Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Avakado Yaprağının Zararları ve Yan Etkileri

01.05.2020
1.598
Avakado Yaprağının Zararları ve Yan Etkileri

Sağlığa olan sayısız faydası yanı sıra, aşırı tüketim ya da yanlış kişiler tarafından yanlış zamanlarda kullanıldığında son derece tehlikeli ve muazzam sakıncalı yan etkileri bulunan  avokado yaprağının zararları nelerdir bilelim ve avokado yaprağı çayı tüketimini sağlığa zararları açısından neden abartmamamız gerektiğini öğrenelim;

Avakado Yaprağının Zararları Nelerdir?

  1. Hamilelik ve Emzirme Döneminde Süt Kanallarına Zarar Vererek Anne Sütünün Azalmasına Yol Açar. avokado yaprağı çayı da pek çok bitki çayı gibi, gebelik döneminde kesinlikle tüketilmesi sakıncalı bitkilerdendir.
  2. Hipersensitivitesi ve Alerjisi Olan Kişilerde Ciltte Kaşıntı, Kabarma, Acıma Hissi ve Kusmaya Yol Açabilir.
  3. Yüksek dozda avokado tüketimi sonrasında El ve ayaklarda uyuşma, mide bulantısı, bağırsaklarda irritasyon, kusma, migren ağrıları, ateş, astım ve nefes darlığı, halsizlik, baş dönmesi gibi grip tarzı semptomlar görülebilir.
  4. Karaciğer hasarına yol açabilir. Estragol ve anetol adlı kimyasal maddeleri içerebilen bazı tip Avakado yaprağı yağları özellikle karaciğere ciddi zararlar verebilir ve fonksiyonunu bozabilir.
  5. Latex allerjisi olan kişiler tarafından kullanılması, anaflaktik şoka kadar götürebilecek reaksiyonlara yol açabilir.
  6. Kolestrolü haddiden fazla düşürebilir. Vücudunuzdaki iyi kolestrol seviyesinin dengesini bozabilir.
  7. Yüksek kalorilidir. Avokado ve yaprağının içerdiği yağ özellikle kilo vermeye çalıştığınız bir diyetteyseniz, diyet performansınızı kötü yönde etkileyebilir.
  8. Ağız içinde yara, yanma, kaşınma ve dilin şişmesi gibi tepkilere yol açabilir.
  9. Ödem giderici ilaç kullanıyorsanız, avakado yaprağı ilaçtan aldığınız faydayı sekteye uğratabilir.
  10. Yaralanma ya da ameliyat öncesi durumlarda kanı aşırı inceltir ve sulandırır. Tehlikeli olabilir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.