Ana Sayfa / Kremler / Acı Azaltıcı Lokal Anestezik Uyuşturucu Kremler
lokal anestezik kremler ne işe yarar nasıl kullanılır en etkili uyuşturucu pomadlar

Acı Azaltıcı Lokal Anestezik Uyuşturucu Kremler

Microblading,kalıcı makyaj, lazer epilasyon, ağda öncesi ya da dövme gibi işlemlerden önce deriyi bölgesel olarak uyuşturarak acı azaltıcı olarak görev gören  uyuşturucu kremler denince akla gelen ilk markalar Emla ve Anestol olsa da, lokal anestezik olarak kullanılan, piyasada son derece etkili pek çok krem çeşidi mevcut. Lidokain ve prilokain etken maddelerini ana bileşenleri olarak kullanan bu kremler uygun kullanımda mucizevi etkiler yaratıyor!

Advertisements

En Etkili 20 Uyuşturucu Krem

Deri üstündeki sinirleri  bloke ederek sinirler aracılığıyla acının iletilmesini belirli bir süreliğine engel olma mekanizmasıyla çalışan ve lokal olarak uyuşturma sağlayan bölgesel anestezik kremleri, acısız ağda yaptırma lüksünden, yanıkların acısını gidermeye, genital bölgede geciktirici amacıyla kullanmadan, kalıcı makyaj öncesine kadar çeşitli alanlarda kullanabileceğinizi hatırlattıktan sonra, piyasada bulunan ve pek çoğunu da eczanelerden dahi temin edebileceğiniz en iyi 20 uyuşturucu krem tavsiyesine geçmek istiyoruz.

 1. Anestol Pomad: Anestol pomad- Sandoz krem; %5 lidokain içerikli ve yardımcı madde olarak metil paraben, propil paraben, polietilen glikol 1500 ve 6000, propilen glikol içeren, 30 grmlıl alimünyum tüplerde satılan ve her eczaneden reçetesiz bir şekilde temin edilebilecek; meme ucu çatlaklarının acısını azaltmadan, kaşıntı hafifletici olarak kullanımına, yüzeysel yanıkların ağrısının giderilmesinden, ağda öncesi ya da epilasyon öncesi kullanımına kadar çeşitli alanlarda etkili, en çok tercih edilen uyuşturucu krem markasıdır.
 2. Emla Uyuşturucu Krem: Emla krem denince akla ilk gelen geciktirici krem olsa da Emla aslında bölgesel uyuşma ihtiyacı duyulabilecek hemen her türlü durumda güvenle kullanılabilen ancak pahalı fiyatı sebebiyle rakiplerine göre daha nadir tercih edilen bir lokal anestezik pomad. İçinde Lidokain ve Prilokain bileşenleri bulunan Emla ciltteki hücre zarı sinirlerinin işlevini bloke ederek geçici hissizlik sağlar ve bu sayede ağda öncesi ya da lazer epilasyon öncesi kullanım için en uygun ürünlerden bir tanesidir. Yüz bölgesinde de güvenle kullanılabilir.
 3. Dr. numb Krem: Dr. Numb İngiltere menşeeli, su bağlı ve yağsız bir topikal anestezik pomad. Fiyatı biraz pahalı da olsa, özellikle dövme ve piercing öncesi, kalıcı makyaj öncesi ve ağda-epilasyon öncesi kullanımda ciddi işe yaradığı ile ilgili oldukça iddialı bir marka. Tamamen acısız bir deneyim için kalıcı makyajda sustain ara uyuşturucu ile kombine kullanılması tavsiye ediliyor.
 4. Epi krem: Epi ağda öncesi acı azaltıcı krem şeklinde de adı duyulmuş, adından da anlaşılacağı üzere acısız ağda ve lazer epilasyon için kullanılabildiği gibi, dolgu, botox, dermapen gibi iğne ile yapılan ağrılı işlemler öncesi de lokal anestezik etki yaratan başarılı bir pomad.
 5. Gelica krem: Gelica anestezi kremi ise, kulak delme, genital bölge, koltukaltı ve bıyık bölgesi, yüz ve yanaklardaki tüylerin alımı öncesi kullanımı ile ünlü etkili bir diğer krem.
 6. Veet uyuşturucu sprey: Bildiğiniz üzere Veet bir ağda markası. Akıllı bir şirket hamlesi olarak, soğutarak etki eden ve dondurarak uyuşturan özellikli bir ürün çıkarak Veet sprey de uyuşturucu kremlere alternatif bir acısız ağda ürünü.
 7. Lushcolor Topikal Anestezi Kremi: Microblading öncesi kalıcı makyaj ve kaş uzmanlarının birinci tercihlerinden biri olan lushcolor krem ise; yine İngiltere menşeeli hatta Lushcolor Numbing Cream yani hissizlik kremi tam adını almış topikal anestezik krem. Dermaroller ve iğneli epilasyon gibi ağrılı mini işlemler öncesinde de Lushcolor oldukça sıklıkla tercih edilen, nispeten uygun fiyatlı bir ürün.
 8. Biolyn Anestezi Kremi: hepsiburada.com ve n11.com gibi sitelerde adeta yok satan bir krem olan Biolyn ağda,epilasyon,botoks,kalici makyaj uygulamalarindan önce kullanıldığı kadar, bir iddiaya göre vajinusmus sorununa da çözüm sağladığı için yok satan bir ürün. 10 grlık tüplerde satışa sunuluyor.
 9. Whoo:
 10. Biodrops Este Krem
 11. Proaegis Krem
 12. Dr Numb
 13. Tktx Krem
 14. Jetex Krem
 15. Besame Topikal Jel
 16. Vemcain
 17. Kamfolin Pomad
 18. Biosarda
 19. Dr.Dermiss
 20. Block Krem

Lokal Anestezik Kremler Ne İşe Yarar? Nerelerde Kullanılır?

Deriyi bölgesel olarak ve geçici süreliğine uyuşturarak acıyı azaltan uyuşturucu kremler küçük cerrahi müdahaleler öncesi acı duymamak ya da ufak yaralanmalar sonrası acıyı hafifletmek için kullanılabilir. En sık kullanım alanları ise şu şekildedir;

 1. Acısız bir deneyim için ağda öncesi: Kadınların korkulu rüyası ağda işleminden önce bacak, koltukaltı, kol, genital bölge gibi vücut kısımlarına uygun uyuşturucu krem uygulanarak bölgesel uyuşma sağlandıktan sonra acısız ağdanın tadını çıkarabilirsiniz.
 2. Lazer epilasyon öncesi: Kıl köklerini lazerle yakan oldukça etkili ancak aynı zamanda acılı bir işlem olan lazer epilasyondan önce uygulama bölgesine lokal anestezik sürerek konforlu bir seans geçirebilirsiniz.
 3. Microblading Öncesi: Kaş dövmesi ya da kaş kontürü olarak bilinen deri altına yapılan kaş boyama ve tasarım işlemi lokal uyuşturucu pomadlar sayesinde uzun zamandır ağrısız ve acısız şekilde gerçekleştiriliyor.
 4. Dövme Yaptırma Öncesi: Oldukça ağrılı bir işlem olan dövme öncesi de bu tip merhemlerden sürebilirsiniz. Bazı dövmeciler etik olarak dövme öncesi uyuşturucu kullanılmasını istemiyorlar bu konuda da uyarmış olalım.
 5. Dövme Sildirme Öncesi: İstenmeyen dövmeleri lazerle sildirme de oldukça zahmetli ve ağrılı bir işlem
 6. Kalıcı Makyaj Öncesi: Dudak renklendirme ya da göze eyeliner çekme gibi kalıcı makyaj işlemlerini lokal anestezik pomadlar sayesinde konforlu hale getirebilirsiniz.
 7. Piercing ve Küpe Takma Öncesi: Yüzünüze ya da vücudunuza delik açtırarak takacağınız piercing ya da küpe gibi aksesuarları da canınız yanmadan taktırabilirsiniz.
 8. Basur ve Hemoroid Durumlarında Acıyı Azaltmak için: Tedavi süresince bir kaç hafta boyunca ciddi ağrılara yol açabilen basurun acısını hafifletebilirsiniz.
 9. Cinsel İlişkide Geciktirici olarak: Genital bölgeyi uyuşturarak etki ettiğine dair kanıtlanmamış bir inanış mevcuttur.
 10. Yanık durumlarında acıyı hafifletmek için: Deri yanıklarında, deri kendini toparlayana kadar geçen sürede yanıkların acısını dindirmek için uyuşturucu kremler bire bir.
 11. Genital Mantar kaşıntısını azaltmak için: Kendinizi parçalamak istediğiniz vajinal mantar kaynaklı kaşıntıları hafifleterek dayanılır hale getirmek konusunda da bu ürünler bire bir.

Nasıl Kullanılır?

Lokal anestezik kremler genelde işlem öncesi kullanılması durumunda, planlanan işlemden 30-45 dakika önce uygulama bölgesine lokal olarak ve harici olarak – dışarıdan sürerek – tatbik edilir. Uyuşma sağlandıktan sonra ağrısız işleme başlayabilirsiniz.

Yanık gibi durumlar sonrası kullanıldığında ise, açık bir yara olmaması kaydıyla ağrıyı hafifletmek için derhal kullanılabilir. Yıkama gerektirmez. Uyuşturucu kremi uyguladıktan sonra etkisini 1.5 saat kadar kaybedecektir. Gerekli durumlarda etkisini kaybeder kaybetmez yeniden uygulanabilir.

Uyuşturucu krem cildinizde herhangi bir alerjik reaksiyona yol açarsa derhal kullanımını durdurmalı ve bir hekime danışmalısınız.

Bunlara da bakabilirsin!

kükürtlü krem gerçek kullanıcı yorumları

Kükürtlü Krem Kullananların Yorumları

Kükürt kremi; kullananlar tarafından genellikle memnun kalındığı ifade edilen, sivilcelerden siyah noktalara, güneş lekelerinden, cildin …

2 Yorumlar

 1. En etkilisinden en az etkilisine diye liste daha faydalı olur. ve özel bölge yüz gibi hassas bölgelerde, mühreli yara olan yerlerde de kullanılabilir diye yazsaydınız daha faydalı olabilirdi… birde süt ve süt ürünleri yemek etkisini azaltır diyorlar. Bu sorularıma dönerseniz sevinirim. Daha ziyade genital özel bölge sonra koltuk altı sonra kol sonra bacak ve dudak üstü için düşünüyorum da.

 2. Çok sık ve kalın tüylerim var. Birde jilet kullanmak gibi bi hata yaptım önceden özel bölgemde.Bu yüzden en etkilisine ihtiyacım var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir