Karbonat da diş temizliğinden tutun daha pek çok alanda doğal leke giderici olarak kullanıldığından bu iki mucizevi ürünü birbirine karıştırarak elde edeceğiniz kreme bir de bir kaç damla limon sıkar ve zeytinyağı damlatırsanız tadından yenmez. Ama yemeyin zaten 🙂 Bacaklarınızdaki batık izlerine sürün ki bir an önce geçsin, siz de yazın ten rengi çorap giymek zorunda kalmadan rahatça ve kendinize güvenerek ortalarda dolanabilin.

  • Şekerli Peeling ile Batık İzleri Tedavisi

Çok basit ancak çok etkili bir diğer yöntem ise şeker ve limonu karıştırarak yapacağınız peelingi bacaklarınıza uygulamak. Uyguladıktan sonra bir 20 dakika kadar beklediğinizde karışımının bacaklarınızın üstünde kuruduğunu görecekseniz. daha sonrasında hafif hareketlerde bu katmanı kaldırarak, altındaki lekeli ölü derinin de kalkmasını böylece bacaklardaki batık lekelerinin renginin solmasını sağlayabilirsiniz.

  • Lazer Epilasyon / İğneli Epilasyon

Ağda yaptırmak yerine bacaklarınıza özellikle de batık olan kıl köklerine tercihen iğneli ancak yokluğunda lazer epilasyon yaptırmak ise aynı bölgede kırık ve sertleşmiş olarak çıkmaya meyilli kıl köklerini kurutarak bacaklarınızda koyu renkli ve can sıkıcı izlerin ve siyah nokta şeklinde batıkların görünümünü tamamen ortadan kaldırmak için radikal bir çözüm olacaktır.

  • Leke Kremleri Kullanımı

Contractubex krem, Madecassol, Expigment gibi hücreleri yenileyerek, cildi soyarak ve ölü deriyi attırarak lekelerin giderilmesini sağlayan medikal kremleri kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Oldukça etkili bu leke kremlerini kullandıktan sonra güneşe çıkmadan önce kremi iyice bacaklarınızdan temizlediğinize ve yapacağınız her işlemden sonra, bacaklarınızı kıl köklerini beslemeden yumuşatan uygun bir nemlendirici krem ya da doğal yağ ile nemlendirdiğinize emin olmalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.