Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Aseket Ne İşe Yarar ? , Aseket İlaç

Aseket Ne İşe Yarar ? , Aseket İlaç

Aseket Ne İşe Yarar ? , Aseket İlaç

Aseket ilacı genellikle ameliyat sonrasında oluşan ağrıların giderilmesi , Akut kas iskelet sistemi ağrılarının tedavisinde kullanılır . Ama günümüzde adet (regl sancıları ) ağrılarının geçmesi içinde tüketilmektedir. ” nonsteroid antiinflamatuvar ilaçlar = NSAİİ ” grubuna dahil ağrı kesici, iltihap giderici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. 

Aseket içinde etken maddelerden en önemlisi Parasetamol maddesidir. Bu madde sayesinde diğer kas gevşetici , ateş düşürücü ilaçlar ile ortak nokta sağlıyor . Bu ilaç 25 mg/500 mg ; Beyaz renkli, oblong, iki yüzü de dışa doğru bombeli (bikonveks) 20 film kaplı tablet içeren şeffaf PVC/PVDC/Alüminyum folyo blister ambalajlarda piyasaya sunulur.

Bedeniniz de ki ağrı ve iltihaba sebep olan etkenlerin dindirilmesinde yaygın olarak kullanılan bir ilaç olmaktadır. En güçlü ağrı kesicilerden biridir. Majezik ve ya diğer şeker gibi tüketilen ilaçlardan değildir. O yüzden herkes tarafından çok bilinmeyen bir ilaçtır.

Bu konu ile alakalı diğer en çok okunan yazılarımızı sizlerle paylaşıyoruz. Başlıklara tıklayarak kolayca ulaşabilirsiniz.

Aseket Ne İçin Kullanılır ?

 1. Parasetamol ağrı kesici olarak çeşitli ağrıların tedavisinde ve ateşli hastalıklarda ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılır.
 2. Damla hastalığında görülen eklem iltihabı (akut gut artriti) tedavisinde
 3. Sırt eklemlerinde sertleşme ile seyreden ağrılı ilerleyici bir romatizmal hastalık olan ankilozan spondilitin belirti ve bulgularının tedavisinde
 4.  Eklemlerde ağrı ve şekil bozukluğuna neden olan devamlı bir hastalık olan romatoid artritin belirti ve bulgularının tedavisinde
 5. Kireçlenme  belirti ve bulgularının tedavisinde
 6. Akut kas iskelet sistemi ağrılarının tedavisinde
 7. Ameliyat sonrası (postoperatif) ağrı tedavisinde
 8. Ağrılı adet görme (dismenore) tedavisinde kullanılır.

Aseket Fiyat 2022

2022 yılında ilaç sektöründe ki yapılan zamlardan sonra her ilaç payına düşen zamı aldı ve fiyat artışları yaşandı . Aseket 2022 fiyatı 24, 65 TL’dir. Reçeteli ve ya reçetesiz olarak eczanelerden temin edebilirsiniz. 

Asaket Yan Etkileri

Kullandığınız her ilacın yan etki gösterme ihtimali vardır. Her ilaçta olduğu gibi bu ilacında yan etkileri mevcuttur. Aşağıdaki olaylardan birini yaşarsınız lütfen ilaç kullanımını bırakıp doktorunuz ile görüşün.

 • Kanlı öksürük veya kahve telvesi şeklinde kusma gözlemlenebilir,
 • Siyah, kanlı, katranımsı dışkı, konuşmada bozukluk olabilir,
 • Görme veya denge problemleri yaşanabilir,
 • Cilt, ağız, göz ve genital bölgede yara oluşabilir,
 •  Bayılma, şişlik, ani kilo alma, göğüs ağrısı, halsizlik hissedilebilir,
 • Nefes darlığı , nefes almada güçlük çekme ( dil ve boğazda şişme durumları)

Aseket Kullananlar , Aseket Kullanıcı Yorumları

İnternet üzerindeki platformlarda bu ilacı kullananlar ve tecrübelerini paylaşanların yorumlarını sizler için derledik.

 • ” grip olunca acile gittim. doktor antibiyotikle beraber bu ilacı yazdı. 3 gündür günde birer sefer alıyorum ama bugün yanaklarımda sivilcemsi kabarıklıklar çıkmaya başladı. hiç yaşamadım daha önce böyle bir şey panik oldum. acaba benim mi içindeki bir maddeye alerjim var yoksa ilaçla ilgili genel bir durum mu bilemedim.

 • ağrı kesici lakin keskin ağrılarınızı ancak 6-7 saat kesiyor sonra tekrar içmeniz lazım.not: yoğurt ile birlikte tüketmeyin, etkisini azaltıyor.. !

 • az önce diz ağrım için aldığım ağrı kesici. sözlükte başlığına henüz bir entry girilmiş. beklenmedik olumlu veya olumsuz bir etkisi olursa buraya edit gelir  .edit: gece diz ağrımı kestiğini söylebilirim. beklenmedik bir etkisini ise yaşamadım. edit2: yerine arvelesi kullandığım oldu kesinlikle arvelese nazaran çok daha güçlü bir ağrı kesicidir.

 • diş agrisi icin kullandigim ilac. yarim saat gecmeden etkisini gosteriyor. severek iciyoruz.

 • migrenimi 15 dk içinde keser kendisi. montlarımda, çantamda, evimde, arabamda bulunur.

 • sırt tutulması için de oldukça etkili olan ağrı kesici. ”

Herkese sağlıklı günler dileriz. Sizin de bu konuda paylaşmak ve ya sormak istediğiniz bir nokta var ise lütfen yorum yapmaktan çekinmeyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.