Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Civasız Arnavut Aklık Kremi Kullananlar ve Yorumları

Civasız Arnavut Aklık Kremi Kullananlar ve Yorumları

civasız neven yağlı arnavut kremi nedir ne işe yarar

Arnavut kadınlarının uzun yıllardır kullandıkları; Türk kadınları arasında da güzelliklerinin bu sırrını merak etmekten yola çıkarak keşfedilmiş Arnavut kremi; düzenli kullanımda ciltte mucizevi etkiler yaratıyor..!

Arnavut kremi kullananlar, özellikle civasız aklık kremi markalarının uygulanmasını tavsiye ediyorlar!

Aklık Kremi Kullananların Yorumları

 • Hiç anlattıkları gibi değilmiş ne yazık ki hayal kırıklığına uğradım. Bütün param da boşa gitti. 1 alana 1 bedava gibi kampanyalara inanmayın. İlla deneyecekseniz tek bir kutu krem alın yeter
 • Ben evde yaptım Arnavut kremini ama neven yağı bulamadığım için midir bilmiyorum yeterince faydasını göremedim ama cildimi kesinlikle yumuşatıp siyah noktalarıma da iyi geldi. Neven bulabilirsem bir de öyle deneyeceğim.
 • Ben Birsen Hanım’ın Arnavut kreminden çok memnun kaldım. Öyle mucizeler yarattığını söyleyemem ama cilt rengini 1 ton kadar beyazlattı.
 • Aklık kremini ilk kullandığım 3 hafta hiç bir faydasını göremesem de nasılsa aldım artık diye kullanmaya devam ettim. 4. haftanın başından itibaren tüm lekelerim birer birer geçmeye başladı
 • Arnavut kremi sayesinde yüzüm daha aydınlık görünüyor. Teşekkürler

Ciltteki lekeleri giderme, sivilce izlerini geçirme, yanık ve yara izlerinin görünümünü azaltma, çillerin rengini açma ve belirsizleştirme ve ten rengini bir kaç tona kadar açarak cildi beyazlatma özellikle sayesinde halk arasında Aklık Kremi olarak da anılan, asıl adı Arnavut Kremi olan, mucizevi özellikte bir beyazlatma kreminden bahsedeceğiz sizlere..

Lekelerinizi giderek ten renginizi açan diğer krem markaları için cilt beyazlatıcı krem adlı yazımıza da bakabilirsiniz.

Aklık kremi hakkında araştırma yapan okuyucular, genelde içerisinde civa barındırdığı gerekçesiyle tereddütte olduklarından, civasız markaları nereden satın alabileceklerini ya da neven yağı gibi malzemeleri nereden bulup da Arnavut kremini evde yapabileceklerini de araştırıyorlar. Tüm bu konulara teker teker sizler için değineceğiz.

 

Arnavut Kremi Nedir?

Arnavut kremi, içerisinde temel olarak arbutin ve neven yağı barındıran, Arnavut kadınlarının bembeyaz, akça pakça, lekesiz ve tek bir siyah nokta bile olmayan, taze ve berrak güzel yüzlerini borçlu oldukları, kozmetik sektörü bu kadar gelişmemişken, Arnavutların evdeki malzemelere neven karıştırarak yaptıkları ve hem yüzlerine hem de vücutlarına kullanarak beyazlamak ve güzelleşmek için kullandıkları bir krem.

Ne İşe Yarar? Kullanım Alanları?

 1. Ciltteki kahverengi lekeleri giderir; yüzdeki ve el üstündeki yaşlanmaktan kaynaklı koyu renkli lekeleri geçirir ya da görünümünü azaltır
 2. Sivilce izleri ve akne lekelerini hafifletir; sivilce izlerinizi özellikle de derin ve çukurlaşmış akne izlerini geçirmek istiyorsanız, diğer etkili krem markaları için sivilce izleri için kremler adlı yazımıza bakabilirsiniz.
 3. Güneş lekeleri gibi yüzdeki istenmeyen lekelere iyi gelir.
 4. Yara ve yanık izlerinin görünümünü tamamen geçirmese de hafifletir. Daha etkili bir ürün için Madecassol merhem yazımıza bakabilirsiniz.
 5. Ciltteki siyah noktaları azaltır ya da tamamen geçirir
 6. Ciltteki renk tonu eşitsizliklerini giderek, yüzün daha ferah, berrak ve aydınlık görünmesini sağlar.
 7. Arbutin içeriği sayesinde cilt rengini bir kaç tona kadar açarak beyazlatıcı olarak görev görür.

Nasıl Yapılır? Evde Arnavut Kremi Yapabilir miyim?

Evde krem yapımı için ihtiyacınız olan malzemelerin önemli bir kısmını İstanbul’da iseniz Eminönü’deki Mısır Çarşı’nda başka şehirdeyseniz ise herhangi bir büyük aktardan temin edebilirsiniz;

Arnavut Kremi Malzemeleri ve Hazırlanışı:

 • Lanolin
 • Vazelin
 • Beyaz Kil
 • Arbutin Yağı
 • Neven Yağı
 • Portakal Suyu

Lanolin ve Vazelini bir tahta kaşık ya da çatal aracılığıyla iyice karıştırarak eziniz ve ardından beyaz kil ile karıştırıp, krem kıvamına gelmesi için arbutini ve neven yağını da kattıktan sonra, C vitamini mucizesinden yararlanmak için portakal suyunu da ekleyerek, cam bir kavanozda oda sıcaklığında saklamak üzere, Arnavut kreminizi elde edebilirsiniz.

Ek bir not olarak, E vitaminin cilde inanılmaz faydalarını düşünecek olursanız; karşımınızın içine biraz e vitamini ampulü eklemek de isteyebilirsiniz.

Evde Arnavut kremi yapamayanlar ya da aklık kreminden fayda göremeyenler için cilt lekelerini gideren doğal maske tarifleri yazımız da son derece faydalı olabilir.

 

Nasıl Kullanılır?

 • Arnavut kremini uygulamadan önce yüzünüzü iyice temizleyip kir ve bakterilerden arındırınız.
 • Ardından kuruladığonız yüzünüze ince bir tabaka halinde aklık kremini uyguladıktan sonra hafif masaj yaparak yüzünüze kremi dağıtınız.
 • En az 2 saat kadar beklettikten sonra yıkayıp yüzünüzü uygun bir nemlendirici ile nemlendiriniz.
 • Arnavut kremini bir kaç ay boyunca haftada 3 kereden sık olmamak kaydıyla cildinize uygulayabilirsiniz.

Piyasada Satılan En Ünlü Arnavut Kremi Markaları

Evde yapamıyorum ya da malzemeleri hiç bir yerde bulamıyorum diyorsanız, mecburen internetten ya da kozmetik ürünü satan yerlerden satın alacaksınız. Yeterlilikleri ya da faydalılıkları konusunda kesin yorum yapamayacak olsak da, en sık karşımıza çıkan markalar şu şekilde;

 • Birsen Hanım Arnavut Kremi
 • Garlex Arnavut Kremi
 • Biorex Arnavut Kremi
 • Botania Krem
 • Nevplus Aklık Kremi
 • Ottoman Arnavut Kremi

Arnavut Kremi Muadilleri

Arnavut kremi hakkında yapılan yorumlar sizi tatmin etmediyse, cildinizdeki lekeleri giderek daha beyaz ve aydınlık bir yüze sahip olmanızı sağlayacak tüm kremleri bir arada derlediğimiz en iyi leke giderici kremler adlı yazımıza da bakabilirsiniz.

Yorumlar
 1. Zeyneb dedi ki:

  Ama lanolin kanserojen bir maddedir,alerjik ve içinde böcek ilacı buluna bilirmiş nasıl güvenip kullanacağız?

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   Lanolinin kanserojen özelliği hakkında bir fikrim olmamakla beraber, piyasadaki ürünlerin önemli bir kısmı Tarım Bakanlığı onaylıdır. Ancak Sağlık Bakanlığı onaylı olan ürünlere güvenebilirsiniz. Aldığınız kullandığınız markanın izinlerine dikkat edin. sadece arnavut kremi için değil her türlü kozmetik ürün için geçerli bir uyarıdır.