Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Anne Sütünün Cilde Faydaları

Anne Sütünün Cilde Faydaları

Anne sütünün pek çok vitamin ve mineralin yanı sıra yüksek miktarda laurik asit içerdiğini ve cildi yatıştırıcı bir etkiye, anti-mikrobik ve anti-septik niteliklere sahip olduğunu düşünecek olursak, sadece bebeğinizin sağlığı için değil, yetişkinlerin cilt güzelliği ve cilt sorunları için de pek çok faydaları olan bir madde olduğunu söylememiz çok yanlış olmaz.

Anne Sütü Cilde İyi Gelir mi?

Anne sütünün yüze faydaları saymakla bitmez aslında ama yüze sürülür mü diye tereddütte kalan okuyucularımız için cilde faydalarından en yaygın bilinenleri derledik ve bonus olarak da bir adet anne sütü maskesi tarifi verdik;

( İşin dini boyutu konusunda endişe edenler için; bebeğini yeterince besledikten sonra arda kalan fazla sütü, cilt bakım maskesi olarak kullanmakta ve yüzünüze sürmekte hiç bir sakınca yoktur )

Anne Sütünün Cilde Faydaları Nelerdir?

Cilt bakımı yapmak için hem tamamiyle doğal hem de ekonomik bile değil, bildiğiniz bedava bir ürünümüz var! Evet anne sütü! Bebeğinizin sağlığına ve gelişimine olan katkısı kadar, sizin cilt güzelliğinize de katkıda bulunacak bir madde olan anne sütünü hem kendi cildinize hem de bebeğinizin cildine sürerek pek çok faydasından istifade edebilirsiniz;

  • Sivilcelere iyi Geliyor
  • Cildi gerginleştirip daha genç bir görünüm kazandırıyor
  • Güneş yanığı tedavisinde etkili ve lekeleri de gideriyor. – cilt lekeleri için en iyi leke kremi ürünlerinden bile daha iyi!
  • böcek ısırıklarının acısını ve kaşıntısını anında dindiriyor
  • pişikler için bire bir. Bebeğinizin altını açtığınızda biraz anne sütü sürerek tahrişlere karşı koruyabilirsiniz.
  • egzama rahatsızlığının giderilmesinde faydalı
  • Meme ucu çatlakları için şahane bir nemlendirici ve onarıcı!

 

 

Anne Sütünün Sivilceler Üstündeki Etkisi Nedir?

Anne sütünün içinde Allah tarafından pek çok antibakteriyel ve antiseptik ajan bulunduğu için, ciltte ve özellikle de deri altında biriken kirlerin ve yüzdeki bakterilerin giderilmesini sağlamaktadır. Bakteriden kaynaklı sivilce oluşumunun önüne geçen anne sütü maskesi, aynı zamanda iyi bir nem dengeleyici olduğu için, ciltteki fazla sebum yani yağ birikintisini de engeller ve dengeler böylece aşırı yağlanmadan kaynaklanan sivilce sorununa da iyi gelir.

Ayrıca enfekte olmuş, içi irin dolu iltihaplı sivilcelere doğal antibiyotik işlevi görerek iyi gelir ve ödem yatıştırıcı etkisiyle de şişmiş ve kabarmış sivilce kızarıklıklarına iyi gelir.

Sivilce duası yazımızı gördünüz mü?

Cilt Bakımında Üstün Etkili Anne Sütü Maskesi

Egzama – Egzama hastasıysanız veya bebeğiniz yaparsa, anne sütü temizlemede harikadır. Bu, antiseptik, antimikrobiyal ve sakinleştirici güçlere geri döner. Oda sıcaklığında süt kullanın ve etkilenen bölgelere sürün.

Cilt Temizleyici Anne Sütü Maskesi

Anne sütünüzü temizleyici olarak kullanmak için buzdolabının bir kısmını alın. Yüzünüze ve göğsünüze uygulayın ve 5 dakika bekletin. Parmaklarınızın ucuna bir miktar ılık su koyun ve dairesel hareketlerle hafifçe ovalayın, sütü yıkayın. Cildiniz süper yumuşak hissedecek.

Tahriş Giderici ve Yatıtırıcı Killi Anne Sütü Maskesi

İyi çalışan gerçekten iyi bir anne sütü maskesi elde etmek için ekstra bir ürün satın almanız gerekecektir. Bentonite Kili çoğu sağlık mağazasında veya çevrimiçi olarak bulunabilir. Kili kalın fakat sürülebilir bir macun elde edene kadar anne sütüyle karıştırın. Macunu yüzünüze uygulayın ve kurumaya bırakın. Maske kuruduktan sonra yüzünde 10-15 dakika beklettikten sonra yıkayın. Safsızlıkları gidermek ve tahriş olmuş cildi sakinleştirmek için bunu haftada bir veya iki kez yapabilirsiniz.

Anti İnflamatuar Nem Maskesi – Bal, Hindistan Cevizi Yağı, Tümerik ve Anne Sütü

Losyon – Süt sağın ve yüz veya vücut için en sevdiğiniz losyonla karıştırın. Nihai nem bombası için hyaluronik asit ekleyin.

Anne Sütlü Yüz Güzelleştirme Maskesi

Anne sütünüzü taze limon suyu ve doğal ince toz şekerle güzel bir macun kalınlığına karıştırın ve nazikçe kullanarak cildinizi yüzünüze dökün ve dekolte edin. Bunu haftada iki kez yapın. Bunu duşta yapmak zaman kazandırır.

Sivilce Kremi  olarak Anne Sütü

Akne veya rosacea varsa bu krem ​​harikadır. Laurik asit ve antibakteriyel özellikler sert kimyasallar olmadan aknenin doğal olarak temizlenmesini sağlar. Yüzünüze ılık su uygulayın, ardından anne sütünü dairesel hareketlerle cildinize sürün ve kurumasını bekleyin. Yapışkanlık hissederse, biraz daha suyla karıştırmak isteyeceksiniz.

Güneş yanığı şifa sütü

Eğer emzirirken güneş yanığı olursa, şansınız yaver gitmez. Sütün içindeki doğal antikorlar güneş yanığını yatıştırmaya ve iyileştirmeye yardımcı olur. Yapmanız gereken tek şey, sütü cildinize nazikçe ovalamak. Biraz daha fazla rahatlamak için soğutulmuş anne sütü kullanın.

Nemlendirici Anne Sütü Maskesi

Süper güçlü bir nemlendirici yapmak için, malzemeleri bulmak için birkaç tane eklemeniz gerekir. Üzüm çekirdeği yağı ve uçucu yağlar satın alın. Buhur, kuşburnu ve ylang ylang, yaşlanma karşıtı özellikler arıyorsanız denemek için harika yağlardır. Akne ile mücadele gücü arıyorsanız, karışımınıza bir damla çay ağacı yağı ekleyin. Malzemeleri karıştırın ve cildinize sürün. En iyi sonuçları elde etmek için malzemeleri her seferinde taze olarak karıştırmaya çalışın. Bu malzemelere sahip değilseniz, sütü 1-2 hafta boyunca cildinize nazikçe sürün ve nasıl çalıştığını görün.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.